RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji RATUJMY MDK nr 2 w POZNANIU


Gość

#26

2011-12-07 02:52

Jednak MDK działa dłużej niż przygotowania do Euro 2012..czy każdy chłopiec w Polsce i na Ukrainie musi kopać piłkę? teatr, taniec, rzeźba,malarstwo, muzyka, są czymś gorszym..?

Gość

#27

2011-12-07 03:10

A może Pan Grobelny sam się zamknie za KulczykPark a nie mdk

Gość

#28

2011-12-07 07:33

Stawiałem w tym mdk=u swoej pierwsze kroki teatralnie i muzycznie dla mnie jest to miejsce wielu przemiłyc wspomnień i wielkiej lekcji zycia jaką dostałem od instruktorów nie wyobrażam sobie żeby zabrać możliwość rozwoju talentów młodych pokolen przez głupie euro 2012 sport ważniejszy od Kultury NIE!! kultura jest ważniejsza od sportu! lub stoi na tym samym stanowisku w rozwoju dzeiciaków !! mają stać na ulicach ?? dzięki takim decyzjom rośnie nam pokolenie kture nie wie co to jest teatr i kim był choćby Fredro lecz zna ceny wódki i piwa w żabce i biedronce... żal i smutek ....
Hanna Rzeszut
Autor petycji

#29 KOLEJNY DZIEŃ ZBIERANIA PODPISÓW!!!

2011-12-07 08:56

Witam! Witam! Widze, że już od rana przybyło sporo nowych podpisów.
W rankingu najpopularniejszych (czyli najliczniej podpisanych) nasza petycja jest na miejscu 28! Nie jest źle, ale tylko te, najliczniej podpisane mogą liczyć na zainteresowanie mediów i innych osób.

MOBILIZUJMY SIEBIE WZAJEMNIE!!! MÓWCIE O SPRAWIE W SZKOŁACH, RODZINACH CZY PRACY!!! WKLEJAJCIE TĘ STRONKĘ https://www.facebook.com/#!/pages/RATUJMY-MDK-nr-2-w-Poznaniu/120502568065043?notif_t=page_new_likes ORAZ TĘ PETYCJĘ http://www.petycjeonline.com/ratujmy_mdk_nr_2_w_poznaniu NA SWOJE TABLICE NA FB, TWITTERZE ITD!!!
KAŻDY PODPIS JEST NA WAGĘ ZŁOTA!


Gość

#30

2011-12-07 09:15

Przerażający jest już stan kultury w Poznaniu, porażający stosunek do niej instytucji za nią odpowiedzialnych, przerażający i porażający - wykwit kiboli!

Gość

#31

2011-12-07 09:30

...ostatnio coraz częściej dowiadujemu się, że radni coś chcą zamknąć np.MDK nr2., zlikwidować np.Gimnazjum nr 6, bo brakuje pieniedzy, bo trzebna oszczędzać... to może niech zaczną od swojego podwórka, zreorganizują i zlikwidują swoje urzędnicze, rozdęte do granic możliwości i rozbudowane struktury administracyjne, zmniejszą liczbę radnych, slikwidują kilkadzisiąt zbędnych stanowisk i będą to rzeczywiste oszczędności, no i niech może sobie trochę obetną i zmniejszą pensje, diety, delegacje itd... a przy okazji te pieniądze niech przekażą na takie miejsca, jak MDK nr 2., bo za chwilę wszystko pozamykają, a z naszymi dziecmi co...? mają błąkać się po ulicach...???

Gość

#32

2011-12-07 09:33

Stawianie na szali Euro 2012 i MDK jest lekko mówiąc nierozsądne. I wyjątkowo bezduszne.

Gość

#33

2011-12-07 09:48

Oczywiście, jestem bardzo oburzona. Dziwi mnie jednak fakt, iż tylu ludzi zdecydowało się podpisać, ale nie już ujawniać swoje imię i nazwisko. Dlaczego? Nie macie cywilnej odwagi podpisać się pod tym, cza czym głosujecie?

Gość

#34

2011-12-07 10:00

Nie można przedkładać prymitywnej rozrywki nad kulturalny rozwój młodych ludzi !

Gość

#35

2011-12-07 10:16

To jakiś horror! Jest jeszcze życie poza EURO 2012!

Gość

#36

2011-12-07 10:24

Kulturę należy wspierać.

Gość

#37

2011-12-07 10:31

Centra kultury są potrzebne. Gdzie te dzieciaki mają się podziać? Na przystankach autobusowych czy w innych miejscach aby z braku zajęć dewastować i niszczyć miasto?
jkz

#38 Re:

2011-12-07 10:50

#37: -

Postulat kompletnie nieproduktywny, ale tym bardziej KONIECZNY. A władza i tak zrobi, co chce, czyli igrzyska... Sami jej chcieliśmy.


Gość

#39

2011-12-07 10:58

No ja przepraszam ale jak Poznań chcial walczyć o miano europejskiej stolicy kultury?
Zero obiektów koncertowych z prawdziwego zdarzenia, likwidują 1/3 domów kultury... Paranoja. Pan Grobelny zabil kulturę w naszym mieście.

Gość

#40

2011-12-07 10:59

Bez kultury nie ma człowieczeństwa !!! Na trawę na stadionie jest ? To na kulturę musi być tym bardziej !!!

Gość

#42

2011-12-07 11:01

"Kochani" radni, czy naprawdę chcecie aby młodzież spadała na coraz to niższe szczeble "patologii"????
Nie róbcie głupstw! Dzięki Centrom Kultury mlodzi ludzie mają gdzie się podziać, poznawać piękno nie tylko naszej kultury, sztuki itp. ale również rozwijać swoje potencjalne talenty, aby w przyszłości móc wspierać waszą wielkopolską kulturę! Przejżyjcie na oczy! EURO przeminie, kultura pozostanie!
lookash wlkp

#43

2011-12-07 11:02

i to jest wlasnie to!

Gość

#44

2011-12-07 11:05

Chodziłam tam na zajęcia które pamiętam do dzisiaj. Młodzi ludzie mogli rozwijać pasje, niezależnie od statusu. Pamiętam że zawsze było ich sporo. Mamy pretensje do młodych że są mało ambitni, że wysiadują na ławkach że są agresywni, a gdzie mają się podziać co mają ze sobą zrobić? Nie wszystkich stać na prywatne szkoły i kursy. Odnoszę wrażenie że gdyby było można wszystko zostałoby poświęcone dla Euro, tylko jak kopanie się skończy w Polsce zostaniemy troszkę bogatsi finansowo ale spustoszeni w wielu innych płaszczyznach. Euro to duża ale jednorazowa impreza, dom kultury to nieduży ale wieloletni wkład, który wychował pokolenia. Warto poświęcać i tak jeden z ostatnich MDK dla kilku meczy ? Euro nie przetrwa u nas kilku lat - przetrwa wakacje, MDK trwa od 1973 roku i ma przestać istnieć z powodu pasji pewnej grupy. Nie odbierajmy sobie nawzajem możliwości realizacji pasji. Nie poświęcajmy wszystkiego dla EURO.

Gość

#45

2011-12-07 11:10

Bez kultury nie ma spoleczeństwa.

pat

#46

2011-12-07 11:15

niestety Poznan biznesem stoi a nie kulturą...
Hanna Rzeszut
Autor petycji

#47 !!!

2011-12-07 11:24

Udało sie nasza petycja http://www.petycjeonline.com/ratujmy_mdk_nr_2_w_poznaniu
jest wśród 20 najpopularniejszych petycji! Dzięki wszystkim którzy pracują na by MDKi mogły przetrwać!

Jest bardzo dobrze ale może być jeszcze lepiej zachęcajcie znajomych rodziny do podpisywania! Dzieki za każdy podpis!

Gość

#48

2011-12-07 11:31

Chyba niektórzy nie świadomi lub udają nieświadomych, tego, że więcej dzieci i młodzieży zamiast spędzać czas na zajęciach w MDK, sędzi go na ulicy...

Gość

#49

2011-12-07 11:32

Jestem w szoku! Wczoraj na proteście zorganizowanym w przedszkolu nr. 64 im. Bolka i Lolka dowiedziałam się, że chcą zamknąć MDK. Ja nie mam nic przeciwko piłce nożnej ale jeśli to jawnie odbywa się kosztem kultury dla dzieci to jest jakiś żart! Jeśli stać nas na EURO 2012 to niech będzie nas stać na MDK.

Gość

#50

2011-12-07 11:52

BRAWO za akcje!Oszczędzać można, ale nie na dzieciach i edukacji.