Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

/ #1193

2015-08-02 12:54

Bo przeraża mnie jak z dnia na dzień polski kler rośnie w siłę polityczną, oplata mackami coraz więcej polityków, którzy torują sobie drogę do władzy pozwalając im na coraz więcej klerowi. Biskupi chcieliby miś taką władzę jak kilkaset lat temu i gdy w końcu nie znajdzie się ktoś kto powie stop może być za późno.

Trzeba wziąść Przykład z Piłsudskiego, który gdy chciał usunąć biskupa polowego Gallę. W końcu po długotrwałych prośbach i groźbach zakręcił kurek z kasą dla ordynariatu polowego i bardzo szybko Galla poleciał. Ale do tego trzeba mieć jaja, a nie orzeszki.  Marszałek dosadną opinię o Galli wyraził słowami:

"Mając w swym ręku funkcję dowódcy całego wojska, a w tym i duchowieństwa wojskowego, muszę robić także i kwalifikacje. Kwalifikacja moja w stosunku do biskupa Galla wypadła dla niego in minus, nigdy in plus. On był nierobem. Był on buveur et mangeur. Pełen intryg i świństw, zrobił impertynencję Prezydentowi Rzeczypospolitej. Nie mogłem go ani chwili trzymać w wojsku. Lepiej zabić, niż w wojsku trzymać w sprzeczności z honorem. "

Źródło Wikicytaty