W obronie Oskarów Ludowych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji W obronie Oskarów Ludowych


Gość

#76

2012-02-24 20:00

Niech zyja twórcy ludowi! Chwała Oskarowi Kolbergowi!

Gość

#77

2012-02-24 22:03

W obronie wolności skojarzeń - czyż naprawdę nie wolno skojarzyć amerykańskiego komercyjnego święta ze świętym polskiej etnografii? Gdzie Rzym, gdzie Krym, że tak z głupia frant zapytam...
Lacemaker157
Gość

#78 Re: Oskary Ludowe

2012-02-24 22:59

#1: fanka kina - Oskary Ludowe

Jakby Ci tu powiedzieć też jestem fanką kina, podobnież jak ty, więc zapewne kojarzysz, że nazwa OSCAR Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej wzięła się nie od imienia jakiegoś sławnego aktora czy twórcy kina, tylko od tyłka wujka Betty Davies, która jak pierwszy raz złapała Oscara do ręki to zachwyciła się "Ależ on ma tyłek zupełnie jak mój wujek Oscar". Natomiast Oscar Kolberg to nie był jakiś wioskowy wujek kogoś tam, tylko postać znana szeroko w kulturze polskiej na długo przedtem zanim tyłek wujka Bettie Davis zaświecił pozłacanym blaskiem w Los Angeles. Dla mnie pretensje Amerykanów przypomina jałową dyskusję między koncernem BP a jakąś małą stacją paliw. Wojna poszła o żółty- zielony kolor. Koncern złożył pozew bo ta mała stacja wg nich UKRADŁA ŻÓŁTY KOLOR, no po prostu ukradła, jak ona mogła. Amerykanie ze swoja megalomanią składają pretensje do naszego "Ludowego Oscara", że niby figurka Chrystusa Farsobliwego obniża prestiż gołej świecącej pupy wujka Oscara.


Gość

#79 Re: Re: Oskary Ludowe

2012-02-24 23:21

#36: - Re: Oskary Ludowe

A niech się nadymają, darmowa reklama zakrojona na szeroka skalę zawsze mile widziana, bo każdy wie, że czy w polskiej TV jak i  wszelakich telewizjach wioskowych w U.S.A .( a tych to oni pod dostatkiem mają) czas antenowy na wagę złota. Niech więc rozpowszechnią wizerunek naszej nagrody, to wtedy się okaże że i na złocenia "Ludowego Oscara"  wystarczy. Amerykanie juz tacy są zawsze się nadymają i zawsze ale to zawsze są tacy "praworządni" a poza tym mają chyba najwięcej prawników na całym świecie. Właściwie to tym prawnikom można juz dodatkową łatkę przypiąć "specjaliści do spraw marketingu (do spraw beznadziejnych)"


Gość

#80

2012-02-24 23:30

macie rację

Gość

#81

2012-02-24 23:55

Uważam, że należy podać do s.sądu Akademię Filmową w Stanach, że posługuje się imieniem Oskara Kolberga
Zbyszko

#82 Oskary Ludowe

2012-02-25 00:19

Nie ma o czym pisać, a działać czyli obśmiać naiwnych Amerykanów

Gość

#83

2012-02-25 01:02

Nie mam zludzen, ze organizatorzy ludowych oskarow wykorzystali prestiz oskarow filmowych, ale przeciez to nasza lokalna inicjatywa, ktora w zaden sposob nie zagraza tamtej wielkiej imprezie filmowej, a tylko poprzez imie KOLBERGA nawiazuje do niej

Gość

#84

2012-02-25 09:55

Należy zdecydowanie zaprotestować przeciwko absurdalnym zachowaniom środowisk uzurpujących sobie prawo do wszechmocy, wszechwładności a jednocześnie porażająco bzdurnie się zachowujących. Normalność musi zwyciężyć, a pazerność gigantycznych organizacji musi zostać pohamowana.

Gość

#85

2012-02-25 12:14

Czy Amerykanie chcą negocjować? Czy wiedzą, ze ludowe Oskary mają charakter lokalny? Co będzie jeśli ich olejecie?
Swoją drogą skorzystajcie z tego zamieszania. Bombardujcie media informacjami, także po angielsku. Wyślijcie informację o tym, że Goliat chce zniszczyć Dawida do prasy amerykańskiej.
Walczcie.
Pzdr. Korneliusz Pacuda
P.S. Pomyślałem, że można by zmienić nazwę na Kolbergi, ale obawiam się, że ludzie wypaczą ją na Kolbergery. A nie o to chodzi.
Jontek

#86 Re:

2012-02-25 12:53

#26: -   W.Cejrowski, gdyby chciał, "pociągnąłby" tę sprawę. Zna angielski, mógłby wystąpić w CNN. Byłoby ciekawie, nie?

 


Gość

#87

2012-02-25 14:34

Trzeba powstrzymać tę niesłychaną arogancję, przede wszystkim w interesie samych Amerykanów, którzy przez nieroztropne działania różnych środowisk czy instytucji niepotrzebnie tracą w świecie sympatię i szacunek.

Gość

#88

2012-02-25 16:04

Całym sercem popieram petycję. Nasz Oskar pisany jest przez "k", a więc jest polski. Proponuję, aby wszyscy Polacy o imieniu Oskar dołaczyli się do naszej petycji.

Gość

#89

2012-02-25 17:31

Na marginesie: komenuję TĘ petycję, a nie TĄ petycję.
Czy polscy prawnicy nie potrafią wytłumaczyć swoim amerykańskim kolegom, że są w błędzie, ponieważ OSCAR to nie to samo co OSKAR, pisownia jest inna, a co do wymowy niech się wypowie Prof. Bralczyk.

Gość

#90

2012-02-25 18:14

Niech amerykańscy imigranci się od nas odczepią. Jest zasadnicza różnica międzi Oscarem, a Oskarem, ale ci imigranci może nie umieją czytać??


Gość

#91

2012-02-25 20:40

Paranoidalni Amerykanie nie zauważają chyba, że nie można opatentować imienia własnego, a różnica w nazwie jest znaczna i zauważalna na pierwszy rzut oka. "Oscar" to jednak nie to samo co "Oskar Ludowy". Swoją drogą jeżeli się nie obawiacie, że "Oscar" rozwodni Waszą markę, pozostańcie przy nazwie "Oskar Ludowy". Pozdrawiam.

Gość

#92

2012-02-25 20:57

Oskar Kolber, wybitny badacz kultury ludowej zapisal sie w Historii duzo wczesniej niz Akademial Filmowa i, moim zdaniem, "Ludowe Oskary" nie obnizaja prestizu nagrody filmowej.

Gość

#93

2012-02-26 07:50

Nie wiem dlaczego amerykanie rozdają oskary ale wiem kto to był Oskar Kolberg

Gość

#94

2012-02-26 16:32

Nazwę naszego Oskara pisze się zupełnie inaczej niż tego amerykańskiego. A zatem nie powinno wymagać od strony polskiej zmiany jakiejkolwiek nazwy wyróżnienia;
Lacemaker157

#95 Re:

2012-02-26 16:50

#85: -

Zgadzam się z Tobą, najprościej byłoby zmienić na "Ludowe Oscary Kolbergowie", pewnie prof. Jerzy Bralczyk ręce by załamał nad takim łamańcem językowym, ale może szacowna Amerykańska Akademia Filmowa  by się odczepiła.

A swoją droga zastanawiające jest dlaczego akurat teraz bija pianę w tym temacie? Czyżby wynajęcie prawników było tańsze niż wynajęcie klakierów na Galę rozdania "OSCARÓW"?  Podobno bywały lata, że sala miejcami świeciła pustkami. Ja mogę tam usiąśc za darmo i klaskać, ale tak bardzo bym chciała, żeby pani Agnieszka Holland dostała Oscara. A jeśli nie to cóż obetrę łezkę  i pójdę do Collegium Maius i obejrzę sobie przez szybkę to cudo (pierwotnie należał do pana Andrzeja Wajdy), ale za to z bliska.


Gość

#96

2012-02-26 21:35

Nie wolno poddawać się głupocie!!!

Gość

#97

2012-02-26 22:02

Ludowe Oscary mają już swą tradycję, która w niczym nie zagraża Oscarom amerykańskim. Nadto - znak, i jego odniesienie nie przypominają siebie nawzajem. Kapituała filmowa USA powinna wykazać się rozsądkiem.

Gość

#98

2012-02-27 09:36

Pomysł z petycją jest bardzo dobry. Myślę, że naszym koronnym argumentem wobec zarzutów Akademii Filmowej jest uświadomienie jej członkom, że mamy prawo do pamiętania o Oskarze Kolbergu.

Gość

#99

2012-02-27 10:43

Czy naprawdę "Oskar ludowy" aż tak zagraża jakości nagrody "Oscar"

Gość

#100

2012-02-27 15:25

Nie jednemu psu Burek na imię!