Stop bezprawnym badaniom w RODK

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Stop bezprawnym badaniom w RODK

Zalesianin
Gość

#26 Zlikwidować !

2013-02-07 18:34

Moja rodzina i dzieci zostały skrzywdzone przez opinię jakiś obcych kobiet.


Gość

#27 Popieram

2013-02-08 16:00

Kolejny przerażający materiał jak to naprawdę wygląda:
http://tata.strefa.pl/rodk/rodk.htm

Jeden wielki koszmar.
Andrzej

#28 Re: nie idzcie do RODK !

2013-02-11 12:43

#14: Jurek - nie idzcie do RODK !

Szanowny kolega ma rację ja z żoną prowadzimy rodzinę zastępczą dla siostrzeńca.Mamy własne dziecko .Od pewnego czasu borykałem się z rodziną biologiczną która zamiast starać się o odzyskanie praw rodzicielskich pisała na mnie skargi i na COR.Tylko dlatego że chcieli odzyskać prawa rodzicielskie.Mająć dość bycia czarną owcą w rodzinie bo byłem wrogiem numer 1,postanowiłem choć nie było łatwo zrezygnować z rodziny zastępczej.I tu nagle zaczeło się najgorsze,Wpadła z wizytą do mieszkania w którym miałem robić remont.Wtym okresie mieszkaliśmy u mojej matki,ale kuratorki nie przekonało to stwierdzenie i napisałe pismo o pozbawienie nas praw rodzicielskich.Badania w RODK wykazały że ja i moja żona jesteśmy nieudolni i niezaradni. alkocholicy.Jeśli powiedziałem że wypiłem 2 Piwa w sobotę to odrazu zrobili mnie alkocholikiem i wysyłają na konsultację do poradni leczenia uzależnień.Niedługo wcisną mi chorobę aichajmera mająć 30 lat.Bym zapomniał badania były robione w Lublinie


Gość

#29

2013-02-15 20:53

Ojcowie w końcu w tym kraju zrobią rozpierduchę!!!
Grzegorz

#30 koszmar

2013-02-17 21:51

wiecie co badanie w RODK w Sosnowcu pamietam jako koszmar . dzieci wykończone a panie niemiłe ..badanie prawie 8 godzin... Poszedłem potem do KOPD w sosnowcu a tam kobitka 55 minut porozmawiała ze mna i z zoną ..pobawiła sie kwadrans z dziećmi i ...dokładnie powiedziała to samo co było w opinii ...my normalnie wysłuchani jak ludzie , dzieci nią zachwycone ( non stop gadaja , że chcą do tej fajnej pani psycholog jeszcze pójść ) Więc pytam po co te badania durne i męczenie ludzi skoro są osoby które to samo mówią po normalnej fajnej rozmowie...?

Gość

#31

2013-02-18 21:10

Bardzo popieram wszelkie uwagi dotyczące niezgodności zawartych w opiniach RODK, łamaniu
prawa wolności obywatela, nieposzanowaniu więzi
rodzicielskiej, niejednokrotnie pogwałceniu tych praw. Sylwia Richter
Przenikliwa

#32

2013-02-18 21:24

Jestem za zlikwidowaniem badań RODK dlatego,że po wydaniu ich opinii do dziś mam ograniczone prawa do własnych dzieci. Zaznaczam, iż popełniono wprost przestępstwo - dzieci powierzono ojcu z chorobą alkoholową i po kilku próbach samobójczych, co jest udokumentowane w aktach sprawy sądowej. Dzieci są manipulowane przez ich ojca i wrogo nastawiane do mnie. Mija czas, ich dzieciństwo zostało bardzo narażone na niepotrzebne traumy. Dzieci zostały rygorystycznie podporządkowane ojcu, a do mnie mają pretensje dlaczego ja na to pozwalam....a ja mam pretensje do wyniku tych opinii, do Sądu. Szukam sprawiedliwości w tym kraju, obecnie bezskutecznie. Sytuacja zmusiła mnie do studiowania prawa polskiego, wątków psychologiczno - pedagogicznych. Wygląda na to, że prawo jest, ale...nie dla wszystkich. Apeluję do pokrzywdzonych wynikami tych badań - zrzeszmy się i nie pozwólmy niszczyć dzieciństwa naszych ukochanych dzieci. Chętnie stanę na czele takiej rebelii: Pozdrawiam, Sylwia Richter tel : 511 931 685

Przenikliwa

#33 Re: Zlikwidować !

2013-02-18 21:29

przenikliwa

#34

2013-02-18 21:29

Zlikwidować, popieram!!!

Gość

#35

2013-02-24 21:06

...
dziadkowie

#36 A może Stowarzyszenie poszkodowanych przez RODK

2013-02-28 19:37

Co Wy na to? Wprawdzie nie jestem jeszcze poszkodowana, ale z reakcji adwokata na sprawie wnioskuję, że ma niezłe koneksje w RODK w którym odbędą się badania (ojca i dziadków). specjalistycznarodzina@interia.pl
Katarzyna J.

#37 Tylko z kąd wziąść na to fundusze?

2013-03-01 16:10

To jest niezły pomysł, tylko trza mieć pomysł i fundusze by taka organizacja mogła działać
Antoni

#38 Opinie także OAO są manipulowane.

2013-03-10 23:41

Nie tylko opinie RODK są maniulowane. Robią to też osoby pracujące w Ośrodkach Adopcyjno-Opiekuńczych. W jednym z nich badając małe dziecko psycholog zastosowała tzw.zabawę kierowaną misiami. Jak sama nazwa wskazuje to psycholog tak nią kieruje aby dziecko potwierdziło zdarzenie wymyślone przez badającego. Dziecko nie wie że to treści zawarte w tej zabawie nie pochodzą od niego. Jednak w wydanej opinii psycholog pisze że to dziecko które nie potrafi samodzielnie opowiedzieć prostego obrazka, miało dokładnie opisać scenę przemocy. Oczywiście takie badanie nie jest nagrywane ani filmowane.Teraz taka opinia trafia do Sądu który powiadamia Prokuraturę o popełnieniu przestepstwa. Dalsze wydarzenia mogą być fabułą książki lub filmu o naszym Wymiarze Sprawiedliwości.
Walczący Tata

#39

2013-03-13 22:01

Czytając Wasze merytoryczne relacje nt. RODK jestem w szoku. Obecnie pochylam się nad tym tematem, gdyż właśnie zaczynam walkę w sądzie o zwiększenie czasu na widzenia z moim Synkiem. Po konsultacji z moim pełnomocnikiem, który sugeruję, byśmy w przypadku niezgodzenia się na nasz harmonogram widzeń, wystąpili z wnioskiem o skierowanie na badania RODK. Z relacji mojego adwokata (bardzo dobrego)wynika, iż z reguły wynik takich badań jasno wskazuję, że dziecko potrzebuje utrzymywania relacji z obojgiem rodziców. Taka opinia pomogłaby mi, jako ojcowi na uzyskanie pożądanej decyzji sądu. Lecz, z opini większości osób, które opisały swoje doświadczenia ze "współpracy" z tą instytucją mam duże wątpliwości, czy występując z wnioskiem o badanie w RODK nie strzelimy sobie tym gola do własnej bramki...Nadmieniając, iż jestem wykształconym człowiekiem, nie piję, nie palę itd.- w przeciwieństwie do matki sprawującej opiekę nad moim Synkiem. Wychodzę z pytaniem do osób, które były w podobnej sytuacji- jak wyglądała Wasza sprawa? Proszę o informację na maila: spawacz25@gmail.com - Z góry dziekuję z informację. Jak będzie po mojej sprawie, to opiszę na forach jak poszło. Życzę powodzenia oraz wytrwałości Ojcom walczącym o swoje prawa!!!

Gość

#40

2013-03-24 13:36

Nalezy podpisywac wszystko co zmierza do poprawy w Polsce prawa

Gość

#41

2013-04-01 10:40

zgadzam się w zupełności.
to ,jest horror,w jaki sposób odbywają się takie badania.dziecko nie chce a mimo,to wykorzystuje się je do nie wiadomo czego.....naraża na stres,a Sądy po prostu ułatwiają sobie pracę ,,,skandal ,aby tylko nie zażalić wyroku ,więc wynajdują Rodek w którym pracują osoby stronnicze,np lekarz który znał byłego konkubenta,mimo uwag iż jest stronniczy ,z pretensjami zwracał sie do mnie iż znają się tylko z wizyt prywatnych u byłego konkubenta siostry....której leczył dzieci ,lekarz ten w rodek kontynuował badanie mimo ze dziecko nie chciało ,i mimo iż powinien sam zrezygnować z uwagi iż zna konkubenta ....pisze w protokole przebieg leczenia dziecka i podważa innego lekarza,skandal.Co to jest ten rodek i jaka wyrocznią ,tylko czego ...taka nasza Polska jak widac

Gość

#42

2013-04-03 10:19

byłem 2 razy na <
sfeminizowany zawód psychologów w tych ośrodkach nie daje szans na obiektywizm względem ojców

dno
żenujące są!

#43 TAK SAMO W SOSNOWCU! KPINA I MARNOWANIE NASZYCH PODATKÓW!

2013-04-03 15:06

#15: ofiara ufności RODK W-wa Sienna - Re:

są nieprofesjonalne, stronnicze, wścibskie i marnują pieniądze podatników BEZKARNIE! Tam powinna wejśc prokuratura albo inny organ (CBA)

maba

#44 Re: Sędzia żąda - RODK wykonuje

2013-04-03 15:41

#9: Ewa po przejściach - Sędzia żąda - RODK wykonuje 

 To samo jest w RODK w Szczecinie...badanie tam,nie przypominało badania!Wszystko wyglądało tak,jakby według wcześniej ustalonego scenarusza!

żuk

#45 Re: RODK - wstyd, że coś takiego istnieje w XXI w

2013-04-03 15:44

Ela

#46 Re: nie idzcie do RODK !

2013-04-03 15:49

#14: Jurek - nie idzcie do RODK ! 

 Dokładnie takie samo odczucie mam po tych pseudo "badaniach"...gdybym wiedziała,jak to naprawdę wygląda,napewno bym tam nie poszła!Dziecko i Jego dobro było tam najmniej ważne...

 

 

 


Gość

#47

2013-04-03 17:43

Petycja bardzo potrzebna oby jak najszybciej się ktoś zabrał za te RODK.U mnie panie biegłe posunęły się do wymuszenia oddania dzieci ojcu bo wydały wyrok na podstawie dzieci kierowanych zresztą stronniczo na odpowiedzi .U mnie panie biegłe z RODK w RZeszowie spowodowały żę moje dzieci są u ojca winnego rozpadu małżeństwa ,nie mającego warunków pracy i mającego 9 dzieci i dziadków ojczystych .Ale wszystko jest git bo kto by się przyznał do błędu ? To jest to dobro dzieci !!!!

Gość

#48

2013-04-08 09:11

No ja tez mam cudowne wspomnienia z RODK. Na wniosek tatusia ja i córka byłyśmy przebadane. Tatuś karany, po kazirodczym romansie z siostrą cioteczną (udowodnione), niebieska karta , alkohol itd. Nalegał na badania (dziwne bo to strzał w kolano) - a jednak. Opinia cud miód - człowiek wspaniały, bardziej papieski niż papież. Ja przeciętna matka- znerwicowana. Sugestia- córka powinna zamieszkać z ojcem. RODK to jedno wielkie łapówkarstwo. ludzie bez serca i pomyślunku. Dla mnie zupełne dno moralne

Gość

#49 Re: całkowicie się zgadzam, ze ta instytucja ZAGRAZA prawidłowemu rozwojowi dziecka. miałam takie b

2013-04-11 09:55

doświadczony

#50 RADA

2013-04-16 16:40

Nagrywajcie wszystkie rozmowy z "biegłymi" RODK na dyktafon. Najlepiej zaraz po separacji z partnerem kupić, koniecznie marki olympus (mają dobre mikrofony). Potem zgłosić jako dowód rzeczowy np. na Prokuraturze Rejonowej, kiedy napiszą o was bzdury!