Petycja do Papieża Franciszka w sprawie ks. Wojciecha Lemańskiego


Gość

#26

2013-07-14 18:14

To wspaniały i zupełnie niewinny ksiądz..Jak można go posądzić o kłamstwo? Nie może istnieć ksiądz który jest księdzem katolickim a równocześnie antysemita.(to wielki grzech wg JP-2)To zaprzeczenie chrześcijaństwa bo antysemityzm to atak na Starszych Braci we Wierze czyli na nasza Rodzinę--duchowa!! czyli najawazniejsza. Od Żydów idzie chrezcijanstwo(to Ci co uwierzyli) i Zbawienie(od tych co nie uwierzyli) bo w krzyżu jest Zbawienie..nie jest ważne czy żydzi nas kochają czy tylko lubią ? ale my ICH KOCHAMY za katolicyzm i ZBAWIENIE!! Abp. Hoser jest grzesznym(klamie i poniza czlowieka i ksiadza) ...w tym wlasnie wypadku kś.Lemasnkiego
popieram!

#27 Oby sie nie zalamal

2013-07-14 18:24

Niech Bog mu pomaga nieustająco i Matka Boża czuwa nad niewinnym ... jak dziecko..... księdzem Lemańskim!
POMOC!!

#28 Kochany

2013-07-14 18:31

Ojcze Święty Franciszku!! Tego księdza Lemańskiego należy popierać, wspomagać i nawet awansować?...to wspaniały ksiądz ..prawdziwie sprawiedliwy katolicki ksiądz , czyli bezinteresownie kochający nas i doceniający i broniący niewinnych żydów.
Jan49

#29 takiego

2013-07-14 19:34

wspaniałego księdza chce ciągle słuchać!
Zdzisław

#30 Wsparcia udzilili

2013-07-14 19:56

1. Behemot
2. Nergal
3. Belzebub
4. Lucyfer
5. TVN24
6. Gazeta Wyborcza
7. Radio Zet
8. Newsweek
9. NIE
10. FiM
11. TokFM

Wszyscy murem za swoim!

Gość

#31

2013-07-14 19:58

Pomimo że mam swoje zdanie na temat Kościoła jako instytucji i księży jako jej pracowników , to petycję podpisałem gdyż niewątpliwie skrzywdzono człowieka .

Gość

#32 Re: Wsparcia udzilili

2013-07-14 20:03

#30: Zdzisław - Wsparcia udzilili

Abp. Hosera broni Terlikowski, Rydzyk i inni, wiec tez nie jest sam... O to Ci chodzi? Jedni lepsi, drudzy gorsi? Skrzywdzono czlowieka! Jesli nie rozumiesz tego, badz brak ci ksztyny empatii by to okazac, to zamilcz! Nie atakuj! To jest petycja w obronie czlowieka, a nie przeciwko komukolwiek! Dosc mamy wojen w tym kraju by wszczynac nastepna!

Ada Śmigiel
Autor petycji

#33 Re: Re: Wsparcia udzilili

2013-07-14 20:25

#32: - Re: Wsparcia udzilili

Brawo! Dziękuję :)


Gość

#34 Re: Re: Reprezentatywność

2013-07-14 21:22

#7: Ada Śmigiel - Re: Reprezentatywność

Nie no, jestem pod wrażeniem. Taka odpowiedź na  ... kpinę. Nawet ja swojego wpisu nie potraktowałem tak poważnie :) :)

A wykasować zawsze można - hyc i niema; dobrostan wzrośnie i sen stanie się lżejszy ... :) :)


Gość

#35

2013-07-14 21:28

Popieram petycję w całej rozciągłości. KJ
Ada Śmigiel
Autor petycji

#36 Re: Re: Re: Reprezentatywność

2013-07-14 21:29

#34: - Re: Re: Reprezentatywność

Ja śpię spokojnie i nie udawaj, ze się tak o mnie troszczysz ;)
A skoro niepoważnie traktujesz to, co sam piszesz, to i sprawy, w których się wypowiadasz też traktujesz niepoważnie? ;) 
Nie wywalam, bo lubię, kiedy ludzie sami widzą, jaką kto sam ma twarz :) Pan Bóg dał każdemu wolną wolę, a usuwając wpis, z którego mogą się dowiedzieć więcej o nnych, to tak, jabym im tę wolną wolę ograniczała. Niech sami zdecydują, jak i kogo oceniać. Miłej nocki :)

Ada Śmigiel
Autor petycji

#37

2013-07-14 21:46

Bardzo dziękuję Wszystkim za komentarze! Dzielcie się swoimi doświadczeniami, tymi złymi, ale i też tymi dobrymi. O sprawach, które ujęte są w petycji wiedzą wszyscy, choć niektórzy, jak widać wolą udawać, że tego nie widzą. O naszych osobistych doświadczenich wiedzą pewnie tylko najbliżsi.. a one przecież też dotyczą tego, jak wierni są traktowani przez duchownych. Już mają przykład od ks. Lemańskiego, jak powinni się zachowywać, jak dbać o swoich parafian, tylko musimy im pomóc to zrozumieć.
Ja też dawno temu poznałam proboszcza, dla którego jego wierni byli najważniejsi (niestety inni urządzali piekło).. i też przez to, iż się "postawił", miał nieprzyjemności. Tak więc to nie jest odosobniona sprawa... Na szczęście ktoś - ks. Lemański - w końcu zaczął o tym mówić głośno. I za to wielki szacun! :)

Gość

#38

2013-07-15 07:10

Moim zdaniem,powinna być bezpośrednia rozmowa z Papieżem Franciszkiem na taki spór.A druga sprawa to niepotrzebnie media się wtrącają,to powinna być wyjaśniona sprawa w 4 oczy bez kamer-tak uważam.

Gość

#39 Re:

2013-07-15 09:15

#38: -

Taaa... Ale - jak sam/-a widzisz - kamery ogdrywają tu kluczową rolę. Najpierw publiczne wypowiedzi Lemańskiego przed kamerami/ mikrofonami w obronie in vitro (nie tylko w obronie osób poczętych tą metodą), potem dalsze wypowiedzi mimo zakazu swojego biskupa, potem jeszcze kolejne i teraz nadal: a to TVP1, TVP2, TVN, Tok FM ... Po prostu Lemański stracił orientację. A media się nim bawią - kiedu wcześniej i kiedy znowu pojawi się taka gratka? I to bez reporterskiego biegania, stukania, dzwonienia, wystawania przed drzwiami... Małpka sama chodzi od studia do studia. W dniu wydania dekretu zaliczyła 2 studia telewizyjne jednego wieczoru.


Gość

#40

2013-07-15 09:53

ksiądz Wojciech Lemański nie zasłużył sobie na takie niesprawiedliwe traktowanie ze strony arcybiskupa


Gość

#41 Re: Re:

2013-07-15 10:15

#39: - Re:

Ludzie, czy Wy umiecie sluchac i rozumiecie to co sie do Was mowi?! Ks. Lemanski juz chyba z miliard razy tlumaczyl, ze JEST PRZECIWNY metodzie in vitro, zgodnie z nauka kosciola! Jest tylko przeciwny jezykowi debaty w tej sprawie i pietnowaniu dzieci poczetych w ten sposob. O tym, ze sa pietnowane swiadczy np List pierwszej Polki poczetej ta metoda i co za tym poszlo jej wystapieniem z kosciola. Jako jedyny! podjal z nia dialog, co jest jego obowiazkiem jako pasterza, by uchronic zblakana owce przed odejsciem ze wspolnoty. Poniosl porazke niestety, ale podjal dialog! Nie usiadl z zalozonymi rekami, walczyl o nia do konca. Jesli taki pasterz ma byc na emeryturze, a kosciolem maja aktywnie rzadzic Rydzyki, Terlikowskie poglady, poglady o bruzdach itp...Jesli ma nie byc zadnego dialogu z ludzmi, tylko sekciarskie narzucanie wszystkiego co sie da (bo nie ma dziedziny w ktorej kosciola by nie bylo) i podporzadkowywanie sie, to nic dobrego tej instytucji nie wrozy. Kosciol musi pamietac, ze Kosciol to ludzie! Nie tylko biskupi i kardynalowie. Gdyby nie wierni, kosciola by nie bylo, nie byloby tych swiatyn, wypasionych bryk, kawiora na wieczerze, kolejnych pomnikow. I jak kazda instytucja zarzadzajaca ludzmi oprocz brania i zadania (posluszenstwa, datkow na tace, wypelniania tego i owego), musi rowniez cos zaoferowac, musi sama cos dac. Samo puste gadanie z bezpiecznej mownicy o sprawach blachych i wygodnych nie wystarczy niestety. Ludzie mysla ze my walczac o ks. Lemanskiego, wlaczymy z Abp Hoserem, z kosciolem. Otoz nie! Walczymy o taki kosciol, jaki jest na swiecie, jakiego wzorem jest Papiez Franciszek. On rozmawia, jest przy ludziach, z ludzmi. Nie ucieka od trudnych tematow, decyzji, od dialogu. Nie zamiata trudnych spraw pod dywan, jak to u nas ma miejsce. Wszyscy mowia, a Abp na urlopie. Gdyby cokolwiek zlego sie stalo w Watykanie, nie sadze, ze papiez by sie urlopowal. Jak premier czy prezydent (niewazne jaki i ktorego kraju) spotyka sie z trudna sytuacja w panstwie (czy to bedzie tragedia, w ktorej gina ludzie, czy to bedzie kleska zywiolowa w ktorej obywatele masowo sa poszkodawani), to urlop czy nie urlop jest na miejscu. Swoja droga wydawanie dekretu w takiej sprawie w pierwszy dzien urlopu tez o czyms swiadczy. Nie chce juz wchodzic w historie ubieglowieczna,ale przypomina mi sie rok 1994. Wiec o czym my mowimy?

Wanda

#42

2013-07-15 12:04

Obejrzałam program Lisa z ks. Lemańskim i Terlikowskim. Nie będę generalizowała, ale tego dnia ks. Lemański wyjątkowo skromnie korzystał ze zdolności umysłowych. Nie wiem jednak, czy posiada większe zasoby - oby.

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2013-07-15 12:12



Gość

#44

2013-07-15 13:09

Bardzo chce by prawda była prawdą !!

Gość

#45

2013-07-15 13:13

Swoją troskę o Kościół i ks. Lemańskiego wyraziła dzisiaj m.in. Wandzia Nowicka. To ostatni sygnał dla jeszcze myślących spośród inicjatorów tej listy.
Jasiu Zguba

#46 Lemański się spakował!

2013-07-15 13:32

Ks. Lemański poszedł sobie właśnie przed chwilą w czorty. Drodzy Sygnatariusze - z cały szacunkiem dla wysiłków - czytajcie najbliższe wydania Newsweeka, programy TVN i Tok FM. Na pewno zainspirują one do kolejnych list, podpisów, forów... A Kościół Jezusa Chrystusa, pasterze i lud, pójdą swoją drogą.

Gość

#47

2013-07-15 14:51

Lemański-to jest Mój Kościół,jakiego pragnę...

Gość

#48 Re: Lemański się spakował!

2013-07-15 15:35

#46: Jasiu Zguba - Lemański się spakował!

"A Kościół Jezusa Chrystusa, pasterze i lud, pójdą swoją drogą." Krzyzyk na droge.


Gość

#49

2013-07-15 17:05

Jestem wierząca i chcę Kościoła w duchu papieża Franciszka...
Celek

#50 protestuje!!!!!

2013-07-15 17:17

aby zamykać buzię księdzu Lemańskiemu po Wypowiedzeniu parafii , ale i zesłaniu go na Przymusową Emeryturę...co jest skandaliczne . Przez 3 lata ks. milczał, jak go poniżał abp. Hoser i dziś słusznie przestał milczeć, bo po otrzymaniu Wypowiedzenia......Czy nikt o tym Wypowiedzeniu miał nikt w Polsce nie wiedzieć? Wręcz przeciwnie...On ma prawo bronic się , czyli mowic o tej wielkiej niesprawiedliwości....gdzie? no wlasnie w Mediach!