PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

#851

2011-12-05 02:27

No to w takim razie w Gołębiewie koło Kutna stosuje sie jednak szczelinowanie.No to Panie Jezierski podaj nam pan wiarygodne informacje gdzie tę spłuczkę wylewacie?Na wydzierżawionej 2 ha działce, czy obok odwiertu geolodzy zrobiliście dziure i wlewacie spowrotem do wnętrza ziemi?

Gość

#852

2011-12-05 02:30

Dlaczego nie ma na stronie MS żadnych informacji o stosowanych truciznach, sposobie ich neutralizacji i składowania?Was ustawy i konwencje ani traktaty nie obowiązują?
ptasiek

#853 Re:

2011-12-05 07:27

#852: -

"spłuczki" znajdują sie tam gdzie twoj mózg idz zapytaj proboszcza

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2011-12-05 09:22



Gość

#855

2011-12-05 09:34

Niech Główny Geolog Kraju, Pan Henryk Jezierski wyjaśni nam grzecznie, gdzie składowane są wszystkie odpady z odwiertu geologicznego Kutno2 skoro jak pisał nawet ta nowa ustawa zapewnia nam prawo do informacji publicznej.
A może nie chce aby naród dowiedział się jeszcze o następnej ustawie, która zabrania nam dostępu do takiej informacji a tak pospiesznie podpisanej przez prezydenta?

Gość

#856

2011-12-05 11:01

WZNOSZE PROTES PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Z powazaniem

Weronika Stanislowsky
ptasiek

#857 Re:

2011-12-05 11:25

#855: -

tam gdzie twoj mozg, zapytaj proboszcza albo profesorow od ekologi oni przeciez wiedza wszystko


Gość

#858

2011-12-05 12:30

Jestem przeciwko zanieczyszczaniu wody pitnej, wywłaszczania obywateli i sprzedaży "łup"ków za psie pieniądze firmom zagranicznym!
ptasiek

#859 Re:

2011-12-05 12:32

#858: -

ja też zgadzam się, ale nic takiego się niedzieje :) pozdrawiam

anonymous

#860

2011-12-05 12:42

Witam.
Proponuje zmienic BYKA w pierwszym wyrazie na stronie petycji !!!
Zamiast PROTES powinno byc chyba PROTEST !!!
Czy nie ?

Gość

#861

2011-12-05 12:43

bez komentarza, w zgodzie z duchem protestu społecznego.

Gość

#862

2011-12-05 12:45

Tak być nie może, czemu za naszymi plecami dzieją się takie ciemne interesy - Państwowe !? - kto miałby na tym skorzystać???
ptasiek

#863 Re:

2011-12-05 13:16

#862: -

Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. – Prawo geologiczne i górnicze
• Upublicznienie projektu – skierowanie do konsultacji społecznych: luty 2008 r.
• Dyskusja w Komisji Wspólnej Rzadu i Samorzadu Terytorialnego:
do maja 2008 r.
• Uzgodnienia miedzyresortowe: od czerwca 2008 r.
• Konferencja uzgodnieniowa: lipiec 2008 r.
• Przyjecie projektu przez Komitet Europejski Rady Ministrów: sierpien 2008 r.
• Robocze spotkania w Rzadowym Centrum Legislacji:
wrzesien i pazdziernik 2008 r.
• Komisja Prawnicza: pazdziernik 2008 r.
• Przyjecie projektu przez Komitet Rady Ministrów: pazdziernik 2008 r.
• Przyjecie projektu przez Rade Ministrów: listopad 2008 r.
• Informacja oraz dokumenty dotyczace prac parlamentarnych:
http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/1696.htm


Gość

#864 BYK jest w ustawie ....NIE TYLKO BYK ... JEST W USTAWIE .....!!!

2011-12-05 13:18

zamiast odpowiedzi na konkretne pytania atak i nawet na tytuł petycji.
Czymże taki "byk" w tytule petycji wobec nie tylko byków w ustawie.....

Byk w tytule petycji to przysłowiowa pestka w porównaniu do byków i szarlatanerii w ustawie, czy raczej ,jak ktoś tu słusznie napisał, w ustawce pod dyktando ludobójczych koncernów wydobywczych.


Gość

#865 Re: CZEKAMY NA ODPOWIEDŻ !!!!

2011-12-05 13:21

#855: -

CZEKAMY NA ODPOWIEDŻ  !!!!
Niech Główny Geolog Kraju, Pan Henryk Jezierski wyjaśni nam grzecznie, gdzie składowane są wszystkie odpady z odwiertu geologicznego Kutno2 skoro jak pisał nawet ta nowa ustawa zapewnia nam prawo do informacji publicznej.
A może nie chce aby naród dowiedział się jeszcze o następnej ustawie, która zabrania nam dostępu do takiej informacji a tak pospiesznie podpisanej przez prezydenta?

abcdef

ptasiek

#866 Re: Re: CZEKAMY NA ODPOWIEDŻ !!!!

2011-12-05 13:44

#865: - Re: CZEKAMY NA ODPOWIEDŻ !!!!

spytaj proboszcza lub profesora ekologii oni wiedzą lepiej, albo napisz do pana jezierskiego


Gość

#867

2011-12-05 14:10

Przedstawiciel rzadu a raczej nierzadu po sfaszowanych wyborach, gorcacy obronca stworzonego przez siebie prawa nagle zamilknal, bo padly niewygodne pytania a i sam sie tutaj na tym forum wkopal piszac o 100 szczelinowaniach w Polsce.
Co za ton"zapytaj proboszcza" itp.Tak wladza odpowiada na proste a niewygodne pytania, ktore wyraznie demaskuja intencje rzadzacych.
Rodacy,te koncesje dla obcych tafaktycznie kon trojanski.Tu nie chodzi wcale o bezpieczenstwo energetyczne ani niezaleznosc kraju.Ustawa PGG ma na celu glownie wywlaszczenie, wydziedziczenie narodu,zepchniecie narodu do roli niewolnika we wlasnym kraju, zepchniecie naarodu do slamsow, by 1 milion oczekujcych na polskie Zydow moglo tutaj zakladac osiedla.Stad tez to porozumienie z Izraelem na tak wielu plaszczyznach, zawarte w lutym tego roku.Szczegolny moj niepokoj budzi porozumienie w sprawach wojskowych i tajnych sluzb jak tez i w sprawie wody.
Nastepne takie wspolne posiedzenie obu rzadow odbedzie sie w przyszlym roku w Warszawie.Nie dopuscmy aby do niego doszlo!
ptasiek

#868 Re:

2011-12-05 14:19

#867: -

pisałem, że jestem wiertnikiem spytaj przedstawiciela rządu lub kogokolwiek, kto wydaje decyzje środowiskowe

nie wiem nie jestem panem jezierskim i nie zajmuje sie wysypiskami smieci

ptasiek

#869 Re:

2011-12-05 14:20

#867: -

bredzisz pani - możesz spytac profesorow ekologów oni pewnie wiedza oni wszystko wiedza :)

ptasiek

#870 Re:

2011-12-05 14:30

#867: -

dlaczego niby sie wkopalem piszac o 100 szczelinowaniach w Polsce - dlatego, że w Polsce się już ich wiele wykonało i nawet z was nikt o tym nie slyszal - NIE BYLO TEZ ZADNEGO PROBLEMU Z ZANIECZYSZCZONĄ WODĄ NIKT NIE SKAZIŁ ŚRODOWISKA A PANIE DALEJ BREDZĄ!


Gość

#871

2011-12-05 16:25

Dlaczego nikt społeczeństwa o wykonanych szczelinowaniach nie poinformował a wręcz uspokajał np. GGK Jezierski, że tylko w Markowoli na Lubelszczyznie dokonano próbnego szczelinowania.No a minister Budzanowski, piał z zachwytu jakie to mamy wspaniałe zabezpieczenia prawne a szczelinowanie jest taaakie bezpieczne, że nawet nie zdążyło zatruć życia na tym terenie.No ale to wszystko jest propaganda sukcesu z pomocą geologów specjalistów opłacanych z naszych pieniędzy a premiowanych łapówkami od koncernów wydobywczych.Nie było i nie ma w Polsce niezależnej, rzetelnej komisji do zbadania skutków zastosowania szczelinowania hydraulicznego.
A tak naprawde czy nie wystarczy raport Unii, czy raporty z USA o katastrofalnych skutkach tej metody wydobywczej dla życia?
Ptasiek powinien koniecznie napić się wody z odwiertu Kutno 2 w świetle kamer telewizyjnych i ze stałym monitoringiem do końca jego życia.
Ciekawe jak długo pożyje?

koniecznie
alternauta

#872 Do kol.Ptaśka

2011-12-05 17:14

Do kol.Ptaśka!
Chciałbym się odnieść do dotychczasowy wypowiedzi kol.Ptaśka, szczególnie pod moim adresem.
Zarzucasz mi ,że nie czytam wypowiedzi,a mam wrażenie ,że czytasz wypowiedzi innych tak nie do końca dokładnie.
Ja nie pisałem, ze istnieje dyskusja pomiędzy fachowcami -tylko jest umowny podział dyskutantów na fachowców i innych, nie znających branży Gi G.Ponadto zarzucasz mi manipulację -na czym ona polega, w swojej wypowiedzi przedstawiłem fakty z naszej historii z ostatnich 20-lat.Czy coś jest nieprawdą? Mam wrażenie, ze swoimi wypowiedziami sam wmanipulowałeś się, robiąc wrażenie, że reprezentujesz interesy określonej grupy "elity" władzy, która ma na celu tylko własny, prywatny interes.Wypowiedzi większości dyskutantów cechuje troska o losy Ojczyzny, lęk o przyszłość.Nie są oni lobbystami żadnej , obcej grupy interesów.
A Twoje wypowiedzi robią takie wrażenie... W obecnej sytuacji w Europie (kryzys Euro, itd) nie powinniśmy się skłócać, tak podzielonych łatwo zdominować i złamać.Zobacz tylko przykład Islandii, który (nie przypadkiem) przedstawiłem w poprzednim poście.Mam pytania retoryczne, czy w przypadku Polski nasi podzieleni i skłóceni obywatele mieliby odwagę tak postąpić w celu ratowania siebie i kraju?
Czy znów mi zarzucisz manipulację?
ptasiek

#873 Re:

2011-12-05 17:48

#871: -

W ODWIERCIE KUTNO NIE MA WODY, SZCZELINOWANIA W POLSCE WYKONUJE SIE CHYBA OD LAT 70,

ALE PANIE TEGO NIE WIEDZĄ, MYŚLA ŻE SZCZELINOWANIE TO JEST COŚ NOWEGO, ZŁOŻA KONWENCJONALNE BYŁY SZCZELINOWANE ORAZ KWASOWANE, ZŁOŻA NIEKONWECJONALNE SĄ DOPIERO TERAZ ROZPOZNAWANE

NASTRASZYŁ KTOŚ SZANOWNE PANIE SZCZELINOWANIEM JAK JAKIMS DIABŁEM PIEKIELNYM

A PANIE NIE CHCĄ SŁUCHAĆ, ŻE TO W POLSCE NIE JEST NICZYM NOWYM, PANIE NIE WIEDZIAŁY BO SIE NIKT TYM NIE INTERESOWAŁ TERAZ SIĘ PANIE DOWIEDZIALY BO KTOS ROBI ZAMIESZANIE WOKÓŁ DOBRZE ZNANEJ I SPRAWDZONEJ TECHNOLOGI

TAK NAPRAWDE TO JAKI RAPORT PANI MA Z UNII?? aLBO ZE STANÓW SPRAWA W STANACH JEST DOPIERO BADANA,

MY MAMY SWOJE WŁASNE RAPORTY ODNOŚNIE SZCZELINOWANIA, BO JAK POWTARZAM TECHNOLOGIA JEST STOSOWANA W POLSCE OD LAT 70-80


Gość

#874 POlacy zrobią to co w ISLANDII, gdy rozrózni się Polaków

2011-12-05 17:48

od pełniących jedynie obowiązki Polaków, czyli tych co udają Polaków, mając nawet polskobrzmiące nazwiska !!!!

Gość

#875

2011-12-05 17:55

Zapewne ukrytym celem ustawy PGG jest , jak słusznie ktoś zauważył umożliwienie osiedlania się Żydom z całego świata a nie wydobywanie gazu łupkowego.takie myślenie jest uzasadnione, gdy przypomnimy sobie, że premier W.Pawlak zawarł umowę z Gaspromem do 2022 roku na gas w ilościach przekraczających półtora raza nasze zapotrzebowanie a przy tym po najwyższych cenach!




Wiecej na >
http://iddd.de/Frac2.htm#sary
cytat>
Ustawa PGG ma na celu głównie wywłaszczenie, wydziedziczenie narodu, zepchniecie narodu do roli niewolnika we wlasnym kraju, zepchniecie narodu do slamsow, by 1 milion Żydów oczekujących na polskie obywatelstwo mogło tutaj zakładać osiedla.Stąd też to porozumienie z Izraelem na tak wielu plaszczyznach, zawarte w lutym tego roku.Szczególny mój niepokoj budzi porozumienie w sprawach wojskowych i tajnych służb jak też i w sprawie wody.
Następne takie wspolne posiedzenie obu rządów odbędzie sie w przyszłym roku w Warszawie.Nie dopuśćmy aby do niego doszło!