Nie dla likwidacji biletów ulgowych!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nie dla likwidacji biletów ulgowych!


Gość

#426

2016-05-07 05:55

jestem niewidoma
arka

#427 Re:

2016-05-07 16:39

#1: amazonka46 -  

 w szczecinie mam jednego córka uczyc na studnia 1-rok ,mama i tata pracuje II GRUPA orzeczenie,jeszcze mam raty krydyt mieszkanie 21 lat nie wystarcz zarabiac jak cholernie frank i bilety ulga 


Gość

#428

2016-05-07 17:12

Podpisałam, bo uważam że bez biletów ulgowych dla osób niepełnosprawnych, studentów i dzieci dojeżdżających do szkoły - dla nas to poniżająca/krzywdząca decyzja.

Gość

#429

2016-05-07 18:20

Nie zgadzam sie ze krzywdzi dla niepelnosprawnych!!! A z granicy nawet za darmo komunikacja, pkp, pks np w Niemcy. A co Polska? Polska maja ulgi dla niepelnosprawnych a teraz calosc trzeba placic. Nie zgadzamy sie. Ulgi albo za darmo jak z granicy!!!!

Gość

#430

2016-05-07 18:26

Nie zgadzam sie ze krzywdzi dla niepelnosprawnych!!! A z granicy nawet za darmo komunikacja, pkp, pks np w Niemcy. A co Polska? Polska maja ulgi dla niepelnosprawnych a teraz calosc trzeba placic. Nie zgadzamy sie. Ulgi albo za darmo jak z granicy!!!! Odebranie ulg jest glupota.

Gość

#431

2016-05-07 18:32

Poniewaz osoby niepełnosprawne przewaznie mają trudną sytuacje materialną a muszą dojezdzac do lekarzy, na badania i rehabilitacje, zlikwidowanie ulgi utrudni im a może nawet uniemożliwi dojazd

Gość

#432

2016-05-07 19:00

Nie zgadzam sie odebranie ulgi!!!!

Gość

#433

2016-05-08 09:22

Bo likwidacja biletów ulgowych to głupota

Gość

#434

2016-05-08 17:00

Jestem matką niepełnosprawnego młodego człowieka, który i tak ma na co dzień "pod górkę". No, ale z czegoś trzeba sfinansować obietnice. Najłatwiej zabrać najsłabszym.

Gość

#435

2016-05-08 17:27

Podpisuje się obiema rękami pod tą petycją.
Jestem osobą niepełnosprawną i uważam, że przy wysokościach rent inwalidzkich to rozbój w biały dzień. Rząd szukając pieniędzy na swoje programy nie szuka ich tam gdzie powinien. Zamiast likwidacji zniżek dla niepełnosprawnych może zasadne byłoby zlikwidowanie szerokiej gamy przywilejów finansowych, z których korzystają prominenci. Może zabrać darmowe przejazdy na wszystkie środki transportu z samolotami włącznie. chyba przy takich dietach stać ich na przejazd np. Pendolino za 50 zł. lub Polskim Busem za 36 zł.?

Gość

#436

2016-05-08 23:21

przysługujące ulgi umozliwiają wielu osobom w niezbędnym przemieszczaniu sie, ich brak uniemożliwi wielu osobom wręcz kontakt z innymi osobami, leczenie czy studiowanie, przemieszczanie się w celach koniecznych jest i tak zbyt drogie na niejedną polską kieszeń.

Gość

#437

2016-05-09 07:59

to granda!

Gość

#438

2016-05-09 10:06

Podpisałam petycję, ponieważ jestem osobę niepełnosprawną w stopniu znacznym. Zniżki umożliwiają mi tańsze przemieszanie się po kraju w celu rehabilitacji oraz leczenia, które z uwagi na specyfikę mojego schorzenia odbywa się w różnych miastach.

Gość

#439

2016-05-09 11:56

Jestem osobą słabowidzącą j kupowanie a tym bardziej kasowanie biletów to dla mnie duży problem

Gość

#440

2016-05-09 19:13

Uważam, że jest to bardzo krzywdzące dzieci i młodzież. Dlaczego ktoś, kto kiedyś korzystał z tych ulg i jego dzieci, ma teraz zabierać ulgę mojemu dziecku? Dlaczego?

Gość

#441

2016-05-10 18:00

Ponieważ jestem osobą niepełnosprawną pochodzącą z dość małego miasta, do lekarza (niezbędnego w moim przypadku) czy po prostu w celach rekreacyjnych muszę dojechać. Niepełnosprawni nie mają zbyt wielkiej szansy na pracę, mało jest przystosowanych do ich potrzeb miejsc, a teraz chcą nam jeszcze zabrać ulgi - gdzie tu integracja? Chyba że najłatwiej zamknąć "takich" w domu, niech nie przeszkadzają, ale man nadzieję, że jednak nie o to chodzi.

Gość

#442

2016-05-12 08:14

To skandal, żeby biedni niepełnosprawni musieli płacić za cały bilet a posłowie wcale. Jak tak będzie to ludzie biedni a jest ich coraz więcej przestaną płacić podatki.

Gość

#443

2016-05-12 15:19

Co do rozkładu jazdy pociągów, to najbardziej spektakularnym przykładem totalnej i skandalicznej głupoty pożal się Boże "decydentów" spod ciemnej gwiazdy jest likwidacja (uduszenie) niezwykle popularnego, taniego i wygodnego połączenia kolejowego "Przewozów Regionalnych Inter Regio "Matejko" relacji Warszawa - Kraków i innych połączeń, co w zupełności się zgadzam, jeżeli chodzi o Himalaje totalnej ignorancji i durnoty prymitywów podejmujących decyzję o likwidacji wielu połączeń, bo to jest połączenie Inter Regio z Krakowa do Warszawy i z powrotem, które jest bardzo tanie i wygodne, a czas przejazdu nie jest aż tak o wiele dłuższy, niż pozostałymi połączeniami, a pomimo, że jest dużo więcej pociągów, a są to połączenia Inter City i Expressy, a koszt przejazdu Inter City czy Expressem jest dużo wyższy. Co istotne, to zniżki dla inwalidów wzroku (niewidomych i niedowidzących) są na przejazdy między innymi koleją. Na połączenia Inter City i Expressy jest 49 % zniżki, a na wspomniane połączenie Inter Regio jest 93 % zniżki. Czyli nominalnie koszt przejazdu Inter City, jak też Expressem wygląda tak, że pomimo zniżki jest dużo wyższy niż koszt przejazdu połączeniem Inter Regio. I tak: cena biletu na przejazd Inter City oraz Expressem wynosi około 60 złotych (pełny koszt przejazdu - około 120 złotych), natomiast cena biletu na przejazd Inter Regio kształtuje się w obydwie strony tam i z powrotem w kwocie 7 złotych 55 groszy. Więc to mówiłoby samo za siebie. Uważam ze swej strony wszelkie komentarze w tym względzie za zbyteczne. Cóż - a to polska właśnie (słowo "Polska" specjalnie z małej litery). Przecież po tych "wielkopomnych" zmianach wielu najczęściej ciężko chorych inwalidów będzie miało bardzo znacznie utrudnione, jeśli nie zamknięte możliwości dojazdu do wysokospecjalistycznych ośrodków leczniczych tj. szpitale i kliniki na specjalistyczne konsultacje, badania, jak też konieczność leczenia szpitalnego w innej miejscowości poza swym miejscem zamieszkania. Proszę o komentarze myślących ludzi w tej niezwykle bulwersującej i skandalicznej sprawie. Pozdrawiam trzeźwo myślących ludzi. Zapraszam do komentarzy wspomnianej opinii.


Gość

#444

2016-05-13 11:23

Jestem osobą niepełnosprawną, często podróżuje nie wyobrażam sobie że musiałabym płacić cały bilet bo mnie nie stać

Gość

#445

2016-05-14 21:15

.wstyd aby ludzi słabym odbierać ulgi!!!! Brawo dla ,,dobrej zmiany" -kpina

Gość

#446

2016-05-16 19:56

Dużo osób niepełnosprawnych podróżuje komunikacją publiczną, ponieważ nie stać ich na kupno i utrzymanie swojego auta, albo też nie mogą sami prowadzić samodzielne auto, a z rent nie stać ich na wynajem kierowcy i transportu na dojazdy do ZOZ, rehabilitację, czy do sanatorium, Zabranie ulg utrudni jeszcze bardziej nie łatwe życie. Proszę nie podejmować pochopnych decyzji i przemyślane zmiany na lepsze!

Gość

#447

2016-05-17 18:45

I znowu próba wyłudzenia kasy, to jest okropne

Gość

#448

2016-05-18 22:15

PODPISAŁEM PONIEWASZ JESTEM NIEPEŁNOSPRAWNY I KORZYSTAM Z TYCH ULG. MY NIEPEŁNOSPRAWNI MAMY GORZEJ I ZABIERA SIĘ NAM I UTRUDNIA ŻYJEMY ZA ŚMIESZNE PIENIĄDZE I LEDWO STARCZY NA ŻYCIE A ULGI NAM POMAGAJĄ SIĘ PRZEMIESZCZAĆ I ŁATWIEJ NAM SIĘ RECHABILITOWAĆ BY ŻYĆ. TEN KTO WYMYŚLIŁ ZABRANIE ULG JEST BOGATY I GO STAĆ NA WSZYSTKO A NAS NIEPEŁNOSPRAWNYCH SIĘ DYSKRYMINUJE. DLA CZEGO MAMY BARDZIEJ CIERPIEĆ Z POWODU GŁUPICH DECYZJI RZĄDU?.

Gość

#449

2016-05-30 11:32

Ponieważ sam jestem osobą niepełnosprawną w stopniu znaczym i często korzystam z wyjazdów do lekarzy i na niezbędną rehabilitację, więc będzie to duży uszczerbek na moim budżecie domowym

Gość

#450

2016-05-30 20:09

Nie utrudniajmy życia tym, którym i tak jest trudniej od nas. Bądźmy ludźmi, a nie kainami.