PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE

ptasiek

#901 Re: Do kol.Ptaśka

2011-12-05 23:20

#872: alternauta - Do kol.Ptaśka

nie masz Pan odpowiedzi, może zanim zaczniesz oskarżać innych zastanów się pan nad sobą panie Puzyna vel alternauta vel mocnynarek

a może porozmawiamy o manipulacji z Pana plakatu??


Gość

#902

2011-12-05 23:21

skandal!!!!!!!!!!

Gość

#903 Odfruwaj se ptasiek !!! Od kiedy to jestes autorem tej petycji

2011-12-06 00:02

ze chcesz decydować i rządzić tu na forum....

Twój czas się skończył !!!
Czekaj na osąd narodu za to prawo pisane pod dyktando ludobójczych koncernów wydobywczych !!!

Naród ze zdrajcami obchodzi się bardzo surowo !!!

Gość

#904 Dziękujemy Panu K. Puzynie za ostrzeganie nas !!!!

2011-12-06 00:08

Zachwalaj dalej płuczkę sam sobie i pij ile chcesz. Nam nic do tego.
Ciemnoty nie damy już sobie wciskac !!!

Jest tu na forum Twoja ulubiona i dla Ciebie reklama ptaśku - Pij płuczkę będziesz wielki..

Gość

#905 Re: Dziękujemy Panu K. Puzynie za ostrzeganie nas !!!!

2011-12-06 00:33

#904: - Dziękujemy Panu K. Puzynie za ostrzeganie nas !!!!

zostawcie tego kolesia paśka , człowiek mały przestał pisać może i ten skończy , posty są coraz bardziej żałosne i zaczyna się powtarzać co świadczy o jego misji na tym forum.

mocnynarek !

#906 Coś nie tak i nuuuudno ?

2011-12-06 02:30

#901: ptasiek - Re: Do kol.Ptaśka

Rozumiem znudzenie tą jałową dyskusją. Polecam jednak czasem łyk świeżego powietrza dla przewietrzenia szarych komórek. Powyższy wpis dowodzi tylko tego co napisałem: "Trudno stwierdzić w jakim stopniu są to działania zaplanowane, a w jakim wynikające z zaślepienia dyskutantów." Nie może być bowiem inaczej przy takiej (anonimowej) formule uczestnictwa w "Forum dyskusyjnym". Jedynie "właściwe służby",jeżeli uznają to za godne ich zainteresowania, wiedzą więcej. Tylko one wiedzą na pewno, że nie jestem "trzecią osobą" jakiegoś Pana, któren nie odpowiada. Geologia, może z wyjątkiem petrografii wymaga racjonalnego dociekania i przy tym dużej przenikliwości w ocenie. Proszę przeanalizować teksty vel, vel, vel i konsekwentnie nie przeceniać zdolności, krytykowanych wszakże autorów postów. Powinienem właściwie zacząć od; szczerze współczuję, ale nie mam żadnej możliwości na potwierdzenie Pana szczerych intencji. Pańska postawa w tej specyficznej dyskusji może być równie dobrze racjonalnym uporem w dociekaniu prawdy jak celowym jątrzeniem, szczególnie biorąc pod uwagę swoistą nadwrażliwość interlokutorów.

Mam, tak na boku i bez złośliwosci pytanie: jakby Pan zareagował otrzymując od właściwego organu "postanowienie o warunkach" z zaleceniem szczelnego zarurowania "otworów czwartorzędowych"? Zgaduję szeroki uśmiech, ale mój uśmiech więdnie gdy przechodzi to w dokumencie dot. koncesji na badnie złóż uranu. Ta "zabawa" wymaga od wszystkich zegarmistrzowskiej dokładności, szczególnie że dotyczy terenów zamieszkałych i przyległych. Na koniec sam organ przyznaje iż jest to i tak procedura standardowa. Wygląda to zatem jakby rektor uczelni uczulał wykładowcę matematyki, że zgodnie z procedurą 2 - 2 = 4. Smaczne

Tym z Państwa, ktorzy nad szczerą czy wyrachowaną racjonalną postawę przedładają zdecydowaną ideowość radzę zastanowić się, nad dość powszechnym zjawiskiem brakoróbstwa i sobiepaństwa jako cechą, z którą wciąż, nadto często, spotykamy się wśród nas, Polaków.

 

 

człowiek mały

#907 Re: Coś nie tak i nuuuudno ?

2011-12-06 09:33

#906: mocnynarek ! - Coś nie tak i nuuuudno ?

I co w tym przpadku jesz szczególnego "szczelne zarurowanie " ale otworów czwartorzędowych to jest szczególne... Może coś bliżej! Kazdy Józek na działce może mieć otwór czwartorzędowy w postaci studni, wychodka lub kompostownika.

ptasiek

#908 Re: Dziękujemy Panu K. Puzynie za ostrzeganie nas !!!!

2011-12-06 10:18

#904: - Dziękujemy Panu K. Puzynie za ostrzeganie nas !!!!

"Ciemnoty nie damy już sobie wciskac !!!" - pisze to osoba, która wierzy na słowo "profesorom ekologii"

wyobraź sobie, że właśnie tą ciemnotę o której piszesz, propagujesz na forum

ptasiek

#909 Re: Coś nie tak i nuuuudno ?

2011-12-06 10:22

#906: mocnynarek ! - Coś nie tak i nuuuudno ?

tak samo moja postawa jak i pańska, ale ja się nie stawiam jak pan na neutralnym stanowisku i nie prubuje manipulować ludzmi, a poza tym

"sobiepaństwo" chcą dla siebie protestujący i dlaczego panie obiektywny o tym nie napiszesz????

ptasiek

#910 Re: Coś nie tak i nuuuudno ?

2011-12-06 10:28

#906: mocnynarek ! - Coś nie tak i nuuuudno ?

"Geologia, może z wyjątkiem petrografii wymaga racjonalnego dociekania" panie to jest nauka, a nie teologia tutaj masz pan czarno na białym, a nie na wiarę

potrafisz pan to zrozumieć

i nie tłumacz się pan z tego co w odpowiedzi napisałem alternaucie, bo zaczynasz być pan śmieszny!

 

ptasiek

#911 Re: Coś nie tak i nuuuudno ?

2011-12-06 10:40

#906: mocnynarek ! - Coś nie tak i nuuuudno ?

i przpraszam, że nazywam kogoś po imieniu ale jeżeli pan alternauta podpisuje się pod tym co pan Puzyna wypocił z siebie na salonie24, a w dodatku czuje sie urażony moją odpowiedzią do mocnynarek, a próbuje się w tym samym tekście postawić w roli neutralnego,  to co to jest według szanownego pana

dobrze napisane: brakoróbstwo, sobiepaństwo i zaślepienie autorek petycji

mam podać przykłady? czy pan potrafisz przeczytać całe forum

ja sie jeszcze nie znudziłem a pan sie wypowiadasz za innych, i nazywasz pan to coś tutaj dyskusją, nawet pan nie masz odwagi podjąć dyskusji, a tylko ferujesz wyrokami i podsycasz strach wśród ludzi

panie i jaka świnia, że tak zapytam edytuje swoje posty po otrzymaniu na nie odpowiedzi - to też jest manipulacja!

jak sądze nie słyszałeś pan o tle promieniowania, jeżeli jest pan tak wrażliwy to ja proponuje sprzedać tą ziemię nad uranem, a nie bredzić o otworach wiertniczych

przypominam rozmawiamy o gazie łupkowym ale pan dalej uważasz, że nie manipulujesz - uran, promieniowanie


Gość

#912 ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-06 11:03

Stanowisko Polskiej Geotermalnej Asocjacji im.prof.Juliana Sokołowskiego w sprawie sekwestracji CO2 ? "Dyrektywa CCS" Unii Europejskiej brzmi -" (...) Już dziś można stwierdzić, iż jest to katastrofalna decyzja dla Europy i Polski o skutkach wręcz niewyobrażalnych. Prawdziwa bomba chemiczna, niszcząca najpierw przepuszczalne złoża wnętrza Ziemi, warstwy wodonośne wody pitnej, wód mineralnych i wód geotermalnych; póżniej organizmy żywe, ludzi i zwierzęta, a wracając w końcu z wnętrza Ziemi do atmosfery, powiększająca dynamicznie efekt cieplarniany."

Następnie naukowcy z wymienionej Asocjacji proponują ? (...)Ponieważ składnikiem dwutlenku węgla jest węgiel, można z niego uzyskać syntetyczne paliwa ciekłe (benzynę, olej napędowy). I mogą to być paliwa o wiele tańsze niż dziś produkowane, ponieważ nie trzeba już wydobywać węgla. Jest to jeden z głównych kierunków naukowych i technologicznych ograniczenia w XXI wieku emisji CO2 do atmosfery, którym Unia Europejska i Polska powinny się zająć.

Pod takim stanowiskiem podpisały się autorytety naukowe w randze profesorów.

Na ile dwutlenek węgla jest gazem niebezpiecznym niech posłuży katastrofa z dnia 21 sierpnia 1986r nad jeziorem Nyos w Kamerunie. Zginęło 1700 osób oraz zwierzęta i roślinność. Relacje osób, którym udało się w porę uciec są przerażające i mogłyby posłużyć za kanwę filmu science fiction.

Oprócz, odległego zaledwie o kilka kilometrów od Kutna, Julianowa wytypowano jeszcze Lutomiersk k/Pabianic. Mieszkańcy, na spotkaniu zorganizowanym przez wójta gm. Lutomiersk z przedstawicielami firm zainteresowanych tym przedsięwzięciem, oprotestowali ten projekt, kategorycznie mu się przeciwstawiając. To całkiem inaczej niż w gminie Krzyżanów. Tutaj, w marcowym Biuletynie Informacji Samorządowej Gminy Krzyżanów, wójt gminy informuje cytuję dosłownie (...) Prace rozpoznawcze nie są konkretną inwestycją, która określała by już konkretne miejsce na wtłaczanie dwutlenku.

Na sesji Rady Gminy Krzyżanów w dniu 28 kwietnia, przedstawiciel firmy dokonującej odwiert (Przedsiębiorstwo Robót Wiertniczych i Górniczych w Warszawie) stwierdził, iż do pażdziernika roboty wiertnicze zostaną ukończone, a co będzie następnie robione to już firmy nie interesuje jak również w jakim celu jest on wykonywany?

Natomiast 6-u rolników Julianowa nie czekając na uchwałę Rady Gminy, na podstawie sporządzonej notarialnie umowy dzierżawy użyczyło swoje grunty na okres 10 lat, zgodnie z programem CCS, do składowania CO2 (w tym również wójt Krzyżanowa).

Czy mieli świadomość jakie może mieć skutki ich decyzja?
Czy wiedzą, że wtłaczanie gazu w ilości 1,8 mln ton rocznie jest niebezpieczne i gaz ma możliwość zmiany objętości o 300 razy?!!
Czy wiedzą, że wtłaczanie gazu pod ziemię spowoduje znaczne straty i to na obszarze około 200 km kwadratowych ?
Spadnie wartość gruntów i nieruchomości. (przyp. radnego gminy Krzyżanów G. Przepiórkowskiego) A w takim przypadku co z Kutnowską Specjalną Strefą Ekonomiczną?

Czy nadal firmy zachodnie będą chciały w niej inwestować swoje pieniądze, skoro posiądą wiadomość o zagrożeniu gazem CO2?

Dlaczego Elektrownia Bełchatów nie chce magazynować gazu na swoim terenie jeśli wtłaczanie gazu CO2 do ziemi jest procesem bezpiecznym? Nie zależy im na unijnych pieniądzach?

Dlaczego tak głośno protestują naukowcy z Polskiej Akademii Nauk zwracając szczególną uwagę na zagrożenia?

W razie tragedii mogą umrzeć tysiące osób.

http://www.tvkutno.pl/?strona=forum&pd=listapostow&id=17328


Gość

#913 Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-06 11:07

#912: - ŻĄDAMY zaprzestania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

Stanowisko Polskiej Geotermalnej Asocjacji im.prof.Juliana Sokołowskiego w sprawie sekwestracji CO2 ? "Dyrektywa CCS" Unii Europejskiej brzmi -" (...) Już dziś można stwierdzić, iż jest to katastrofalna decyzja dla Europy i Polski o skutkach wręcz niewyobrażalnych. Prawdziwa bomba chemiczna, niszcząca najpierw przepuszczalne złoża wnętrza Ziemi, warstwy wodonośne wody pitnej, wód mineralnych i wód geotermalnych; póżniej organizmy żywe, ludzi i zwierzęta, a wracając w końcu z wnętrza Ziemi do atmosfery, powiększająca dynamicznie efekt cieplarniany."


Czy mieli świadomość jakie może mieć skutki ich decyzja?
Czy wiedzą, że wtłaczanie gazu w ilości 1,8 mln ton rocznie jest niebezpieczne i gaz ma możliwość zmiany objętości o 300 razy?!!
Czy wiedzą, że wtłaczanie gazu pod ziemię spowoduje znaczne straty i to na obszarze około 200 km kwadratowych ?
Spadnie wartość gruntów i nieruchomości. (przyp. radnego gminy Krzyżanów G. Przepiórkowskiego) A w takim przypadku co z Kutnowską Specjalną Strefą Ekonomiczną?

Czy nadal firmy zachodnie będą chciały w niej inwestować swoje pieniądze, skoro posiądą wiadomość o zagrożeniu gazem CO2?

Dlaczego Elektrownia Bełchatów nie chce magazynować gazu na swoim terenie jeśli wtłaczanie gazu CO2 do ziemi jest procesem bezpiecznym? Nie zależy im na unijnych pieniądzach?

Dlaczego tak głośno protestują naukowcy z Polskiej Akademii Nauk zwracając szczególną uwagę na zagrożenia?

W razie tragedii mogą umrzeć tysiące osób.

http://www.tvkutno.pl/?strona=forum&pd=listapostow&id=17328


abcdef

s

Gość

#914

2011-12-06 11:16

Popieram.
ptasiek

#915 Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-06 11:16

#913: - Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

"Dyrektywa CCS" Unii Europejskiej brzmi -" (...) Już dziś można stwierdzić, iż jest to katastrofalna decyzja dla Europy i Polski o skutkach wręcz niewyobrażalnych. Prawdziwa bomba chemiczna, niszcząca najpierw przepuszczalne złoża wnętrza Ziemi, warstwy wodonośne wody pitnej, wód mineralnych i wód geotermalnych; póżniej organizmy żywe, ludzi i zwierzęta, a wracając w końcu z wnętrza Ziemi do atmosfery, powiększająca dynamicznie efekt cieplarniany."

tak brzmi dyrektywa czy znowu pani bredzisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dyrektywa mówi o bombie chemicznej

kto pani takich głupot do głowy nakładł, no ale lepiej brzmi dyrektywa unii europejskiej

ptasiek

#916 Re: Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

2011-12-06 11:21

#913: - Re: ŻĄDAMY zaprzetsania marnotrawienia pieniędzy na ludobójcze działania !!!!

"Dlaczego Elektrownia Bełchatów nie chce magazynować gazu na swoim terenie jeśli wtłaczanie gazu CO2 do ziemi jest procesem bezpiecznym? Nie zależy im na unijnych pieniądzach?" - jest pani tępa,

przecież nikt nie bedzie magazynował gazów na "swoim terenie" jak to pani nazwała tylko tam gdzie są odpowiednie warunki ku temu, tam gdzie pani znajdziesz odpowiednią skałe zbiornikową otoczoną odpowiednią warstwą izolacyjną

właśnie dzięki takiemu myśleniu w USA zaczeli mieć kłopoty, "moj teren moje złoża moge robić co chce", w Polsce się na szczęście tak nie da, ale panie chcą do tego doprowadzić tylko nie wiem dlaczego


Gość

#917

2011-12-06 11:24

Organizujmy się by w pokojowy sposób wyrazić naszą dezaprobatę, nasz sprzeciw wobec władzy publicznej w naszym kraju, która podeptała nasze niezbywalne prawa.
Co możemy zrobić?
Najważniejsze nie dać się sprowokować przez podstępnych wrogów Narodu Polskiego.
Proponuję masowe organizowanie marszów różańcowych.
Niech kto Polak, weżmie różaniec do ręki, założy czarny strój i dołączy do krucjaty różańcowej w dniu 8 grudnia.
ptasiek

#918 Re:

2011-12-06 11:29

#917: -

zapewniam panią, że więcej Polaków bedzie przeciwko pani rewolucji różańcowej, bo większość Polakó wybrała rząd i chcą w końcu trochę spokoju czego wszystkim życze


Gość

#919 Ptasiek, dość obrażania !!!

2011-12-06 11:32

USPOKÓJ SIĘ !!!

Czytaj dopiero pisz.!! Czytaj ze zrozumieniem i patrz na żródła skąd treść pochodzi....

Zdrajcy Narodu pod surowy osąd za m.in. prawa, które pisane pod dyktando ludobójczych koncernów wydobywczych.

TYM RAZEM ZDRADA NIE PRZEJDZIE !!!!!
KONIEC !!!

Gość

#920 PRECZ Z NIERZĄDEM .......

2011-12-06 11:35

Sfałszowane wybory ponad wszelką wątpliwość !!
Nad centralną urną wyborczą .....http// www.umtsno.com
ptasiek

#921 Re: Ptasiek, dość obrażania !!!

2011-12-06 11:40

#919: - Ptasiek, dość obrażania !!!

więc najpierw takich jak pani powinni rozstrzelać jako zdrajców, następnie takich jak pani powinni uznać za nie polaków i nie patriotów

prosze bardzo szanowną autorkę o przestanie pisania bredni, bo pisząc takie rzeczy stawiasz się pani na równi z panem adolfem, a to już przerabialiśmy


Gość

#922 Precz z arogantem "ptasiek"

2011-12-06 11:41

Nie drwij !!!! Widać, jesteś wrogiem Polaków i wszystko co polskie Ci nie pasuje. Nawet drwisz z modlitwy.

Mamy prawo modlić się jak nam się tylko podoba, bo jesteśmy u Siebie...w swojej OJCZYŻNIE!!!

Tylko szatanowi przeszkadza modlitwa...


Tylko Bogu należy się chwała! IDŻ PRECZ SZATANIE !!!!!!!!!!!

Gość

#923 GROŻBY KARALNE PTAŚKA !!! STOP !!!

2011-12-06 11:45

JA TEŻ JESTEM FASZYSTĄ
stajnia pegaza 40i4 - NIEZALEŻNY ZAKŁAD POETYCKI. Kubalonka.

Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu. Cyprian Kamil Norwid

Ja też jestem faszystą
Za twą miłość do Polski nazwą cię faszystą...

Za twą miłość do Polski nazwą cię faszystą
I czerwone przykryją niebieskim i złotym
Bo teraz złote gwiazdy będą ci świeciły
I szumiała niewolą chorągiew wspólnoty

I zadepczą granice oborane krwawo
Kiedyś przez naszych Przodków w imieniu wolności
Zboczeńcy będą wspólne ustanawiać prawo
Szydzić z polskie historii wiary i miłości

Ci którzy już stracili instynkt narodowy
Pójdą na krótkiej smyczy kłamstwa i mamony
W karnawale pozorów już nikt nie odróżni
Kto niebieski zielony biały czy czerwony

Ja też jestem faszystą bo Cię kocham Polsko !
I Tyś jest dla mnie pierwsza w modlitwie i czynie
Przyjmij więc Panie Boże tę publiczną spowiedź
Jeśli miłość jest grzechem niech mnie sąd nie minie!

Pójdziemy Bracia razem w marszu ku wolności
I nikt nie będzie szydził z Boga i Honoru
A jak wyglądał faszyzm mamy wypisane
W Oświęcimiu Katyniu w fabrykach terroru

I z lękiem się oglądamy na Zachód i Wschód
Bo to nie myśmy Krzyżom łamali ramiona
I właśnie w imię Krzyża dziś bronimy Polski
Bo Krzyż i miłość Ojczyzny - to nasza obrona !

Gość

#924 WSZYSCY POLACY SA FASZYSTAMI, bo kochają POLSKĘ ....

2011-12-06 12:05

cyt:"
I zadepczą granice oborane krwawo
Kiedyś przez naszych Przodków w imieniu wolności
Zboczeńcy będą wspólne ustanawiać prawo
Szydzić z polskie historii wiary i miłości
Ci którzy już stracili instynkt narodowy
Pójdą na krótkiej smyczy kłamstwa i mamony
W karnawale pozorów już nikt nie odróżni
Kto niebieski zielony biały czy czerwony

Ja też jestem faszystą bo Cię kocham Polsko !
I Tyś jest dla mnie pierwsza w modlitwie i czynie
Przyjmij więc Panie Boże tę publiczną spowiedź
Jeśli miłość jest grzechem niech mnie sąd nie minie!...."

Gość

#925 OBCY wracajcie do swoich nie macie co szukac w POLSCE

2011-12-06 12:08


bo WSZYSCY POLACY SA FASZYSTAMI, bo kochają POLSKĘ ....


cyt:"
Pójdziemy Bracia razem w marszu ku wolności
I nikt nie będzie szydził z Boga i Honoru
A jak wyglądał faszyzm mamy wypisane
W Oświęcimiu Katyniu w fabrykach terroru

I z lękiem się oglądamy na Zachód i Wschód
Bo to nie myśmy Krzyżom łamali ramiona
I właśnie w imię Krzyża dziś bronimy Polski
Bo Krzyż i miłość Ojczyzny - to nasza obrona !"