AKT WOLI NARODU

pomysł

/ #762 Najblizsze wybory

2015-04-25 10:47

Jako naród moglibyśmy zapobiec w bardzo prosty sposób fałszownaiu wyborów. Każdy głosujacy powienien wziąć na wybory telefon komórkowy ( bo kazdy w rodzinie pewnie ma choc jeden, lub go zwyczajnie pożyczyć ) lub aparat fotograficzny, lub nie wiem...laptop i po skreśleniu karty wyborczej zrobic jej fotografię. Zdjęcia te umieścić na jakims portalu lub zwyczajnie na FB, z podpisem w jakim lokalu wyborczym zostały wykonane ( nie musi być nawet nazwiska ) W ten sposób można by zweryfikować wynik głosowania w poszczególnych lokalach wyborczych. Ale to by musieli zrobić wszyscy !

 

Innym sposobem łatwiejszym jest fotografowanie w przypadku jak nie glosujemy na nikogo. Iść do wyborów koniecznie, napisac na karcie wyborczej " Nie wybieram nikogo z listy"  lub " Żaden z listy nie jest moim reprezentantem" , potem zrobic zdjęcie karty wyborczej i umiescic na wwspolnie utworzonym specjalnie do tego celu koncie na FB. Wtedy było by widac ilu nas jest, ile osób nie popiera tych kandydatów którzy są na listach, jak się rozkładaja głosy. Bo wciska sie propagandę, ze glosy tzw. "nieważne" to głosy debili, którzy nie potrafią nawet skreslic krzyzyka prawidłowo, przy nazwisku na karcie wyborczej.

Tymczasem glosy nieważzne to głosy obywateli, którym to prawo do głosu zwyczajnie falszywie demokratyczna ordynacja wyborcza zabiera, tylko tego nie widać!