Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom


Gość

#501 Spoldzielca 154

2012-02-03 14:08

W srode zainteresowanie Petycja Temidy i wpisami na FORUM, wykazal Dziennik Zachodni w osobie Redaktora Dyzurnego Pani Moniki Chruscinskiej. Dalej temat zostal przekazany do kolegium redakcyjnego. Czy temat znajdzie uznanie, czy tez wazniejszy okaze sie ,,garnek po rosole,,lub jakas ,,szarpanina 2-ch mezczyzn na ulicy,,przekonamy sie wkrotce.
Oszukany

#502 Musimy złamać monopol

2012-02-03 15:25

Tylko wtedy, jak to ujął spółdzielca #154, media przestaną donosić o „garnku po rosole,, lub jakiejś ,,szarpanina 2-ch mężczyzn na ulicy,, gdy potrafimy złamać ten monopol informacyjny. A wbrew naszym przekonaniom, jest to bardzo łatwe.
W tym celu wykorzystujmy do rozpowszechniania naszych informacji portale społecznościowe: Naszą Klasę, Facebook’a, Twittera , gazety obywatelskie jak www.wiadomości24.pl czy fora lokalne Gazety Wyborczej dla poszczególnych miejscowości czy lokalne portale informacyjne np. www.jasnet.pl.
Bo często nawet gdy poszczególni dziennikarze chcą coś zamieścić na naszą prośbę, to potem słynne już „kolegium redakcyjne” to uwala. Może tym razem będzie inaczej i Dziennik Zachodni napisze o petycji TEMIDY.
Wiesław

#503 do j_23 nadaje-nic o nas, bez nas

2012-02-03 16:58

A ja bardzo chętnie pojadę na rozprawę 14 lutego.Czy ktoś organizuje wyjazd, a jeśli nie to pojadę pociągiem.
TEMIDA
Gość

#504 Re: do j_23 nadaje-nic o nas, bez nas

2012-02-03 18:26

#503: Wiesław - do j_23 nadaje-nic o nas, bez nas

Skrzykniemy się Panie Wiesławie i pojedziemy w kilka samochodów, bo zgłaszają się chętni. Ja też jestem za. Szczecin, będziecie z nami, bo trzeba byłoby uprzedzić Trybunał ?

TEMIDA

#505 Re: Musimy złamać monopol

2012-02-03 18:39

#502: Oszukany - Musimy złamać monopol

Nasze materiały trafiły też w ubiegłym tygodniu do Warszawskiej Gazety, która prowadzi stałą część poświęconą sprawom spółdzielczym. Ciekawe, czy je opublikują? Z mojego doświadczenia wynika, że prasa chętnie publikuje tylko ogólniki na tematy spółdzielcze. Kiedy w grę wchodzą konkrety dziennikarze pasują. To nic innego jak cenzura. A pamiętacie jakie oburzone były nasze media, kiedy Putin zamknął redakcję, która opublikowała, że ma sympatię.?

SPÓŁDZIELCA z Zielonej Góry

#506 Prośba do Pana Prezesa KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA SPÓŁDZIELCÓW "Nasze Mieszkania" w WARSZAWIE

2012-02-03 18:47

Gdyby Pan rzeczywiście mógł uczestniczyć w posiedzeniu TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO w WARSZAWIE, tak jak prosi o to ZAKŁADOWIEC ze SZCZECINA, i gdyby mógł Pan nagrać wypowiedzi, to byłby bardzo dobry materiał, w razie potrzeby - do STRASBURGA.

Ale także byłby to materiał do przedstawienia polskim posłom na kolejnych spotkaniach w regionach o które często zabiegają. Wykazać będzie można takim nagraniem ich żenujący poziom znajomości prawa spółdzielczego.
Nie ma silniejszego bodźca, jak podsunięcie posłom ich własne jąkanie się.

Czy Krajowe Stowarzyszenie Spółdzielców "Nasze Mieszkania" w WARSZAWIE dysponuje cyfrową nagrywarką, która rejestruje dźwięk pewniej i wyraźniej niż zwykła komórka?
Tego obciachu z 20 grudnia w wykonaniu Pana Dery, posła, który napewno wystapi ponownie 14 lutego 2012 r, nie opisze się żadnymi tekstami.

Takie nagranie koniecznie trzeba mieć w setkach egzemplarzy, i dać do posłuchania, komu się tylko da.
Też organizujemy się tutaj do zbiorowego popierania Petycji TEMIDY.



Gość

#507 Re: Prośba do Pana Prezesa KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA SPÓŁDZIELCÓW "Nasze Mieszkania" w WARSZAWIE

2012-02-04 00:41

#506: SPÓŁDZIELCA z Zielonej Góry - Prośba do Pana Prezesa KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA SPÓŁDZIELCÓW "Nasze Mieszkania" w WARSZAWIE

Mamy cyfrówkę do nagrywania Kolego. Myślę, że z zapisem przebiegu rozprawy nie powinno być problemów, skoro  będzie ona  transmitowana w internecie.

SPÓŁDZIELCA z Zielonej Góry

#508 Prośba do Pana Prezesa KRAJOWEGO STOWARZYSZENIA SPÓŁDZIELCÓW "Nasze Mieszkania" w WARSZAWIE

2012-02-04 08:32

Czy ma Pan, Panie Prezesie Krajowego Stowarzyszenia Spółdzielców "Nasze Mieszkania" w Warszawie nagranie z przebiegu

posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie w dniu 20 grudnia 2011 r. ws zakreślonych PETYCJĄ TEMIDY?


Czy Pan był obserwatorem tego posiedzenia z miejca dla publiczności na sali posiedzeń Trybunału Konstytucyjnego?

KSS Nasze Mieszkania

#509 Do Spółdzielcy z Zielonej Góry

2012-02-04 08:58

W związku ze skierowanymi do mnie pytaniami proszę o podanie jakiegoś kontaktu do siebie - wtedy udzielę na nie  odpowiedzi. 

Nagraniem z rozprawy w TK w dniu 20 grudnia dysponują chyba niektóre osoby i mam nadzieję, że udostępnią je Panu. Ja takiego nagrania nie mam.

SPÓŁDZIELCA z Zielonej Góry

#510 Do J23-PONIEWAŻ NIE MA nagrania z posiedzenia TK, z 20.12.2011 r-Stowarzyszenie NASZE MIESZKANIA

2012-02-04 09:44

więc może takie nagranie jest w Pana posiadaniu?
Byłoby super, gdyby każdej osobie wchodzącej na salę posiedzeń Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie, w dniu 14 lutego 2012 r, wręczyć kopię nagrania przebiegu posiedzenia z dnia 20 grudnia 2011 r.
Zobaczymy - jaka będzie reakcja pana Dery, posła, gdy mu się to przekaże na wejściu.

To będzie jąkanina i rechot totalny.

Tymczasem TEMAT jest WIELKI, tyle TRAGEDII a Dera z siebie robi ignoranta prawniczego.
Proszę o serio potraktowanie propozycji. To będzie super i konkretna pomoc SETKOM TYSIĘCY Zakładowców w całym KRAJU.


Gość

#511 Spoldzielca 154

2012-02-04 13:28

Spokojnie, spokojnie Szanowni Panowie.To jest za powazna sprawa i jednak Posel wybrany przez swoj elektorat juz na druga kadecje Sejmu. Poza tym otrzymal od nas spory material, wiec napewno juz teraz bedzie wiedzial co mowic. Problem jest w tym czy sedziowie Trybunalu zechca jeszcze pytac. Obawiam sie, ze jest juz ugruntowane stanowisko w sprawie BYLYCH MIESZKAN ZAKLADOWYCH oddanych za darmo pod zarzad istniejacym wowczas spoldzielniom mieszkaniowym oraz spoldzielniom tworzonym [na potrzebe chwili] na bazie zakladow przekazujacych budynki mieszkalne.Na Forach internetowych gazety pl. ZABRZA,Rudy Sl. Katowic,Lublina i innych miast widac jak potezna prace wykonuje obecnie mgr TEMIDA. Pan JG - Oszukany tez pracuje bardzo intesywnie. Dzieki Im i Panu Zygmuntowi N. rowniez wielkie dzieki. Moze trzeba bedzie dotrzec jeszcze do niektorych ....... i wykazac jak wzrosla liczba sygnatariuszy Petycji Temidy od 20 grudnia 2011 i jak nadal zdobywa poparcie!
J23-NADAJE

#512 DO # 511 Spoldzielca 154

2012-02-04 16:44

CO PAN PISZE, TYLKO PO TO ŻEBY COŚ PISAĆ. BEZ SENSU SĄ PAŃSKIE WYPOWIEDZI. PROPONUJE PANU, DOBRZE POMYŚLEĆ, ZASTANOWIĆ SIĘ NAD TYM CO SIĘ CHCE NAPISAĆ, I DOPIERO WTEDY PISAĆ. BO DO TEJ PORY,TO PAN SZYBCIEJ PISZE, A NIŻELI MYŚLI. TO WIELKI BŁĄD Z PANA STRONY, TAK SIĘ NIE ROBI. CHYBA ŻE TO PANA PRZERASTA. NO TO SURY.
J23

#513 NIC O NAS , BEZ NAS!!!!!!!!!!!

2012-02-04 19:10

SZANOWNI PANOWIE; GRZEGORZU, FRANCISZKU, GÓRNIKU Z ZABRZA,WIESŁAWIE,J23-NADAJE, PROPONUJE SPOTKANIE PRZED WYJAZDEM DO WARSZAWY W DNIU 14 LUTYM.JA BĘDĘ JUTRO T.J. 5 LUTEGO O GODZ. 18, W PLAZIE U GÓRY NA KRĘGIELNI. OBGADAMY SZCZEGÓŁY WYJAZDU.
Wiesław

#514 do #513 NIC O NAS , BEZ NAS!!!!!!!!!!!

2012-02-04 21:04

Dziękuję za zaproszenie, ale ja pojadę pociągiem. Tak będzie wygodniej dla mnie, i dla sprawy.
J23-NADAJE

#515 DO #513 NIC O NAS , BEZ NAS!!!!!!!!!!!

2012-02-04 21:11

A SPÓŁDZIELCA 154, TEŻ POJEDZIE???????????????????
TEMIDA

#516 Czy art. 48 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest zgodny z Konstytucją?

2012-02-05 14:58

Postaram się teraz przedstawić Państwu wątpliwości jakie mają pytające sądy do zgodności z Konstytucją przepisu art. 48 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (w aktualnym brzmieniu), który pozwała zakładowcom przekazanym nieodpłatnie do spółdzielni mieszkaniowych na nieodpłatne przekształcenie stosunku najmu w odrębną własność użytkowanego lokalu.

Cytujemy Postanowienie dotyczące decyzji o skierowaniu pytania prawnego do Trybunału Konstytucyjnego podjętej w dniu 29 marca 2010r przez Sędziego Sadu Okręgowego w Gliwicach Wojciecha Hajduka. Pytanie to było przedmiotem rozpoznania przeprowadzonego przez Trybunał w trakcie rozprawy, która odbyła się w dn. 20 grudnia 2011r.

„ Sąd okręgowy w Gliwicach , Wydział I Cywilny w następującym składzie:
Przewodniczący: SSO Wojciech Hajduk
po rozpoznaniu w dniu 29 marca 2010 roku w Gliwicach
na posiedzeniu niejawnym
sprawy z powództwa M…………… C…………
przeciwko Spółdzielni Mieszkaniowej ……………   w Z……………
o złożenie oświadczenia woli

postanawia:

na podstawie art. 3 Ustawy z dn. 1 sierpnia 1997r o Trybunale Konstytucyjnym (DZ.U. nr 102, poz. 643) przedstawić Trybunałowi Konstytucyjnemu pytanie prawne następującej treści:

Czy przepis artykułu 48 ustęp 1 Ustawy z dn. 15 grudnia 2000r. o spółdzielniach mieszkaniowych ( tekst jednolity DZ. U. z 2003r. nr 119, poz. 1116 ze zmianami) jest zgodny z przepisami art. 2, 32 ust. 1, 64 ust. 1 i 75 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. cdn



Gość

#517 Spoldzielca 154

2012-02-05 18:54

Czy w przypadku nieodplatnego NABYCIA wlasnosci lokalu mieszkalnego,przekazanego uprzednio nieodplatnie przez przedsiebiorstwo panstwowe,panstwowa osobe prawna lub panstwowa jednostke organizacyjna,przez NAJEMCE na podstawie art 48 ust 1 USM wylaczona jest sadowa WALORYZACJA kaucji mieszkaniowej? Art 358[1] paragraf 3 kc. W powyzszym temacie bedzie wypowiadal sie Sad Najwyzszy w sprawie o Sygn.aktIII CZP 3/12[niestety nie ma jeszcze ustalonego terminu]
TEMIDA

#518 Re: Czy art. 48 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest zgodny z Konstytucją?

2012-02-05 20:42

#516: TEMIDA - Czy art. 48 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest zgodny z Konstytucją?

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych:

 

Art. 48.

1. Na pisemne żądanie najemcy spółdzielczego lokalu mieszkalnego, który przed przejęciem przez spółdzielnię mieszkaniową był mieszkaniem przedsiębiorstwa państwowego, państwowej osoby prawnej lub państwowej jednostki organizacyjnej, spółdzielnia jest obowiązana zawrzeć z nim umowę przeniesienia własności lokalu, po dokonaniu przez niego:

1) spłaty zadłużenia z tytułu świadczeń wynikających z umowy najmu lokalu,

2) wpłaty wkładu budowlanego określonego przez zarząd spółdzielni w wysokości proporcjonalnej do powierzchni użytkowej zajmowanego mieszkania wynikającej ze zwaloryzowanej ceny nabycia budynku, jeżeli spółdzielnia nabyła budynek odpłatnie.

 

Konstytucja:

 

Art. 2.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.

Art. 32.

  1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

Art. 64.

  1. Każdy ma prawo do własności, innych praw majątkowych oraz prawo dziedziczenia.

Art. 75.

  1. Władze publiczne prowadzą politykę sprzyjającą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych obywateli, w szczególności przeciwdziałają bezdomności, wspierają rozwój budownictwa socjalnego oraz popierają działania obywateli zmierzające do uzyskania własnego mieszkania.

Gość

#519 Re: Re: Czy art. 48 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest zgodny z Konstytucją?

2012-02-05 22:37

#518: TEMIDA - Re: Czy art. 48 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych jest zgodny z Konstytucją? 

 TP  -   piękne dzięki dla Pani za jasne i czytelne przedstawienie nam art.48 Ustawy z ndn. 15XII.2000/krótko mówiąc naszej sprawy/.  Zadać należy sobie pytanie - za jaką cenę może się zbłażnić człowiek-w dodatku profesjonalista z dziedziny sprawiedliwości-sędzia,który powinien strzec prawa!!    Art.48 jest tak skonstruowany,że już bardziej czytelny być nie może. 'Pytanie prawne' sędziego Hajduka to kpina z nas Obywateli /nienmówiąc już o kosztach rozpraw TK,cennym czasie sędziów tegoż Trybunału i osób biorących udział/.    

          W s t y d   -   panie sędzio Hajduk!


Gość

#520 Spoldzielca

2012-02-06 08:35

A co z dalszymi podpunktami art 48 USM? Wedlug mnie nie wyczerpala Pani TEMATU!
WSPÓLNIE SZUKAMY TALENTÓW - PRZYJACIÓŁ GODNOŚCI SPÓŁDZIELCÓW MIESZKANIOWYCH w Rzeczpospolitej

#521 O pomoc do Gościa 520: z Pana zapisu widać, że zna Pan prawo spółdzielcze - SUPER.

2012-02-06 08:44

Prośba serdeczna aby Pan pomógł nam, wolontariuszom.

I opisał NA TYM FORUM dalsze podpunkty art.48 USM, z wnioskami i sugestią kroków wykorzystania tej wiedzy którą Pan posiada.

Jak tę wiedzę wykorzystać dla LIKWIDACJI PATOLOGII w polskiej spółdzielczości mieszkaniowej.
Z góry serdecznie Panu dziękuję


Gość

#522 Spoldzielca do wpisu 517 spoldzielcy 154

2012-02-06 13:51

Scislej mowiac,tak to rozumie, Sad Najwyzszy bedzie rozpatrywal art 48 punkt 5-ty [Szczegolowo] zdanie drugie; ,,W pozostalych przypadkach zwrot kaucji nastepuje w wysokosci srodkow przekazanych spoldzielni przez przedsiebiorstwo panstwowe,panstwowa osobe prawna lub panstwowa jednostke organizacyjna,,.

Gość

#523 Gosc 520 do prosby 521 WSTPGSM w Rzeczpospolitej

2012-02-06 14:06

Przypuszczam, ze bedzie jeszcze komentarz do interesujacych Was wpisow Temidy nr 416i 418.
WSPÓLNIE SZUKAMY TALENTÓW - PRZYJACIÓŁ GODNOŚCI SPÓŁDZIELCÓW MIESZKANIOWYCH w Rzeczpospolitej

#524 O, dzięki za pomysł: POMAGAM, WSPIERAM, NIE CZEKAM, AŻ ...

2012-02-06 16:13

każda cegiełka dodana - to dla Autora Cegiełki, kolejnego Wolontariusza - satysfakcja.
Zachęcam więc kolejnych Autorów Cegiełek - do wkładu wspólnego.
Dziękuję.

TEMIDA

#525 Ciąg dalszy po kolacji.

2012-02-06 19:08

Docierają do mnie sygnały, że w art. 48 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych nie wszystko jest jasne. Prawo to taki język, który sporej części z nas sprawia kłopoty. Mój kolega inżynier powiedział mi kiedyś: ty mi daj rysunek techniczny, to wszystko ci powiem, ale nie każ mi czytać tych arabskich hieroglifów, bo gdybym nawet nie wiem jak się starał, to i tak nie zrozumiem. Ty mi przetłumacz to na język polski. Dla mnie zaś rysunek techniczny , to jakieś bohomazy, które w ogóle do mnie nie przemawiają. I tak to z ludźmi bywa. Postaram się więc przetłumaczyć ten przepis najprościej jak tylko potrafię , ale nieco później, bo muszę zajrzeć do garów ( przed chwilą weszłam do domu).