europuchary w kanale otwartym

Adriano

/ #642 TRANSMISJE TV

2011-06-26 17:52

Mogę się mylić, ale ustawa o radiofonii i telewizji mówi tak: "Art. 20b. 1. Nadawca programu telewizyjnego może nadać bezpośrednią transmisję z wydarzenia o zasadniczym znaczeniu społecznym, zwanego dalej "ważnym wydarzeniem", tylko: 1) w programie ogólnokrajowym w rozumieniu ustawy lub koncesji, dostępnym w całości bez opłaty, z wyłączeniem opłat abonamentowych w rozumieniu ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych i podstawowych opłat pobieranych przez operatorów sieci kablowych (...) 2. Ze względu na duże zainteresowanie społeczne za ważne wydarzenia uważa się między innymi: (...) 3. Inne mecze z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach oficjalnych rozgrywek oraz mecze z udziałem polskich klubów w ramach Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA." Liga Europy to, bez wdawania się w szczegóły, to samo co Puchar UEFA i przepis ten też ją obejmuje. No chyba że do ram Pucharu UEFA (LE) nie wchodzą mecze eliminacyjne. Ale w przepisie nie jest to jasno określone. Wie ktoś coś na ten temat?