STOP KUMULACJI ROCZNIKÓW

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji STOP KUMULACJI ROCZNIKÓW


Gość

#126 Re:

2016-11-08 18:12

#2: -  Moja głęboką frustrację budziła od kilkunastu lat bezsilność wobec wyniszczającego systemu kształcenia moich własnych dzieci wtłoczonych w dotychczasowy model organizacji szkolnictwa. Bardzo rzeczowe argumenty przedstawiane przez inicjatorów petycji można można odbierać jako zastrzeżenia do stanu faktycznego już istniejącego, lub jako zastrzeżenia do planowanych zmian z pominięciem próby uzgadniania stanowisk. Słowem Na pewno nie można twierdzić, że przedłużanie stanu bieżącego ma służyć prawidłowemu kształceniu naszej młodzieży. Szkoła polska jest wyniszczana poczuciem niepewności nauczycieli zmuszonych pracować w małych zakładach pracy, gdzie słabsza rekrutacja w jednym roczniku oznacza redukcje etatów dla wszystkich przedmiotowców; wyniszczana przedwczesną mobilizacją uczniów do podejmowania wyścigu szczurów, w sytuacji gdy nauczanie tych samych przedmiotów dla tych samych roczników może się odbywać tak w gimnazjum jak w podstawówce; wyniszczana rozbiciem więzi towarzyskich które w czasie trzyletnich „dokształtów” nie mogą okrzepnąć. Zmiany są konieczne i należy się przede wszystkim skupić na minimalizacji kosztów, ale nie na opóźnianiu działań naprawczych.   

  


Gość

#127 Re:

2016-11-08 18:15

#5: -  Bo więcej niebezpieczeństw czeka na moje dziecko w KAŻDYM gimnazjum niż w jego osiedlowej szkole, gdzie zna wszystkich, i gdzie może spokojnie uczyć się bez szaleństw z dojazdami, fakultetami i narkotykami. Wszystkiego dobrego.

 


Gość

#128

2016-11-08 21:02

Moja wnuczka jest uczennicą szóstej klasy i jestem przerażona tym co będzie za dwa lata z dostaniem się do szkoły średniej!

Gość

#129

2016-11-08 21:42

Nie ma pieniędzy na kolejną reformę, doskonalmy to co już stworzyliśmy i się sprawdza. Mój syn jest w 1 klasie gimnazjum i od pierwszych dni nauki widzę, że zmiana szkoły szkoły mu odpowiada, widzę większą mobilizację i mimo tego że w klasie większość dzieci przeszła z tej samej podstawówki, to jest jakoś lepiej ... nie wiem dokładnie w czym rzecz, ale chyba nauczyciele z gimnazjum lepiej trafiają do młodzieży, w podstawówce wszystko było zbyt dziecinne dla dzisiejszych 13/14 latków ...

Gość

#130

2016-11-09 11:06

Bo mam 11 letnią wnuczkę w 6 klasie i chcę jej dobra na przyszłość!

Gość

#131

2016-11-09 12:53

1. Ponieważ skandaliczne jest tempo jej wprowadzania - brak ciągłości programowej oraz podręczników.
2. Ponieważ kumuluje dwa roczniki w pierwszej klasie szkoły średniej. Oraz w dalszej perspektywie - na studiach

Gość

#132

2016-11-09 14:24

Ponieważ uważam iż nie należny ciągle wprowadzać zmian w systemie nauczania tylko pracować nad doskonaleniem systemu który jest

Gość

#133

2016-11-09 20:35

Nie zgadzam się z likwidacją gimnazjów , które wyrównują szanse dla dzieci ze wsi , dając im lepsze możliwości startu , a nauczycielom pracę .

Gość

#134

2016-11-09 22:14

Bo nie akceptuje tak bezsensowne reformy. MAMY fantastyczne gimnazjum.

Gość

#135

2016-11-10 10:15

Nie zgadzam się na celową kumulację roczników w liceach technikach. Dlaczego nasze dzieci mają mieć gorzej? Dlaczego mają doświadczyć nierównego traktowania? Bo w Polsce tradycją jest ponoszenie ofiar? Bo rzetelne przygotowanie reformy wymaga czasu? Bo najlepiej najpierw zburzyć nowy "dom" tylko dlatego, że coś w nim nie działało i zamieszkać w "starej chałupie", bo dawniej tak mieszkaliśmy i było bardzo dobrze? Nie rozumiem naszych rządzących, miało być inaczej.

Gość

#136 Re: Re: idealna podstawówka? Spokojnie poradzą sobie z narkotykami, fakultetami w klasach 7-8.

2016-11-10 10:19

#127: - Re:  

 Wszelkie problemy znikną :). Nie ma to jak "czarodziejska moc "podstawówki".

matka gimnazjalistów

#137 Re: Re: Za i przeciw jednocześnie:)

2016-11-10 10:31

#126: - Re:  

Działania naprawcze - polegające na bylejakiej reformie?

Moje dzieci uczą się w gimnazjach. Nie widzę w gimnazjach  niczego co skłaniałoby do ich likwidacji.  Więcej agresji dzieci doświadczyły w podstawówce, szczególnie 5-6 klasa niż teraz w swoich gimnazjach. 

Uważam, że wypowiadanie się na temat przeżyć z przeszłości nijak się ma do stanu obecnego. Sentyment pozostanie sentymentem , a  antypatia antypatią. 

Z jakiego powodu uznano, że podstawówki są lepsze niż gimnazja? Bo początki w gimnazjach były trudne i ludzie to zapamiętali?

Reforma powinna być przeprowadzona mądrze a nie szybko. Obecna odwołuje się do sentymentu, bo kiedyś to, bo kiedyś tamto.

Nie zgadzam się na bylejakość.

 

 

 


Gość

#138

2016-11-10 15:35

Według Rzecznika Praw Dziecka dopuszczenie do kumulacji roczników jest niezgodne z konstytucyjnym równym dostępem Polaków do edukacji. Takie rozwiązanie do skandal. Ministerstwo powinno dbać o wszystkie roczniki, a nie wprowadzać reformę kosztem niektórych z nich.
Anita

#139

2016-11-10 20:12

Rząd zmanipulował informacje uzasadniając likwidację gimnazjów. Badania dowodzą, że reforma gimnazjalna przyczyniła się do wyrównania szans uczniów oraz zwiększyła szanse absolwentów na znalezienie pracy i wpłynęła na wzrost ich wynagrodzeń. Efekty te wystąpiły szczególnie w grupie uczniów osiągających najsłabsze wyniki edukacyjne. Szkoda, że tak po prostu wrzuca się do kosza dorobek kilku lat. Szkolnictwo trzeba doskonalić, ale nie rujnować.


Gość

#140

2016-11-10 20:40

nie zgadzam się z likwidacją gimnazjum likwidacja gimnazjów to duży błąd

Gość

#141

2016-11-10 20:58

Ponieważ glupotą jest zwalnianie tylu osób z posad nauczycieli, bez sensu jest "powracanie do przeszłości"

Gość

#142

2016-11-11 01:46

Jestem rodzicem VI-klasistki i nie zgadzam sie na to zeby moje dziecko zostalo w wyniku reformy poszkodowane i bylo krolikiem doswiadczalnym. Nie zgadzam sie na nauke na zmiany w mojej wiejskiej szkole. Nie zgadzam sie na nauczanie geografii, bilogii, fizyki tylko od VII klasy. Nie zgadzam sie na nauczanie fizyki, chemii przez dojezdzajacych "chwlilowych" nauczycieli lub przez "pania od wszystkiego" po szybkich podyplomowkach. Nie zgadzam sie na nierowne szansze mojej corki w dostepie do szkoly sredniej (jak pojda w jednym roku absolwenci 8-letniej SP i gimnazum to nie wierze ze w szkolach srednich zostanie utworzone podwojna ilosc klas) Nie zgadzam sie na przedluzenie kupowania podrecznikow (od 2 lat robi to tylko rocznik obecnej kl. VI bo mlodze roczniki i starsze w gimnazjum podreczniki dostaja!)

Gość

#143

2016-11-11 06:37

Reforma przeprowadzana w ten sposób to CAŁKOWITY BRAK POSZANOWANIA KONSTYTUCJI RP!!!!!!! NARUSZENIE PRAWA DZIECI ROCZNIKOW 2003,2004,2005 DOSTĘPU DO SZKÓŁ ŚREDNICH!!!!!' W IMIĘ CZEGO?????? USTAWA NADAJE SIĘ DO ZASKARŻENIA DO TK,RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH ORAZ RZECZNIKA PRAW DZIECKA 


Gość

#144

2016-11-11 14:21

Mam dziecko w 1 gimnazjum. Jest od początku ofiarą kolejnych reform edukacji. Dość!

Gość

#145

2016-11-11 18:47

Mój syn obecnie jest uczniem 2 gimnazjum a młodszy 5 podstawówki

Gość

#146

2016-11-11 23:01

Reforma edukacji jest oparta na nieprawidłowych założeniach i źle przygotowana.
mama_ww

#147 Protestuję!

2016-11-11 23:08

"Reforma" edukacji jest oparta na nieprawidłowych założeniach i źle przygotowana.


Gość

#148

2016-11-11 23:33

Bezmyślna reforma, przeprowadzana "na kolanie"

Gość

#149

2016-11-12 07:40

NIE ZGADZAM SIĘ Z ZMIANAMI PROPONOWANYMI PRZEZ pis.Mam wrażenie,że cofaja sie do PRL, to juz było.Zmiany powinny polegac na udoskonalaniu, poprawianiu, a nie na to co juz było.

Gość

#150

2016-11-12 09:11

Bo nie chcę reformy szkolnej i kumulacji roczników. Mój syn jest w pierwszej klasie gimnazjum.