Razem ratujmy opiekę okołoporodową

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Razem ratujmy opiekę okołoporodową

Krakowianka

#101

2016-05-12 07:03

Jestem mamą, mam czworo dzieci już dorosłych , wszystkie urodzone w Polsce. Raz było lepiej , raz gorzej lecz miałam jakieś możliwości decydować o swoim porodzie. Mam dwie córki które wkrótce mogą być młodymi matkami. Nie chcę aby a tak bardzo ważnej sprawie dla kobiety decydował przypadek i chore pomysły jakiś ludzi którzy nigdy nie będą w takiej sytuacji. Po prostu tak ważne i intymne sytuacje zostawcie kobietom do wyboru.


Gość

#102

2016-05-12 07:05

PiS iorskie propozycje kontrolowania kolejnego obszaru zdrowia kobiet to skandal!

Gość

#103

2016-05-12 07:07

To co do tej pory zostało wypracowane przez położne środowiskowe ma być zniszczone ,bo ktoś wpadł na taki pomysł a dlaczego petycje ,które piszą położne do posłów do Rządu nikt nie bierze pod uwagę. Zgadam się z wprowadzenie KOC spowoduje anonimowość położnych środowiskowych a czy o to chodzi? Może komuś tak. Podpisujmy petycje koleżanki położne może jeszcze jest szansa ,że nie wejdzie ten program, może ktoś przemyśli , zachęcam małgorzata

Gość

#104

2016-05-12 07:12

Mamy XXI wiek a czasem czuję się gorzej jak w średniowieczu! Nie zabierajcie kobietom radości z bycia matką! Sama ciaża i poród bywaja często dużym wyzwaniem, zamiast wspierać kobiety zabiera się każde możliwe wsparcie!

Gość

#105

2016-05-12 07:28

To jest naruszenie wolności kobiet w ciąży i nie życzyłabym sobie aby ktoś za mnie decydował gdzie mam rodzić i u jakiego lekarza. To jest chore!!

Gość

#106

2016-05-12 07:32

Bo mam prawo decydować kto zajmuje się moim zdrowiem i mojego przyszłego dziecka. Każda kobieta powinna mieć równy dostęp do takiej opieki a szczególnie jeśli jest z mniejszej miejscowości

Gość

#107

2016-05-12 07:39

W szpitalach brakuje personelu, często przez to kobietom brakuje opieki okołoporodowej. To wzmaga m.in. problemy psychiczne matek, które nie wiedzą jak sobie poradzić. Tę sytuacji należy poprawić, a nie pogarszać. Lekarze nawet nie są tak przygotowani jak położne.


Gość

#108

2016-05-12 07:50

Jestem z mniejszej miejscowości i mam już wybrany szpital na poród w październiku. Nie chce, aby ktokolwiek narzucał mi gdzie mam rodzić.
Cieszę się, że ktoś wyszedł z taką inicjatywą
Pozdrawiam.
Baltica

#109

2016-05-12 07:58

A gdzie jest informacja na temat organu, który chce przepchąc takie coś? Dlaczego straszycie kobiety, nie informując, czyj to w ogóle pomysł ? 


Gość

#110

2016-05-12 08:07

Jestem mamą 7 miesięcznej Hani. W ciąży korzystałam z opieki wybranej położnej i lekarza, którym ufałam i dzieki którym czułam się bezpiecznie. Nie wyobrażam sobie kolejnej ciąży w trybie KOC.
A dodatkowo ciekawi mnie, jak będzie rozwiązana sytuacja, gdy ciężarna przyjeżdża na wskazaną/ narzuconą porodówkę, a nie ma dla niej miejsca... tak zdarzyło się przy moim porodzie -w wybranym przeze mnie szpitalu porodówka była pełna i musiałam jechać do innego. Poród nie jest z reguły punktualny, więc jak KOC chciałaby rozwiązać problem braku miejsc? Dodam, że piszę o Poznaniu, czyli dużym ośrodku.

Gość

#111

2016-05-12 08:16

Pomysł jest absurdalny. Nie ma co komentować. Pis wtrąca się wszędzie, chcieli by zwiększyć przyrost naturalny a swoimi chorymi pomysłami powodują odwrotny efekt!

Gość

#112

2016-05-12 08:19

Bo jestem kobietą w ciąży i wkurwia mnie wieczne grzebanie polityków przy mojej macicy!

Gość

#113

2016-05-12 08:22

Jestem KOBIETĄ i wiem co jest dla mnie najlepsze!

Gość

#114

2016-05-12 08:25

Bo urodziłam czworo dzieci i wiem, ile znaczy dobra opieka położnej

Gość

#115

2016-05-12 08:29

Cóż, prokreację mam już za sobą, ale moje Dzieci nie. Proponowane zmiany rujnują kobietom w ciąży poczucie bezpieczeństwa - nie wyobrażam sobie, żeby można dopuścić do pogłębiania stresu w tym cudownym/trudnym okresie.

Gość

#116

2016-05-12 09:09

Dlatego, że sama chcę być matką i mieć jak najlepszą opiekę dla siebie i mojego maleństwa.

Gość

#117

2016-05-12 09:20

Godność kobiety w porodzie, małego dziecka w porodzie to fundament dobrobytu w każdym sensie. badania psychologii prenatalnej, moje obserwacje jako douli, matki i terapeutki jednoznacznie potwierdzają, że TO MA ZNACZENIE W JAKICH WARUNKACH RODZIMY! To, co się wówczas wydarza zapisuje się w naszych ciałach, sercach na całe życie...Zaprosiłabym inicjatorów tych negatywnych zmian na bezpłatne warsztaty w polu narodzin, aby mogli doświadczyć, czym jest przyjście na świat w miłości i szacunku. Czym jest wsparcie najbliższego otoczenia i świadomość społeczności..., która wspiera kobietę rodzącą...bo od jej stanu ducha i ciała zależy dobro dziecka i rodziny...a w następstwie naszego społeczeństwa...Możemy uzdrawiać nasze historie na każdym etapie życia, jeśli nasza wola...można...i warto! A mnożenie traumatycznych historii do niczego dobrego nie prowadzi...niestety

Gość

#118

2016-05-12 09:32

Podpisałam petycje ponieważ jestem w 5 miesiącu ciąży i nie wyobrażam sobie nie móc wybierać opieki i miejsca porodu. Jeśli ja nie będę czuła się komfortowo moje dziecko również to odczuje. Chcę mieć prawo wyboru opieki medycznej!

Gość

#119

2016-05-12 09:41

Ponieważ chcę rodzić po ludzku. Ponieważ wybór położnej, lekarza oraz placówki, w której chce się rodzić to standard a nie luksus i nie wolno nam prawa do wyboru zabierać!

Gość

#120

2016-05-12 11:07

Jestem położną

Gość

#121

2016-05-12 11:20

To jakaś kpina każda kobieta ma prowo wybrać sobie lekarza sama......

Gość

#122

2016-05-12 11:39

Jestem położną środowiskowo-rodzinną.

Gość

#123

2016-05-12 11:58

Rozważałam trzecią ciążę, ale chyba czas przestać.

Gość

#124

2016-05-12 12:14

Moje dwie ciąże prowadził zaufany lekarz z przychodni, we współpracy - z również zaufaną - położną, w tym przypadku z tej samej przychodni,ale nie wahałabym się wybrać innej, gdybym czuła taką potrzebę. Nie wyobrażam sobie, żebym musiała wybierać "pakiet": lekarz+położna+szpital. Ponadto bardzo szanuję niezależność zawodową położnych i ich wysokie kompetencje - sama jestem pielęgniarka, wiem o czym mówię. W takim kształcie ten projekt to zabójstwo dla małych szpitali, a także samodzielnych położnych.

Gość

#125

2016-05-12 12:38

Placimy tak duze skladki zdrowotne, ze nie powinnismy byc ograniczani w dostepnosci do sluzby zdrowia. Chce przy porodzie miec i polozna i lekarza, a nie tylko jedno.