Ratujmy las Doliwa

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ratujmy las Doliwa

kukułka

#51 Re:

2013-06-13 14:42

#50: buszyjący w krzakach -

Opis  w punkcie 11 jest tak ogólny, że podciągnąć pod niego można całą południową część Kolumny, według mnie jest to próba zamydlenia oczu.

buszujący w krzakach

#52 Re: Re:

2013-06-13 16:16

#51: kukułka - Re:

Jak ktoś sie nie zna jak ty, to potem tak jest.  Ja widziałem projekt uchwaly i jest to teren ulic między Wakacyjną, Kolonijną  i Sandomierskią. Najpierw trzeba wiedzieć o co chodzi a potem dopiero protestować ...


Gość

#53

2013-06-13 16:41

Ta sesja nie dotyczy Doliwy...ale to kwestia czasu, każdy tak przyznaje - nawet radni. I zgadzam się ze to mydlenie oczu ogolnikami
wiesniak

#54

2013-06-13 18:48

W wolnej chwili postanowiłem troszkę zgłębić temat.
Nie mam w tej chwili dostępu do planów poszczególnych działek, ale...
Na podstawie Uchwały Nr XXIX/284/12 Rady Miejskiej w Łasku (ZMIANA
STUDIUM UWARUNKOWAŃ I KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO MIASTA I GMINY ŁASK), dowiedziałem się, że w mieście Łask jest 55,64 ha lasów prywatnych ... więc jeśli by nie liczyć nawet innych (zał.3) to do 70 ha "trochę" brakuje. No chyba, że reszta w gminie Dobroń (ta mnie na razie nie interesuje ;) )
Zaś z zał.2 dowiemy się iż teren, o który całe zamieszanie już przynajmniej od września zeszłego roku oznaczony jest jako "STREFA MOŻLIWEJ LOKALIZACJI ZABUDOWY MIESZKANIOWO-USŁUGOWEJ NA TERENACH LEŚNYCH".
Ciekawy jest rozdział IV pkt.4.2 i pkt.5 (niestety napisane "fachowo", w stylu "powinno się, ale nie trzeba ...").
Pkt. 5.4 daje pewne nadzieje.
Ale nagrodą dla Was jest pkt. 18.
Czy ktoś w ogóle czyta, co ustala gmina ??
Pozdrawiam. Miłego czytania.
zając szarak

#55 Re:

2013-06-13 19:18

#54: wiesniak -

Problem jest w tym, że mało kto to czyta. A przecież to dokumenty ogólnie dostępne.


Gość

#56

2013-06-13 19:26

Teren lasu mierzony na geoportalu to mniej wiecej 68ha.
kukułka

#57 Re: Re: Re:

2013-06-13 20:31

#52: buszujący w krzakach - Re: Re:

Może się i nie znam, prosty człwk jestem, i nie jestem w stanie przebrnąć przez urzędniczy bełkot tych uchwał, ale dla mnie stwierdzenie że coś dotyczy terenu pomiędzy drogą nr 14 a rzeką Pałusznicą jest jednoznaczne, gdzie leży las " Doliwa"? Właśnie tam.

wiesniak

#58 Re: Re: Re: Re:

2013-06-13 20:49

#57: kukułka - Re: Re: Re:

Nie wiem, czy Cię to pocieszy, ale Ci co to zaklepują i podpisują, też najczęściej tego nie rozumieją. :)

Bo pisze to zupełnie kto inny.

Ale co do nazewnictwa uchwał i obwieszczeń, przyznaje rację, są idiotyczne, i nic z nich nie wynika.

kukułka

#59 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-13 21:03

#58: wiesniak - Re: Re: Re: Re:

No i właśnie tu jest pies pogrzebany, po co szary człowiek ma wchodzić na te strony, i tak nic z tego bełkotu, pisanego tak, by nie był jasny i przejrzysty, nie zrozumie, w tym szaleństwie jest metoda, Panie Dziejku.

zając szarak

#60 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-14 08:02

#59: kukułka - Re: Re: Re: Re: Re:

Jeszcze pan nie przeczytał, a już pan pisze, że bełkot. Proszę troszeczkę sie wysilić.  Co do ustaw ogólnokrajowych to sie zgodzę, że napisane są dziwnym językiem, ale miejscowe uchwały są do "przełknięcia". Troszeczke chęci i będzie dobrze.


Gość

#61

2013-06-14 08:59

Coś o lasach w Łasku i Kolumnie, o prywatnych też... o obszarze chronionym... i to sama władza tak zachwala jak jest tu pieknie i śliczne, ta sama co skazuje lasy na śmierć i niszczyć chce ten obszar ochronny, jednym slowem farsa http://www.lask.pl/content/przyroda
kukułka

#62 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-14 10:42

#60: zając szarak - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Sęk w tym że ja się wysiliłem i przeczytałem, dlatego nadal twierdzę że to jest bełkot napisany tak, by zwykły szary człowiek nic z tego nie pojął. To Pan, nie wiedząc czy przeczytałem, mówi mi co ja robię a czego nie.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-06-14 10:45


kukułka

#64 Re:

2013-06-14 10:48

#61: -

To jest częściowa odpowiedź dla oponentów, ale Oni i tak napiszą że to niczego nie dowodzi.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-06-14 10:49


zając szarak

#66 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2013-06-14 10:51

#62: kukułka - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Ja wiem, że wielu ludzi w tym kraju ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem, ale wypada wiedzieć dlaczego i po co się protestuje. A w szegolności wypada wiedzieć co się podpisuje...

kukułka

#67 Re:

2013-06-14 10:52

#54: wiesniak -

Na terenie miasta i gminy Łask znajduje się 2617 ha lasów, z czego 1118 ha stanowią lasy prywatne. Największe uroczysko w gminie to: "Kopyść", które zajmuje powierzchnię 236 ha. Kolejnymi pod względem wielkości są uroczyska: "Zielęcice" - 110 ha, "Krucica" - 68 ha, "Rogaczew" - 62 ha. Do granic gminy przylegają duże kompleksy leśne: "Las Poleszyński", "Las Ostrowski", oraz uroczysko "Pałusznica". Natomiast na terenie miasta znajdują się dwa duże kompleksy leśne o łącznej powierzchni 239 ha, jednym z nich jest "Doliwa" położona w Kolumnie, drugim - lasy uroczyska "Kolumna" znajdujące się w płn. części miasta.

W położonych w granicach administracyjnych gminy Łask lasach, dominuje sosna. Rzadziej spotyka się miejsca gdzie gatunkiem głównym jest dąb, grab, brzoza lub olsza. Gatunkami domieszkowymi są: brzoza, dąb, olsza, grab, świerk, topola. W dolinach rzek spotyka się lasy łęgowe, które powstały dzięki okresowemu zalewaniu tych terenów przez wezbraną rzekę.

W 1993 roku na mocy decyzji Rady Miejskiej utworzono Zespół Przyrodniczo - Krajobrazowy "Las-Kolumna" w celu ochrony starodrzewia sosnowego, o powierzchni 365 ha. Na jego terenie ograniczone jest wycinanie drzew.

zając szarak

#68

2013-06-14 11:00

Tak naprawdę to mnie zastanawia czy tak naprawdę chodzi o te sosny i robaczki o które się tak martwicie? Ja myślę, że chodzi tu również o to, że można sobie bezkarnie drzewo z tego lasu podbierać. Drugą sprawą jest to, iż na terenie wymienionego lasu jest kilka dzikich wysypisk co niektórym jest to bardzo na rękę. Jakoś protestujący tych faktów nie dostrzegają.

krówka

#69 Re:

2013-06-14 11:42

#68: zając szarak -

Musisz udokumentować te wysypiska, inaczej nie działa.. teraz  to brzmi jak kolejny spam w obronie nieudolnych władz, ludzie którzy protestują mają dokumentacje trzeba jakoś odpowiedziec w podobny sposób to będzie wiarygodne.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-06-14 12:41


zając szarak

#71 Re: Re:

2013-06-14 12:42

#69: krówka - Re:

A ty wisz o który las w ogole chodzi. Bo nie jestem tego taki pewien. Kto raz tam był wie o czym pisze.

kukułka

#72 Re:

2013-06-14 13:01

#68: zając szarak -

Jak dla mnie, to ta Twoja wypowiedź jest nieudolną próbą wycofania się RAKIEM z dyskusji, zarzuty które stawiasz są chamskie i uwłaczające, sugerowanie że ktoś bronie lasu, by mógł podkradać drzewo i wywalać śmieci jest głupie i dyskredytuje Cię w moich oczach, jako partnera do dyskusji.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2013-06-14 13:09


zając szarak

#74 Re: Re:

2013-06-14 13:14

#72: kukułka - Re:

To jak ja jestem chamski to ty kim jesteś, że chcesz decydować o czyjejś własności? Kiedyś ktoś przyjdzie po twoją i zobaczysz, że nie jest fajnie.

wiesniak

#75

2013-06-14 13:34

Pozwolę sobie wnieść prośbę.
Poprawcie proszę Swój baner z hasłem wiszący przy szosie bo już ledwo wisi.
A jeśli spadnie na drogę to mogą być nieprzyjemności, albo co gorsza jakaś tragedia.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.