Protest przeciwko utworzeniu MOSu w ZSLG Rataje

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwko utworzeniu MOSu w ZSLG Rataje


Gość

#1

2016-09-08 19:19

Podpisałem gdyż znam tą szkołę i nie widzę żadnych możliwości umiejscowienia tam MOS . Według mnie ciągłe mówienie o internacie w szkole jest zwykłym przekłamaniem . Są to raczej "miejsca sypialne " bez zaplecza socjalnego i sanitarnego w pełni tego słowa znaczenia , które są nierozerwalnie wkomponowane pod względem technicznym w budynek.Jest to aspekt czysto techniczny jeśli chodzi o skutki społeczne zgadzam się całkowicie z opinią zawartą w proteście .
Iza

#2 Re:

2016-09-08 19:31

#1: -  

 Dokladnie, internat jest integralną częścią szkoły, a nie osobnym budynkiem. Nadrzędnym obowiązkiem osób tam pracujących jest zapewnienie bezpieczeństwa młodzieży uczącej się tam, a w przypadku MOSu zostaje to zachwiane. 


Gość

#3

2016-09-08 19:51

Kocham tę szkołę, a utworzenie MOSu na jej terenie byłoby czymś okropnym wobec nauczycieli i uczniów.
Marzena

#4

2016-09-08 20:13

Nie wiem jak wyglada szkoła dzisiaj ale kiedyś w tym internacie mieszkało mnóstwo uczniów technikum 


Gość

#5

2016-09-08 20:17

Jestem uczennicą ZSLG w Ratajach już 4 rok i nie wyobrażam sobie dzielić mury naszej szkoły z członkami MOSu.
Uważam że spowodowało by to dużo destabilizację życia szkoły i wdrożyło by proces demoralizacji uczniów, w szczegółowości młodszych.

Gość

#6 $$$

2016-09-08 21:27

Ciężko być obiektywnym jeżeli jest się absolwentem tej szkoły. Jednak każdy kto ją kończył wynosi z niej niepowtarzalne wspomnienia i klimat. Jestem pewien, że duża większość absolwentów i nie tylko poprze tę petycję.

Szkoła wydaje się niewygodna dla władz pod wieloma względami. Najlepiej upchnąć jak najwięcej uczniów w Chodzieskich szkołach bo to przyniesie największe zyski! Tylko jakim kosztem? Na pewno nie zwiększy jakości.

A może słyszał ktoś o zebraniu "po cichu" w celu wydalenia Pana Dyr. który nie jest "wygodny" dla obecnej władzy?

Najważniejsze pytanie, jaki pożytek przyniesie taka decyzja?

Ciekawe czy w tej kwestii władze obchodzą w ogóle opinie nauczycieli i wychowawców obu placówek...


Gość

#7

2016-09-09 18:59

Mam dziecko w tej szkole i chce żeby czuło się tam jak do tej pory bezpiecznie. Żeby spokojnie mogło się uczyć.

Gość

#8

2016-09-09 19:13

Dla starosty liczy się tylko kasa. A dla mnie za dwa lata ważny będzie "krzyżyk" na wyborach. Nie dostaniecie go, w zamian dostaniecie kopa tak jak to zrobiliście Dyrektorowi szkoły !!!
abi

#9

2016-09-09 19:23

Trzeba zaznaczyc ze wychowankowie MOS uczeszczaja do szkoly na ulicy strzeleckiej tak wiec w internacie przebywaja od godz 15 a popoludniami ciezko pracuja co widze na naszej ulicy. Poczatkowo tez protestowalam ale teraz widze ze dzieci sprzataja boisko kosza trawe zamiataja liscie sprzataja smieci na calej ulicy strzeleckiej. Takze mozna zauwazyc ze ta mlodziez bezinteresownie dba o mozna powiedziec lokalna spolecznosc. Jeszcze jedno na boisku przez cale wakacje siedziala mlodziez ktora pila na boisku piwo wodke i rano mozna bylo zauwazyc jeden wielki balagan zbite szklo porozwalane! na calym boisku. Oczywiscie mozna bylo sie spodziewac ze nikt tego nie sprzatnie ale co ciekawego sie wydarzylo skonczyly sie wakacje powrocili jak to Panstwo twoerdza degeneraci i co zaczeli sumiennie wszystko sprzatac szkiel brak smietnik czysty chodnik zamiecony trawa skoszona. Mieszkam w bloku od ponad 15 lat tez bylam przeciwna ale teraz ciesze sie. Jeszcze jedno po przeczytaniu tego artykulu prosze Panstwa te dzieci o godz 21.30 chyba juz spia bo w budynku jest ciemno a kilkakrotnie widzialam jak wspolnie dziela boisko z liceum prosze zapytac nauczycieli lo. Jak ich odbieraja. Pozdrawiam mieszkanka ul strzeleckiej.

abi

#10 mieszkanka przy mos

2016-09-09 19:30

5 lat wczesniej myslalam tak samo jak Wy ale strach ma bardzo wielkie oczy a wyobraznia jeszcze wieksze.

X

#11 Re:

2016-09-09 19:35

#9: abi -  

 z tego co wiem, pojawił się tam w te wakacje problem z narkotylami, pisały o tym lokalne gazety. W szkole w Ratajch dochodziło do incydentów chociaz była tam tylko placowka Rodzina. Każdy rodzic chce, aby jego dziecko czuło sie bezpiecznie w szkole. Na strzeleckiej internat i budynek MOS to odrębny budynek a w Ratajach internat to integralna cześć szkoły. Proponuję, aby starostwo znalazło inny budynek.  Coś mi mówi, że sprawa jesy głębsza i bardziej śmierdząca, nie można patrzec na wszystko tylko przez pryzmat pieniedzy, które niesie za sobą uruchomienie MOS.

chris

#12

2016-09-09 19:36

 oj coś mi mówi, że lecą głowy i stołki w kolejnych wyborach!!

ania

#13 Re: mieszkanka przy mos

2016-09-09 19:39

#10: abi - mieszkanka przy mos 

 pewnie pan/pani nie wie, że dochodziło do nieprzyjemnych sytuacji w szkole kiedy była tam palcówka Rodzina. Trudno, niech znajdą inne miejsce, w Chodzieży jest jeszcze kilka szkół, z pewnoscia z chęcią przygarną młodzież z MOS.

monia

#14 Re:

2016-09-09 19:48

#8: -  

 Brawo, też mam takie plany.