Nie w naszym imieniu!

Christian Scharlau

/ #324 Dziękuję!

2015-11-25 23:47

 

Nie będąc obywatelem polskim, nie czuję się uprawniony podpisać petycji - ale chciałbym w ten sposób gorąco podziękować za inicjatywę.

Jestem Niemcem, mieszkałem w Polsce 13 lat, zanim z powodów rodzinnych musiałem wrócić do Niemiec. Byłem wstrząśnięty wynikami wyborów w Polsce, i jestem wstrząśnięty tym, że po wyborach zmiana mojej ukochanej Polski w kierunku wszystkiego złego, którego trzeba było się spodziewać od PiS-u - ksenofobii, autorytaryzmu, cenzury itd. itp. - odbywa się szybciej i radykalniej niż w moich najgorszych oczekiwaniach. Cztery lata temu opuściłem Polskę, która pomimo istnienia środowiska PiSowsko-radiomaryjnego miała atmosferę otwartego europejskiego - zwłaszcza EUROPEJSKIEGO - kraju. W tej chwili już nie poznaję tego kraju, do którego byłem tak bardzo przywiązany.

Jako Niemiec nigdy nie miałem specjalnych uczuć patriotycznych - zawsze czułem się częścią i obywatelem naszej wspólnej Europy, i byłem dumny z tych europejskich wartości, którymi ciemnogród PiS-u tak bardzo pogardza. Zupełnie niespodziewana dla mnie otwartość i ogromna życzliwość większości moich rodaków wobec uchodźców po raz pierwszy w życiu napawa mnie dumą, że jestem Niemcem. Tym bardziej mnie boli fakt, że Polacy wybrali opcję polityczną, która stanowi zaprzeczenie wszystkich wartości europejskich i stara się dołączyć do szeregu takich "swiatłych" krajów jak Węgry, Rosja czy Turcja.

Tym bardziej z drugiej strony mnie cieszy - i pociesza - dana petycja. Chciałbym życzyć Państwa inicjatywie wszelkiego sukcesu.