O refundację skutecznych leków w rzadkich nowotworach szpiku

O refundację skutecznych leków w rzadkich nowotworach szpiku / Ogłoszenia / Opinia Rady Przejrzystość / Komentarze

martini

#1

2016-08-26 08:49

Super! Brawa dla tego Pana! Czekamy z niecierpliwością na ostateczny podpis, czy zamieści Pan informacje też tutaj?

Czy to oznacza zgodę na refundację tylko dla pacjentów z mielofibrozą czy także dla innych rzadkich nowotworów tj np czerwienica???

Grupa Wsparcia MPN
Autor petycji

#2 Odpowiedź do >martini<:

2016-08-28 18:38

#1: martini -  

To nie jest moja zasługa. Do powstania petycji przyczyniła sie Grupa Wsparcia MPN oraz kilka innych osób. Petycję założyliśmy wspólnie, ja byłem „skrzynką kontaktową”. Przed negatywną decyzją MZ była z ministerstwem prowadzona korespondencja. Późniejsze działania, skutkiem których była pozytywna rekomendacja AOTMiT to też praca wielu osób M.in. http://www.nadplytkowoscsamoistna.fora.pl/

Informacja o decyzji Ministra Zdrowia będzie zamieszczona w ogłoszeniach pod petycją oraz na stronach PKPO, Grupy Wsparcia MPN i forach podejmujących problematykę nowotworów mielproliferacyjnych.

Czy będzie refundacja Jakavi dla pacjentów z innymi nowotworami mieloproliferqacyjnymi niż mielofibroza - nie wiemy. Decyzja należy do ministra.  

Grupa Wsparcia MPN