Kultura to rzecz pospolita!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Kultura to rzecz pospolita!


Gość

#26

2011-12-01 04:15

Wierzę w inteligencję ludzi z Polski.

Gość

#27

2011-12-01 16:27

Podpisałem, więc jestem cały "za". Jednocześnie wiem, że argumenty petycji, pomimo słuszności, raczej nie przekonają tych, do których są adresowane. Jest to bowiem grupa ludzi, która aprobuje tylko argument finansowy, natomiast z ksiażek jedynie te buchalteryjne, no! ewentualnie wieczyste...

Gość

#28

2011-12-02 00:05

Podpisałam te listę pobożnych życzeń, bo są one ze wszech miar słuszne, jednakże nie przypuszczam nawet, ażeby petycja wzruszyła kogokolwiek z ludzi, do których jest skierowana. Obym się myliła...

Gość

#29

2011-12-02 18:53

:)
ss20

#30 Re:

2011-12-03 12:04

#8: -

to dotyczy chyba wszystkich wielkich dystrybutorów. Nasze mikro wydawnictwo własnie rozwiązało umowę z grupą A5 (Matras też przerabialismy). Kolejny rok wystawiania refaktur od refaktur nam się nie usmiecha. Stawiamy na sprzedaż w internecie mimo że nie jest wielka to przynajmniej nie generuje dodatkowych kosztów i oszczędza nerwy.

Może małe wydawnictwa powinny tworzyć własne kooperatywne sieci sprzedaży? Stowarzyszenie mikrowydawców albo coś podobnego?


Gość

#31

2011-12-03 16:54

Popieram.

Gość

#32

2011-12-04 14:59

Nareszcie sprawa ujrzała światło dzienne. Mam nadzieję, że ta petycja będzie krokiem ku lepszemu : )
IceD

#33

2011-12-06 15:55

Szare życie bez jakichkolwiek pasji i ciężka, codzienna harówka, by wyżyć kolejny miesiąc z wypłaty na wypłatę to zatrważający wizerunek znacznej większości Polaków. Dzień w dzień jesteśmy nieustannie poddawani manipulacjom i bełkotowi mediów; tracimy własne "ja". Niczym zębatki w doskonale naoliwionej maszynie, naszym celem życia staje się wyłącznie praca na korzyść innych... a gdy się ostatecznie zużyjemy, wyrzuca się nas na śmietnik, beznamiętnie zastępując nowymi częściami. W takim świecie nie ma miejsca na wolność, swobodę... samodzielne myślenie. Na takim świecie zależy właśnie tym, którzy już w tej chwili znajdują się na jego szczycie i chcą utrzymać taki stan rzeczy. To dlatego wmawia się wszystkim, że książki nie są nikomu potrzebne. Literatura dzięki słowom uskrzydla ludzi i sprawia, że zaczynają myśleć. Nie zdominowani przez otoczenie i narzucane im poglądy, ale samodzielnie - w pełni swobodnie i niezależnie. Takich ludzi nie da się kontrolować i to właśnie oni będą decydować o lepszej przyszłości, bo tylko oni są w stanie tworzyć z wolnością i odmieniać otaczający ich świat - bez podziałów i jakichkolwiek granic. Stawianie sobie pytań i samodzielne myślenie to wolność. Jego brak to uwstecznianie się i narodowa głupota. Niestety, by myśleć - trzeba czytać, trzeba oglądać, trzeba słuchać, trzeba tworzyć. Musi istnieć kultura. Dlatego nie możemy dopuścić do tego, by upadła.

Gość

#34

2011-12-07 18:06

Popieram petycję.

Gość

#35

2011-12-08 23:09

Podpisuję się obiema rękami! Mam nadzieję, że razem pokonamy zbyt wysokie ceny książek i wszystkie pozostałe problemy :)

Gość

#36

2011-12-09 16:08

Kultura nie powinna być pospolita lecz powszechna. Popkultura w zasadzie zdominiowała kulturę i to tez jest niepokojące i niepożądane.

Gość

#37

2011-12-10 13:34

Ja od dawna nie kupuję w Empiku....
Pantos

#38

2011-12-25 21:00

Podpisane .My w Zelowie staramy się o skatepark .
Liczę także na waszą pomoc .
http://www.petycjeonline.com/skatepark_w_zelowie
kominiarz

#39

2011-12-29 00:25

A kto tego potwora wpuścił do Polski na ,,preferencyjnych,,warunkach,kto mu sprzedał sieć lokali w centrach największych miast,kim jest bruckner,kim dyjas?,Dlaczego ludzie u potwora mało zarabiają?Przynajmniej 10 procent społeczeństwa ta bardziej świadoma wie ,że bierdonka należy do portugalczyków,a do kogo potwór może 1%,bo przecież to ,,polska ,,sieć.Wystarczy trochę poczytać,to będziesz wiedzał dlaczego jest drogo i gdzie jadą zyski i do kogo należy handel w tym kraju.
antymonopolista

#40 ja to tak widzę

2011-12-29 00:49

Księgarnie padają,nawet w tych miastach,do których ,,jedyna słuszna sieć ,,jeszcze nie weszła.Wydawcy muszą podnosić ceny okładkowe,bo sieć żąda coraz wyższych rabatów,chłam komercyjny szybciej się sprzedaje,a pieniadze jadą na oprocentowane konto do kolegów ,płatności po 8 m-cach,rabat 60%,a dla cieniasa 30%,jak zapłaci gotówką.Za pieniądze ..pożyczone,, u wydawców otwiera się kolejny salon w miasteczku,w którym trzy ocalały,ale z taką marżą nie są w stanie wytrzymać.A wydawca tez jak prostytutka cieniasa oleje.I tak to działa,a kultura się nie liczy,bo chodzi o to,żeby naród był głupi,bo głupka łatwiej zmanipulować i wydoić z kasy.
Paweł Ossa

#41 Re:

2014-11-30 10:13

#2: -  

 Niestety - to nie działa w taki sposób jaki chcieliby pisarze czy twórcy.

Ja również chciałbym czytać dobre pozycje, ale ustalając stałą cenę właściwie niczego nie zmienimy (chyba, że na gorsze).

Jeśli chłam się sprzedaje - to chłam będzie promowany. I chłam będzie kosztował tyle co dobra książka, robiąc konkurencję dla ambitnej literatury. Historia pokazała, że zabranianie, nakazywanie, ustalanie (prohibicja w Stanach czy polski PRL) tak naprawdę otwierają tylko rynek na szereg działań nielegalnych lub oszustw i szukania "kruczków".

Nie można sztucznie "regulować" rynku i liczyć na to, że w ten sposób wyregulujemy preferencje konsumenckie. Jedyną opcją jest promocja kultury, zainteresowanie, trafianie w gusta. Pokazanie przewagi literatury nad chłamem.

Dopóki będzie popyt na chłam - dopóty będzie się sprzedawać. Wygrywają lepsi. I nie da się tego zmienić. Nie zmuszajcie ludzi do czytania "waszych" wybitnych dzieł. 

Wasza petycje odniesie się tak samo do książki słabej jak i dobrej, konkurencja dalej będzie obowiązywać.

BlackDoberman

#42 Re: NIE KUPUJĘ W EMPIKU

2016-08-31 06:00

#20: BlackDoberman - NIE KUPUJĘ W EMPIKU 

 Zmień frajerze nicka i przestań podszywać się pod kogoś, kto używa go od zawsze!