Ratujmy las Doliwa

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ratujmy las Doliwa

TALANA

#1

2013-06-09 13:39

TO KARYGODNE, ŻEBY WŁADZE POZWALAŁY NA WYCIĘCIE LASU I W TO MIEJSCE ZROBIENIE OSIEDLA!!!!

Gość

#2

2013-06-09 14:06

Za dużo wykrzykników.
grzeh

#3

2013-06-09 14:23

Liczy się intencja, nie ilość wykrzykników. Jestem cały za, podpisałem się ''ręcyma i nogami''

Gość

#4

2013-06-09 15:04

Musimy walczyć wszystkimi dostępnymi środkami! Nie pozwólmy zamienić Kolumny w kolejne betonowe blokowisko! Podpisujcie się pod petycją ,proszę wszystkich tych,którym leży na sercu dobro Kolumny - podpisujcie się! Joanna Grobelna- mieszkanka Kolumny:)

 


Gość

#5

2013-06-09 16:36

.

Gość

#6

2013-06-10 06:13

Kolumna od lat kojarzy mi się z lasami nie jakimś blokowiskiem.
Tadek
Ana

#7 K.O.L.U.M.N.A

2013-06-10 07:24

Kolumna jest wyjątkowa, to nie kolejna dzielnica, nie zwykła mieścinka...to potencjał, oryginał, dzieciństwo...ocalmy jej niewinność, którą prawie w pełni już straciła...NIE dla betonu, NIE dla degradacji, NIE dla rządów przeciw Kolumnie, NIE dla nieliczenia się z mieszkańcami, NIE dla komercji, NIE dla polityki anty-ekologicznej, w końcu NIE dla wycinki drzew i osiedla...jeśli ktoś chce się budować w Kolumnie - zapraszamy, bo warto - klimat, rzeki, spokój - działek do kupna jest sporo. Ale nie buduje się na krzywdzie...krzywda ma się dziać drzewom, zwierzętom, mieszkańcom, turystom...za dużo strat w stosunku do zysków...Śpiewano "Zostawcie Titanica, nie wyciągajcie go...", ja na koniec wywodu napiszę "Zostawcie Kolumnę, nie wycinajcie jej..."
aga

#8

2013-06-10 08:34

brońmy drzew w kolumnie, bo są naszą najpiękniejszą wizytówką. Moja znajoma przejeżdżając przez Kolumnę pociągiem zawsze powtarza że przypominają się jaj Bieszczady....i chciała bym aby tak zostało
kbrz

#9 Las Doliwa

2013-06-10 10:45

Ja mam prośbę do władz Łasku zajmijcie się choć przez jakiś czas Łaskiem, a Kolumnę zostawcie w spokoju .....

Gość

#10

2013-06-10 12:00

powinniśmy wyjść na ulice.. bo w ten sposób nic nie zwojujemy.. władze łasku pokazały już gdzie mają nasze zdanie

Gość

#11 Karolina

2013-06-10 12:36

zgadzam się. manifestacja w tej sprawie jest konieczna. zadbam wtedy o naglosnienie tej sprawy w mediach.
Hamster

#12 LAS DOLIWA

2013-06-10 12:43

To hańba niszcząc las, takie piękne tereny zielone, miejsce odpoczynku dla wielu mieszkańców, z dala od betonowej wsi, zwanej dalej łask! . Powinni liczyć się ze zdaniem mieszkańców! To naród ich wybrał!
xenia

#13 ilosc podpisow pod petycja

2013-06-10 16:58

ile tych podpisow musi byc aby byla wzieta pod uwage??

Gość

#14

2013-06-10 19:28

szkoda ego lasu na osiedle, szczególnie że spędziłem w nim wiele miłych chwil, i mam plany na kolejne.
TALANA

#16 media

2013-06-10 21:07

Jeśli ktoś ma jakikolwiek kontakt z mediami i mógłby co nieco nagłośnić to proszę o kontakt - bo mamy kilka pomysłów.
Chciałabym jeszcze zobrazować wielkość tego lasu, to około 70ha - 1/4 Kolumny - wielkość małej wsi!!!!!!!!
TALANA

#17

2013-06-10 21:11

Jeśli ktoś chciałby się włączyć w czynny udział w ratowaniu lasu to proszę o kontakt.
Każdy mile widziany w naszych szeregach :)

Gość

#18

2013-06-10 21:34

W tych lasach i w Kolumnie ja spędzałam najmilszy okres mojego życia ,skromnych ludzi kiedyś nie było stać na wyjazdy daleko ale do Kolumny TAK . Był las ,rzeka i mili ludzie .No i pierwsze MIŁOŚCI ;-)

Gość

#19

2013-06-11 09:46

To skandal ze mozna tak wycinac sobie lasy pod byle pretekstem.Przecież sa ustawy zabraniajace temu

Gość

#20

2013-06-11 11:28

Jakiś inteligent wpadł na pomysł tej wycinki...
wiesniak

#21

2013-06-11 11:42

To jest teren prywatny. Człowiek stracił dużo majątku i nie bez problemów odzyskał jakieś ochłapy.
Czemu mamy decydować co będzie z tym robił ?
Inna sprawa, że Gmina powinna odkupić ten las i wtedy go pielęgnować.
Pod taką petycją chętnie się podpiszę.
Ale nie poprę żadnej petycji naruszającej własność prywatną.
Ciekaw jestem ilu z Was chciałoby, aby Wasi sąsiedzi decydowali co sadzicie w Swoim ogródku.
Poza tym, przy obecnej władzy to już lepiej aby pozostało to w rękach prywatnych.
Być może zamieszkają tam ludzie zamożni. A jest to szansa na dodatkowych klientów dla wielu z Nas.
I na większe podatki. Może wszystkich nie zmarnują. :)

Gość

#22

2013-06-11 12:58

wiesniak co Ty pieprzysz. Nie od dziś jest ograniczenie w wycince drzew, często z własnej działki nie można 1 drzewa wyciąć, przy zakupie działki na terenie leśnym 10% czy coś takiego można, a tu jest mowa o całkowitej wycince. Równi i równiejsi??
wiesniak

#23

2013-06-11 13:04

Czyli dla zasady, jak ja nie mogę to innemu nie pozwolę ...
Być może ja też będę chciał wyciąć drzewo, być może posadzę dziesięć innych ... może lepiej walczyć o to co ma sens a nie utrudniać sobie życie nawzajem.

Gość

#24

2013-06-11 13:42

co nam po tym osiedlu? nasze podatki i tak nie zostają w Kolumnie to i z "nowego osiedla" nie załatają naszych dziur ...tylko u kogoś innego jak do tej pory. To las przyciąga turystów a z tego są większe pieniądze
wiesniak

#25

2013-06-11 13:53

I właśnie to trzeba zmienić, aby Nasze podatki dawały coś Kolumnie. Ale też nie w myśl zasady, odłączmy się od Łasku to będziemy mieli raj, bo to nieprawda. Trzeba znaleźć ludzi którzy będą dbali zarówno o Łask, Kolumnę i wszystko wokół, i wypchnąć ich do władzy. A nie głosować na durniów, a potem, na nich narzekać.
Reasumując, jestem za tym aby las pozostał, ale tak aby nikt nie został przez to pokrzywdzony.
A jeśli się nie uda, to aby ta strata nie poszła na marne.