Minimalne wynagrodzenie diagnosty laboratoryjnego

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Minimalne wynagrodzenie diagnosty laboratoryjnego


Gość

#1

2016-10-14 10:29

W 100% zgadzam się z petycją.Uważam,że przyszedł czas żeby tą sprawę załatwić do końca. Nie możemy być ciągle traktowani ,,jak od macochy" W dzisiejszych czasach jako diagności jesteśmy potrzebni lekarzom w każdej chwili i i z chęcią wymieniamy się doświadczeniem. Niestety nikt tego nie docenia. Myślę, że 5-letnie studia medyczne, specjalizacje oraz ciągłe dokształcanie zobowiązują Ministerstwo Zdrowia do trzeźwego spojrzenia na nasze skromne zarobki w stosunku do wykształcenia oraz bardzo odpowiedzialny i potrzebny zawód jaki wykonujemy.Dlaczego w Polsce wprowadzamy przepisy unijne, a pensja zostaje na niskim poziomie. Moja pensja wynosi ok.2000 tys.zł. Będąc w Austrii , pracując także w szpitalu zarabiałam 2100 Euro. Nic dodać nic ująć.

Gość

#2

2016-10-14 16:38

Zgadzam się z wnioskami,które zawiera.

Gość

#3

2016-10-16 10:08

Sam jestem diagnostą i szlag mnie trafia jak kolega na koparce, czy kolezanka na taśmie w zakładach mięsnych zarabia lepiej...

Gość

#4

2016-10-18 11:58

Przyznaję, że pomimo ukończenia studiów nie planuję pracować w zawodzie, przede wszystkim przez żenująco niskie zarobki. W Krakowie nie da się utrzymać za oferowane stawki.
Koniecznie trzeba coś z tym zrobić.
Jak żyć ?

#5 upokarzające zarobki!!!!!

2016-10-18 18:27

Kasjerka w sklepie zarabia więcej!!!  Nawet nie zarabiam 2000zł na ręke......  taka odpowiedzialność...... takie wymagania  (mam sie dokształcać? - ZA CO?! )  tragedia.........


Gość

#6

2016-10-21 15:23

Długo oczekiwana decyzja KIDL.Może siła tej petycji zagwarantuje nam godziwe wynagrodzenie!

Gość

#7

2016-10-21 21:26

Podpisałam petycję, ponieważ uważam,że diagności są niedoceniani za swoją pracę. Zapomina się, że my diagności jesteśmy niezbędni na każdym etapie procesu diagnostyczno-terapeutycznego. Wymaga się od nas dużej wiedzy z zakresu medycyny,podnosimy swoje kwalifikacje na własny koszt, mamy być partnerem do rozmów z lekarzami, więc skąd te dysproporcje?
flukta

#8

2016-10-22 08:37

Wreszcie jakieś konkretne działania, a nie zajmowanie się kodeksem etyki i innymi bzdurami jak to miały w zwyczaju porzednie władze KIDL. Bez wyników naszej pracy lekarze są jak dzieci we mgle więc tym bardziej powinniśmy być lepiej wynagradzani zarówno w placówkach państwowych jak i prywatnych. Do tego dobrze by było wprowadzić dzienny limit wykonywanych badań np. ilość morfologii, moczy, grup krwi itd na jednego pracownika zwłaszcza w prywatnych firmach!!! Tak żeby zostało zachowane sensowne obciążenie pracą, bezpieczne dla jakości wydawanych wyników - oczywiście mowa to o rutynowej pracy, bo na dyżurach to wiadomo jak jest. Jeśli limity na jednego pracownika są przekraczane to pracodawca byłby ustawowo zmuszony do zatrudnienia większej ilości pracowników, a nie tak jak obecnie: robotę wykonuje minimalna ilość personelu - jak wypadnie jedna osoba to dramat.

Przeczytałem kiedyś jak porzedni prezes z dumą oznajmił, że diagności jako jedyna grupa zwodowa nie dołaczyli do strajkujących lekarzy, pielęgniarek i innych przedstawicieli zawodów medycznych (nie pamiętam dokładnie, który to był rok, ale chyba chodziło o odejście od łóżek pacjentów itp.) to równie z dumą mógł ogłosić - nie dołączyliśmy do strajku i g... wywalczyliśmy! 

Nic tyko do Lidla na kasę ;) albo uciekać z tego burdelu!

 

Pozdrowienia dla Wszsytkich!


Gość

#9

2016-10-22 19:27

Od diagnosty laboratoryjnego może zależeć nasze zdrowie, a nawet nasze życie. Dobra diagnostyka, to potem właściwe ukierunkowanie procesu leczenia

Gość

#10

2016-10-24 10:59

Bo się z nią zgadzam!!

Gość

#11

2016-10-24 15:17

Bo uważam, że wynagrodzenie podstawowe diagnostów laboratoryjnych jest śmiesznie małe.
bado

#12

2016-10-27 08:18

od diagnoaty zalezy nasze zycie, duzo bardziej niekiedy niz lekarza, to on odpowiada za transufzje krwi, dobranie krwi, to on robi badania prenatalne (jak sie pomyli hmmm matka podejmuje taka a nie inna decyzje), to on konsultuje w wypadku sepsy i dobiera antybiotyk, to on oznacza markery rakowe (jak sie pomyli opznia rozpoznanie lub wcale do niego nie dochodzi i czlowiek umiera), 

 

diagnosta serolog to duzo bardziej trudny i odpowiedzialny zawod niz np. lekarz medycyny pracy 

 

 

diagnosta to niewidzialny kompas w rekach lekarza, to diagnosta steruje reka lekarza co ma zrobic 


Gość

#13

2016-10-28 09:00

bo chce więcej zarabiać
bebiko

#14

2016-10-29 12:52

5 lat medycyny, 2 lata stazu, 5 -6 lat specjalizacji (platenej z wlasnej kieszeni), nauka ciezka i co ??????????? Czasami doktroart z medycyny lub prof, medycyny bedacy diagnosta i niby co??????

 

 

To niech bedea niskie stawki i i niech nie bedzie diagmosty. Trzeba zrobic strajk i zrib tydzien bez diagnosty! 

 

 

TYDZIEN BEZ DIAGNOSTY ZROBMY W POLSCE !!!! KTO JEST ZA?  ZORGANIZUJMY PROTEST!!!


Gość

#15 Re:Zmień pracę

2016-10-30 17:21

#3: -  

 


Gość

#16

2016-11-01 16:39

Nie ma medyka bez analityka! Pensje diagnostów powinny wynosić tyle ile pensje lekarzy, z tym, że na nas leży większa odpowiedzialność. Żle wykonane badanie = nieprawidłowe leczenie.

Gość

#17

2016-11-04 09:43

Diagności laboratoryjni byli i powinni być podobnie uposażani jak lekarze.
Gali

#18 buda

2016-11-08 12:56

Lekarz internista ponosi mniejsza odpowiedzialnosc za zycie niz diagnosta serolog!!!


Gość

#19

2016-11-09 12:23

Ponieważ mam dość sytuacji, kiedy młodzi ludzie po studiach oprócz pracy w zawodzie muszą dorabiać w knajpach, aby móc opłacić wynajmowane mieszkania. O zakupie własnego dachu nad głową nawet nie ma co marzyć.

Gość

#20

2016-11-15 20:05

Chcę dostawac godne wynagrodzenie za swoja pracę.
Alusianatusia

#21 Re: buda

2016-11-15 21:50

#18: Gali - buda 

 Niektórzy chyba posunęli się trochę za daleko

marzyciel

#22 Re:

2016-11-17 20:16

#11: -  

 Tylko, że to nic nie da (ta petycja, protesty jak ten wrześniowy), nie mamy ŻADNEJ siły przebicia, poza tym brak jedności w środowisku diagnostów. Na prawdę nie wierzę już, że coś osiągniemy w kwestii zarobków, gdy znaczna wiekszość społeczeństwa nie wie nawet o istnieniu naszego zawodu a lekarze ani decydenci w ogóle się z nami nie liczą :(


Gość

#23 Re: Re: buda

2017-07-21 12:33