Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

#1176

2015-07-31 11:48

Bo jestem ateistką i zgadzam się z treścią ww.petycji.

Gość

#1177

2015-07-31 12:06

Jestem katoliczką ,ale mam dość ingerencji kleru w życie publiczne Polaków i mieszanie się do polityki .Kościół musi być apolityczny ,a państwo równe dla wszystkich wyznań i ateistów .

Gość

#1178

2015-07-31 12:21

Mam dość kościoła w polityce

Gość

#1179

2015-07-31 12:39

Bo chcę aby moje państwo przestrzegało konstytucji i nie było uzależnione od obywateli Watykanu...

Gość

#1180

2015-07-31 15:10

Bo się z nią zgadzam

Gość

#1181

2015-07-31 18:06

Jestem rozgoryczona tym że ,kościół wtrąca się do mojego Państwa,które ma spełniać konstytucyjny obowiązek rozdzielności,lecz mu się jakoś nie udaje.Wstyd.Balans głupoli jaką reprezentują nasi politycy ,mnie przerasta ,dlatego nie mogę już na nich głosować bo ,jest to w brew moim zasadom.Dzięki oszołomy ,którzy walczą o finanse a nie o Polskę.Bardzo dziękuję.Życzę Wam dobrobytu ,szczęścia i wielu pięknych.,dni w odbieraniu poborów za ciężką prace .tak trzymać.Wstyd mi za Was.Jako że macie to gdzieś to dlatego ,ja jako wasz wyborca też mam to gdzieś.

Gość

#1182

2015-07-31 19:22

bo chce mieszkac w swieckim kraju, gdzie religia jest oddzielona tylkodla swoich wyznawcow.

Gość

#1183

2015-07-31 20:26

Ponieważ uważam , że polska powinna być krajem świeckim , nowoczesnym.

Gość

#1184

2015-07-31 21:22

Ponieważ zakłamanie KOŚCIOŁA w naszym kraju sięga szczytów.

Gość

#1185

2015-07-31 21:56

Jest konieczna, aby Polska stała się wreszcie normalnym, europejskim państwem...

Gość

#1186

2015-08-01 01:44

Ja uczyłam się religii w punkcie katechetycznym przy kościele i to było związane z kościół i wiarą, i uważam że tak jest właściwie.

Gość

#1187

2015-08-01 06:06

Polska musi pozostać państwem świeckim w którym niedopuszczalne jest nałożenie wiary i religii na obywateli oraz na władzę świecką, na politykę. Wiarą można uzasadnić wszystko nawet najgorsze posunięcia i nic już wtedy nie można zrobić, nie trzeba uzasadniać bo: "Taka jest nasza wiara" .

Gość

#1188

2015-08-01 06:16

Podpisałem ponieważ chcę aby Polska dołączyła do wysoko rozwiniętych państw europejskich a nie była na szarym końcu i porównywana do Albanii czy Rumunii.

Gość

#1189

2015-08-01 16:30

Od 5 lat kieruję projektem www.etykawszkole.pl. Powszechne nauczanie etyki w szkołach jest jednym z postulatów tej petycji i głównie dlatego - ale nie tylko - ją podpisałem.

Gość

#1190

2015-08-01 18:54

Dosyć pieniędzy na kościół

Gość

#1191

2015-08-02 05:08

Chcę państwa nowoczesnego, postępowego, otwartego, tolerancyjnego, świeckiego. Nie chcę państwa wyznaniowego, rządów Kościoła oraz wpływu Kościoła na instytucje, organa rządowe, prawo stanowione. Domagam się zaprzestania finansowania działalności Kościoła z budżetu państwa. Kościół jak wszyscy, winien prowadzić pełną rachunkowość, kasy fiskalne, płacić podatki, utrzymywać się z własnej działalności, świadczonych usług, datków wiernych.

Gość

#1192

2015-08-02 09:15

Dlatego, że wtrącanie się kościoła do wszystkiego wytrąciło mnie z równowagi. Kościół się zmienił, wynaturzył w moich oczach. W czasach mojego dzieciństwa był czymś dobrowolnym i nie czułam się córką wywrotowca, tylko dlatego, że tata do kościoła nie chodzi. Teraz sama dziecka do kościoła nie prowadzam i często czuję się za to mocno potępiana.

Gość

#1193

2015-08-02 12:54

Bo przeraża mnie jak z dnia na dzień polski kler rośnie w siłę polityczną, oplata mackami coraz więcej polityków, którzy torują sobie drogę do władzy pozwalając im na coraz więcej klerowi. Biskupi chcieliby miś taką władzę jak kilkaset lat temu i gdy w końcu nie znajdzie się ktoś kto powie stop może być za późno.

Trzeba wziąść Przykład z Piłsudskiego, który gdy chciał usunąć biskupa polowego Gallę. W końcu po długotrwałych prośbach i groźbach zakręcił kurek z kasą dla ordynariatu polowego i bardzo szybko Galla poleciał. Ale do tego trzeba mieć jaja, a nie orzeszki.  Marszałek dosadną opinię o Galli wyraził słowami:

"Mając w swym ręku funkcję dowódcy całego wojska, a w tym i duchowieństwa wojskowego, muszę robić także i kwalifikacje. Kwalifikacja moja w stosunku do biskupa Galla wypadła dla niego in minus, nigdy in plus. On był nierobem. Był on buveur et mangeur. Pełen intryg i świństw, zrobił impertynencję Prezydentowi Rzeczypospolitej. Nie mogłem go ani chwili trzymać w wojsku. Lepiej zabić, niż w wojsku trzymać w sprzeczności z honorem. "

Źródło Wikicytaty


Gość

#1194

2015-08-02 15:24

Podpisałem petycję po to, żeby pomóc odciąć czarne ryje od państwowego koryta i zmusić nierobów do pracy na rzecz społeczeństwa, na którym dotąd tylko pasożytują.

Gość

#1196

2015-08-02 16:07

Polska jest krajem ludzi o różnych poglądach, dlatego należy domagać się /co jest zgodne z Konstytucją/ równego traktowania wszystkich bez wyjątków.

Gość

#1197

2015-08-03 07:56

Bo jestem za i mam dość samowoli kościóła katolickiego w Polsce.
kocurxtr
Gość

#1198

2015-08-03 08:04

uważam, że sprawy wiary i sumienia są sprawą osobistą każdego człowieka anie sprawą publiczną
z tego wynikają oczywiste wnioski :
- żadne związki religijne nigdy nie powinny wpływać na politykę i edukację ani przenikać się ze sprawami ekonomii i prawodawstwa Polski
- żadne związki religijne nie powinny być finansowane z publicznych pieniędzy, a jedynie przez wiernych w postaci opodatkowanych darowizn
- nikt z przyczyn własnych poglądów religijnych nie powinien narzucać innemu człowiekowi jak ma żyć, wpływać na decyzję ani w żaden sposób ograniczać (np. sprwa in vitro itp) - ergo - prawodawstwo winno być wolne od jakichkolwiek wpływów jakiejkolwiek religii ...

powyższe wynikają bezpośrednio z zapisów Konstytucji, jednak w rzeczywistości przepisy te są pogwałcone - a tym samym pogwałcone są zasady o równym traktowaniu obywateli i ich prawie do samostanowienia...


Gość

#1199

2015-08-03 08:33

Uważam,że w państwie gdzie istnieją różne religie i wyznania nie powinno się preferować jednej.Religijność jest sprawą prywatną.Nie podoba mi się sytuacja ,w której nauczyciele prowadzą dzieci do kościoła.Msza często zastępuje akademię.Znam wielu ,którzy idą tylko bo wypada,bo byliby żle postrzegani

Gość

#1200

2015-08-03 15:51

Nie można już patrzeć na bezprawie sukienkowych .
Dość już ukrywania pedofili,złodzieji i innej maści krętaczy.
Można dostać białej gorączki kiedy czyta się, że komorowski na odchodne awansował sukienkowego z byle porucznika na generała, bosze, widzisz i nie grzmisz!!!!!!