Petycja do Ministra Kultury w obronie Stadionu Olimpijskiego


Gość

/ #32

2015-04-15 16:07

Klika słów komentarza. Petycję podpisałem bo leży mi dobro sportu wrocławskiego bardzo na sercu. Ale.. Rozumiem motywy władz AWF, które mają ogromny deficyt pomiędzy przychodami fundowanymi im przez władze państwowe a kosztami uczelni, w tym funkcjonowania tak ogromnego kompleksu sportowego. Nic nie mam do prywatnych deweloperów ale już zamienili całe Krzyki z przyległościami na blokowiska. Nie można pozwalać żeby taki rak rozprzestrzeniał się na jedną z najpiękniejszych architektonicznie i urbanistycznie dzielnic tego miasta. Mam nadzieję że wydział Architektury UM wydając warunki zabudowy będzie pamiętał o tym, że w zamyśle przedwojennych urbanistów rejon Parku Szczytnickiego, chluby naszego miasta Hali Stulecia (vel Ludowej), założenia urbanistycznego Sępolna Biskupina i Zalesia to nie blokowisko z najgorszych lat socjalizmu a jeden z najbardziej atrakcyjnych terenów publicznych w Europie.
Petycja nie powinna być nagonką do piętnowania władz miasta czy senatu AWF a rozpoczęciem szerszej debaty społecznej na temat funkcjonowania przestrzeni publicznej, sportu, rekreacji w naszym mieście.