List otwarty w sprawie zaśmiecania Lublina plakatami wyborczymi


Gość

#1

2011-09-25 23:03

Bardzo dobry pomysł !
ssnp

#2 Prosimy o polubienie akcji na Facebooku:)

2011-09-25 23:41

pomóż nam rozpropagować akcję:)

Gość

#3

2011-09-26 17:58

Bardzo dobry pomysł. Popieram zdecydowanie - STOP zaśmiecaniu miast!

Gość

#4

2011-09-26 20:48

Popieram
Mariusz

#5

2011-09-26 22:26

Lublin wygląda tragicznie. Wszech obecne plakaty szpecą miasto. Część z nich lata po ulicy stanowiąc niebezpieczeństwo dla ruchu pojazdów.

W mojej rodzinnej Białej Podlaskiej jest zakaz wieszania na słupach  "śmieciowych" plakatów. Plakaty widnieją na bilbordach, witrynach sklepowych itp. Jest tam ogólnie pożądek. Oby inne miasta poszły w tym kierunku


Gość

#6 Świetny pomysł!

2011-09-26 22:43

Bardzo mądre posunięcie! niech politycy rozmawiają konkretnie o przyszłości! Co chwile widze plakaty Pani Muchy, Gąsior Marek, i Pana Kulki. Ale jeszcze nawet 1 raz nie słyszałem jakie oni mają plany na następne 4 lata dla kraju. To co dzieje sie w ramach kampanii przypomina bardziej wiejski odpust niż demokracje. Wstyd mi za naszych polityków

Gość

#7

2011-09-26 23:56

Cieszę się, że znalazł się ktoś, kto wreszcie głosno powiedział i zajął się problemem ton plakatów wyborczych, które najpierw przyczepia się gdzie się da, a następnie po wyborach nie ma komu ich uprzątnąć. I nie chodzi tylko o estetykę, ale również o drzewo, które bezsensownie się wycina, aby wyprodukować papier na te plakaty.

Gość

#8

2011-09-27 00:12

Gratuluję pomysłu i odwagi, wreszcie ktoś zabrał oficjalny głos w tej sprawie. Jest bardzo dużo ludzi, którym plakaty wyborcze przeszkadzają a na pewno w niczym nie pomagają. Nie dajmy się ogłupiać kolorowymi plakatami. Szkoda środowiska na takie plakaty!

Gość

#9

2011-09-27 00:50

Najwyższa pora na taką petycję. To co się dzieje przeszło już dawno granice przyzwoitości i dobrego smaku. Pobojowisko, które pozostaje po wyborach w ogóle pozastawiam bez komentarza. Może niech szanowni "politycy" z takim samym zaangażowaniem sprzątają swoje plakaty w ramach poczucia społecznej odpowiedzialności.

Gość

#10

2011-09-27 10:22

Obecnie mieszkam w Lublinie i przed każdymi wyborami miasto wygląda jak ogromny biało-czerwony śmietnik. Nie raziłoby to tak gdyby po wyborach, każdy kto rozwieszał swoje plakaty, zebrał je. W przed dzień ciszy wyborczej miasta w całej Polsce powinny być czyste! A skoro politycy nie umieją sprzątać po sobie, niech wcale nie śmiecą.

Gość

#11

2011-09-27 10:28

Jest to niewiarygodne co zrobiono z Lublina, myslalam, ze to tylko ja mam takie wrazenie, ciesze sie, ze inni zauwazyli ten problem. Zastanawiam sie, czy moja przestrzen prywatna tez nie jest naruszona, gdyz jadac codziennie samochodem zmuszona jestem do ogladania tych zdjec.

Gość

#12

2011-09-27 21:16

Nie głosuję na śmieciarzy!

Gość

#13 Re:

2011-09-28 09:31

#1: -

Wieszanie plakatów na słupach przez kandydatów nie ma nic wspólnego z kampania wyborczą, tak jak odgórne ustalanie list wyborczych z demokracją, bo już jesteśmy zmuszeni na oddanie głosu, na osoby " naznaczone-namaszczone". To  jak gra w karty znaczonymi kartami. To bardziej plebiscyt kto więcej powiesi i tzw spełnienie "miłóści własnej", epatowanie wizerunkiem, bez względu na koszta i pochodne tych plakatowań!

Podoba mi sie petycja i podejście studentów do ekologii. Po wyborach powinien wyrosnąc wielki las? ale czy wyrośnie? Sam jestem kandydatem do Sejmu RP, lecz nie wywieszam plakatów.  Być moze z Waszej petycji pod którą się sam podpisałem wynikną dwie ważne sprawy.

Teraz ad hoc! zwrócenie uwagi na ekologię i zaśmiecanie środowiska naturalnego, nie tylko przez wybory i kandydatów, ale przez dzikie szamba i tym podobne, trujące zakłady, zaśmiecanie lasów, i wiele produktów produkowanych w nierozkładających sie opakowaniach. Być możę w ramach zadośuczynienia kandydaci zajmą się tym w nowym SEJMIE i ucznią nasz kraj podobny pod tym względzie z krajami Skandynawskimi. Najtrudniej jednak "zmienić mentalność myślenia". Każdy z nas wytwarza kupę śmieci, niestety ja też, wcale lepszy n ie jestem!. Marnotrastwo wielkie, a segregacja śmieci w powijakach. Kiedy byłem w Munster jako radny spałem u rodziny niemieckiej. Po śniadaniu chciałem wyrzucić śmiecie do wiadra i zostałem natychmiast upomniany,że papierki wyrzuca sie do innego pojemnika. W kuchni już była wstępna segregacja tzw. "śmieci" - cztery pojemniki. Ale za tym szedł odbiór tychże segregowanych odpadów. Każdego "dnia" odbierano inny rodzaj. Tam już obywatele są wychowani, u nas to wszystko jest w powijakcha? Dziękuję Wam za tę akcję to jest dopiero wierzchołek góry lodowej, ale strzał w dziesiątkę, bo egoiści polityczni...przymuszeni oddolną inicjatywą, bedą chcieli zachować poprawnośc ekologiczną i oby daj boże zaczęli sie licytowac w tej materii z pożytkiem dla środowiska i demokracji.

Powtóre może poprzez tę petycję ustanowi się nowe prawo na sposób prowadzenia kampanii  wyborczej tylko poprzez np. Internet i Media, ale z ograniczonymi wydatkami by demokracja była dostępna dla ludzi wrażliwych społecznie i politycznie, ale nie dysponującymi wielkimi środkami, którzy myślą, że wszystko można kupic za pieniądze?

Dziękuję Wam za tę skromną akcję, ale rzeczy wielkie zawsze rodzą się w bólach. Mam nadzieję, że to będzie efekt kuli  śniegowej. Ja na Was już głosuję i róbcie prawybory do Sejmu w przyszłych wyborach, bo takiego myśłenia zdrowego nam potrzeba w naszej zaśmieconej ojczyźnie. Katarsis potrzebujemy wszyscy już od dziecka! Łączę wyrazy solidarności z takim myśłeniem i działaniem Jerzy Jacek Bojarski

zatroskany o czystość miasta Lublina, ale i naszych pól od chemii, lasów od śmieci , przezroczystej i pitnej wody w rzekach i jeziorach, zdrowego czystego powietrza na Lubelszczyźnie, ale i w całej Polsce, by było mniej chemii szkodliwej.Tutaj poprostu potrzeba miłóści do ziemi i postaw św . Franciszka to był pierwszy "ekolog"

Pantos

#14

2011-12-26 14:42

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie
Kasiak

#15

2012-12-13 10:22

A ja uważam, że reklama (plakat) dźwignią handlu. I powinni wieszać swoje podobizny.
Niech tylko po wyborach równie ochoczo sprzątają te swoje podobizny.
Moja opcja: za 10 zebranych przez wolontariuszy plakatów - 10 zł przekazane na konto stowarzyszenia.
Proste? ;)