Sprzeciw ograniczeniom "Natura 2000" dla Obszaru Zatoki Puckiej


Gość

/ #33

2014-02-09 16:21

Moim zdaniem prawdziwym celem Natura 2000 jest zrujnowanie ekonomiczne miejscowej ludności i przejęcie atrakcyjnych terenów. Przykładem mogą być Słone łąki. Bez zgody właścicieli, za ich plecami utworzono rezerwat Słone łąki w terenie zurbanizowanym. Po 5 latach od istnienia rezerwatu dowiedzieliśmy się że mamy rezerwat. Zarządzenie o utworzenie rezerwatu podpisał ówczesny wicewojewoda pomorski Krzysztof Pusz oskarżony obecnie o składowanie toksycznych odpadów 100 m od morza (afera w Port Service). W sprawę zamieszani są również urzędnicy reprezentujący ochronę środowiska. Nadmienić należy, że obecnie urzędnicy przygotowują się do wykupu rezerwatu za psie grosze od miejscowych przy użyciu pieniędzy z UE i budżetu państwa. Co ważne rezerwat istnieje 15 lat. RDOŚ przez te lata musiał otrzymywać pieniądze na rezerwat na zadania ochronne. Nie wiem co z nimi zrobiono, ale ja mieszkam przy rezerwacie i tylko raz widziałam jak koszono łąki. Przykładowo na lata 2013 i 2014 RDOŚ otrzymał 50 000 zł na na zadanie ochronne polegające na koszeniu trawy na 5 ha. Ja koszę swoje 2 ha za kwotę 500 zł. WIĘC COŚ JEST NIE HALO