Wniosek o zniesienie wolnosci religijnej islamu.


Gość

/ #122

2015-11-18 22:18

Podpisałem ponieważ imamowie i inni mędrcy islamu którzy wypowiadali się w mediach zarówno społecznościowych jak i oficjalnych przekonali mnie w końcu, że islam to nie jest religia pokoju którą terroryści niecnie wykorzystują i przekłamują jej założenia. Przekonali mnie, że islam to ideologia i system społeczny oparty na takich samych zasadach jak hitleryzm (czyli faszyzm w najczarniejszym wydaniu) i komunizm, tak samo zbrodniczy i totalitarny. Również, jak autor petycji, martwię się losem polskich Tatarów a także imigrantów z wcześniejszych fali migracji którzy zdają się być całkowicie zasymilowani z polskim społeczeństwem, jednak skoro nawet ja, na wskutek wydarzeń z innych krajów jak ostatnio z Francji, tracę zaufanie to co im może grozić ze strony mniej cierpliwych.
Nie jestem wrogiem przyjmowania uchodźców ale uchodźca to człowiek który nie może brać udziału w działaniach wojennych ze względów zdrowotnych, wieku lub społecznych (kobiety, dzieci i staruszkowie) a jest zagrożony skutkiem tych działań. Jednak prawdą jest też to, że uchodźca zatrzymuje się w pierwszym, w miarę bezpiecznym miejscu a nie wędruje przez cały świat i na pewno uchodźcami nie można nazwać mężczyzn w wieku 16-50 lat (jeszcze się mieszczę w tych widełkach).
Imigrant zarobkowy natomiast przemierza świat w poszukiwaniu lepszych warunków do pracy i gdzie je znajdzie tam osiada natomiast nie rości sobie specjalnych praw bo mu się należy. Państwa mogą go wspomóc ale w wysokości kwot stosowanych dla swoich obywateli i przez niedługi czas, miesiąc, dwa góra trzy miesiące i niestety odjazd. Dla ścisłości dotyczy to wszystkich emigrantów choć obywatele państw UE w samej UE nie są na emigracji, zmienili tylko miejsce zamieszkania tak jak nowojorczyk wyjeżdżający do Kalifornii. Ale jak obywatel UE wyjedzie do USA czy inne Kanady to już tam powinien się dowiadywać co go czeka i to najlepiej przed wyjazdem.
Przepraszam, że tak długo ale musiałem