Podpisujmy deklarację poparcia dla abp. Henryka Hosera!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Podpisujmy deklarację poparcia dla abp. Henryka Hosera!


Gość

#276 Re: rozwaga

2013-07-17 11:02

#275: Ojej - rozwaga

Wybacz, ale wiekszych bzdur dawno nie czytalam.... Pan z Tobą.

Ojej

#277 Re: Re: rozwaga

2013-07-17 11:23

#276: - Re: rozwaga

To sugeruję przyjrzeć się osobom, które podpisują się na stronie poparcia dla księdza Lemańskiego. Zwykłe stwierdzenie faktu. Może podać kilka nazwisk? Jakub Śpiewak - okradł fundację kidprotect. Wystarczy popatrzeć, nie trzeba wierzyć na słowo, wszystko jest podane na tacy :)


Gość

#278 Re: Re: Re: rozwaga

2013-07-17 11:33

#277: Ojej - Re: Re: rozwaga

Oprocz osob znanych podpisuja sie rowniez zwykli obywatele, ktorzy ani nie maja nic wspolnego z religia zydowska czy metoda in vitro. Chodzi im cos wiecej, prosze sie wczytac w ich argumentacje...Bo opowiadanie, ze zydzi czy in vitro. To jest prosze mi wybaczyc zbyt plytkie uproszczenie. Taki podzial, jaki Pan/Pani proponuje prowadzi do absurdu. Tez moglabym podac nazwiska osob popierajacych Abp. Hosera i wytknac ich wypowiedzi/zachowania, ktore sa dalekie i od nauki KK, a juz na pewno dalekie od nauki Chrystusa. Ale czy o to chodzi? Najgorsze jest to, ze KK stanal w obliczu problemu, nastapil podzial, i bezwzgledu na racje pojawiaja sie (i to z obu stron) komentarze b. zle, przepelnione brakiem szacunku, agresja. To rowniez szkodzi kosciolowi, tworzac kolejne podzialy. Roznic sie w swoich pogladach mozna rowniez pieknie, z poszanowaniem blizniego o czym nauczal nas Pan. A jak widac na powyzszym obrazku nie zawsze czarne jest czarne a biale jest biale... Wystepuja tez szarosci. O czym musimy pamietac. Inaczej bysmy sie juz dawno pozabijali w obronie naszych racji. Pozdrawiam :)


Gość

#279

2013-07-17 11:58

Ksiądz Arcybiskup dołączył do grona prześladowanych za wierność nauce Jezusa Chrystusa. Módlmy się przez wstawiennictwo Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego o łaski Ducha świętego dla Arcypasterza diecezji warszawsko-praskiej.

Gość

#280

2013-07-17 13:00

Jestem Polakiem i moim obowiązkiem jest bronić Krzyża,Ojczyzny a w razie potrzeby także i naszych Pasterzy.Tak mnie uczyli Rodzice i nauczyciele a także niezależne harcerstwo/skauting/
Ojej

#281 Re: Re: Re: Re: rozwaga

2013-07-17 13:08

#278: - Re: Re: Re: rozwaga

A chyba nie będę się wdawać w polemikę. Mam nadzieję, że sprawa zakończy się szybko i nikt nie będzie się czuł pokrzywdzony. Bardzo to wszystko jest niepotrzebne. Pozdrawiam

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-17 14:00



Gość

#283

2013-07-17 14:38

Razi mnie i przeraża postawa i zachowanie Wojciecha
Lemańskiego.Cechy osobowości,które ujawnił:zarozumia
łość,pycha,intrygi,buntowanie i podburzanie parafian
przeciw Biskupowi i Dziekanowi -to zatrważający brak
pokory.Nie wiem, czy człowiek o takiej osobowości powinien być księdzem...

Gość

#284

2013-07-17 14:50

Modlmy sie! O jednosc kosciola-CALEGO kosciola-bez wyjatku!. Duch Sw. Roztrzygnie :), kto ma racje w tym calym sporze :) On jedyny wie co jest dla nas najlepsze :), wiec wszelkie dywagacje, kto lepszy a kto gorszy zostawmy jemu. Ja ufam Panu i wiem, ze nie umarl za nas bez powodu, Zrobil to z milosci do nas i chce dla nas dobrze :) Krzywda nam sie nie stanie, jakiekolwiek beda wyroki Boskie :)

Gość

#285

2013-07-17 15:07

Uważam , ze decyzja ARCYBISKUPA HOSERA w sprawie nieposłuszeństwa ks. Lemańskiego jest słuszna i zasadna.

Gość

#286

2013-07-17 15:12

Niech Bóg błogosławi ks. Biskupowi Hoserowi! Jesteśmy z Księdzem. Największym problemem nie jest pedofila w Kościele, ponieważ jest to w rzeczywistości marginalne i znikome... W Kościele największym problemem jest agentura i tacy księża jak Lemański - bo skala problemu jest bez porównania dużo większa.

Gość

#287

2013-07-17 15:36

Byłam na Stadionie Narodowym i podziwiałam naszego Arcybiskupa, miałam tę łaskę rozmawiać z Arcybiskupem w sprawach dotyczących mojej Parafii.
To wielki zaszczyt mieć jak mądrego i dobrego Człowieka. Na nagonka jest niegodna i nie zasługuje nawet na komentarz, jest to po prostu żenujące. Wpisuje się to wszystko w walkę z Kościołem i jego wartościami.
Ojej

#288 Re: Pytanie

2013-07-17 16:03

#282: Mosze - Pytanie

A czy może pan podać jakąkolwiek wypowiedź arcybiskupa, która by była przeciw dialogowi? Nawet się modlił w intencji ofiar w Jedwabnem jeśli się nie mylę. Dla mnie taki zarzut jest równie wiele warty jak pomówienia, że mordował w Rwandzie. Decyzja arcybiskupa wraz z uzasadnieniem jest dostępna gdzieś w necie. Ja osobiście myślę, że konflikt z różnych przyczyn narastał przez lata, a ksiądz Lemański trochę się zagalopował w niektórych kwestiach, gdzieś się pogubił. A przełożony ma prawo zwrócić mu uwagę, czy nawet przenieść.


Gość

#289

2013-07-17 17:18

Dosc atakow na kosciol katolicki!!!

Gość

#290

2013-07-17 19:16

Bądź pochwalony Jezu Chryste.Amen
owieczka

#291 Podziękowanie.

2013-07-17 19:19

Dziękuję za wspaniałą postawę oraz nauki Kościoła i dobra duchowe, które z niego płyną. Z serdecznymi pozdrowieniami- jedna z owieczek Pana.

Gość

#292

2013-07-17 19:39

bez komentarza

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-17 19:42



Gość

#294

2013-07-17 19:57

Petycja bardzo potrzebna.
Ludzie normalni nie dajcie się zepchnąć do narożnika przez niewielką ale bardzo wpływowa grupę oszołomów. Tyko razem ramię w ramię jesteśmy w stanie przeciwstawić się złemu. Więcej takich akcji !!!!

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-17 20:03



Gość

#296

2013-07-17 20:28

dobrze że powstała taka petycja ,bo co by się działo w naszym polskim kościele gdyby każdy kapłan czuł że nie ma nad nim żadnej władzy.i wydawałoby mu się że jest najmądrzejszy na świecie
Mania

#297 Re: Re: Za nieszczęsnego księdza..

2013-07-17 21:01

#293: - Re: Za nieszczęsnego księdza..

A kim ty jesteś, żeby stwierdzać kto jakie ma sumienie? Wygląda to na mało smaczną propagandę. Jak nie ma argumentów zaczynają się inwektywy.


Gość

#298 Re: Re: Re: Za nieszczęsnego księdza..

2013-07-17 21:44


Gość

#299

2013-07-18 05:25

Tak trzeba

Gość

#300

2013-07-18 08:16

Zaistniała sytuacja w ktorej musimy zająć stanowisko jest zjawiskiem czysto medialnym. Nie ma nic wspolnego z jakimkolwiek rzeczywistym problemem Kościoła. Jednakże szkody jakie wywołuje wśrod ludzi wierzących, a szczegolnie wśród niewierzących są już niepokojące. Media dzisiaj nie zajmują się realnymi problemami ludzi lecz będąc przedsiębiorstwami czysto komercyjnymi propagują i kreują treści jedynie destrukcyjne i aferalne. Wynika to bespośrednio z formuły prymitywnego zarządzania tymi instytucjami. Dlatego z definicji prezentują na swoich łamach w większości negatywny obraz rzeczywistości szerząc zło. Bywa że dla osiągnięcia efektow finansowych ( wysoka oglądalność ) kreują byty sztuczne i nieprawdziwe oby eksponujące jakieś zło. Dlatego podatne są na manipulację i wpływy środowisk np nie przychylnych Kościołowi.
Popatrzmy zatem na całą tą aferę medialną z proboszczem Jasienickim z punktu widzenia dobra i zła, a zatem i z punktu widzenia pokrzywdzonego i krzywdzącego.
Oczywistym jest że obserwowaliśmy w tv jakieś zło, a nie dobro, bo przecież byli tam jedynie pokrzywdzeni, brak jest kogokolwiek kto by coś zyskał, kto zyskałby jakieś dobro. Kto jest ofiarą tej medialnej kreacji? Proboszcz? Tylko naiwny w to uwierzy. Arcybiskup? Został oczerniony i przedstawiony w złym świetle, bez szansy obrony, zatem napewno tak. Ale mam wrażenie że największymi poszkodowanymi byli parafianie, a przynajmniej ta nieliczna gropa, którą media przedstawiły jako niezrownoważoną, prymitywną, ortodoksyjną i zacofaną gawiedż. Ta wzburzona grupa ludzi faktycznie zachowywała się niestosownie. Dlaczego? To proste, zostali oni wprowadzeni w błąd i nie byli świadomi jakiego rodzaju jest konflikt między proboszczem a arcybiskupem. Kto ich dezinformował? Wydaje się że proboszcz.
Żeby zła przepełniła się miara, to jest jeszcze inny pokrzywdzony, ci wszyscy niewierzący ktorzy oglądali tych dzikich, fanatycznych, żle ubranych, prostych katolików walecznie broniących zbuntowanego proboszcza. Obraz z pozoru prawdziwy, ale przeciez zmanipulowany i z premedytacją pokazany ze złej strony.
Największymi ofiarami tej medialnej nagonki są oglądani i oglądający, jedni już się wstydzą swojego emocjonalnego zachowania, drudzy tkwią nadal w przekonaniu że Kościoł to zbieranina prymitywnych, nienowoczesnych ludzi.
A sprawcami tego zła, tej nieprawdy są media i ich głowny bohater proboszcz. Niech mu Bóg wybaczy.