Petycja w obronie polskiej szkoły


Gość

/ #26

2016-07-14 13:19

łatwo jest niszczyć oświatę, trudniej pomyśleć i poprawić to co jest możliwe, łatwo wydaje się ogromne pieniądze z budżetu i wmawia społeczeństwu, że nie ma środków na podwyżki dla pracujących nauczycieli, od wielu lat nikt nie ma pomysłu na oświatę, a wystarczy chcieć zobaczyć jak ona funkcjonuje od lat, zróbcie mniej liczne klasy, wykorzystajcie umiejętności specjalistów, którzy powinni być zatrudnieni w szkołach- nie tylko w teorii- pedagog, psycholog, logopeda, specjalista od orientacji zawodowej...dlaczego ogromne pieniądze przeznaczane są na egzaminy w gimnazjach, kiedyś szkoły ponadgimnazjalne same przeprowadzały rekrutację do swoich oddziałów, dawało to lepsze rezultaty, nie trzeba było zatrudniać sztabu ludzi do sprawdzania prac, płacić ogromnych pieniędzy na przygotowanie testów, wydrukowanie ich, rozwiezienie po wszystkich szkołach w Polsce- ja to nazywam wyrzucanie pieniędzy przez ministerstwa bez konsekwencji, pracuję w tym zawodzie od lat i przeraża mnie, że nikt się nie zastanawia, że dzięki temu zawodowi ludzie mogą dobrze funkcjonować, gdyby nie szkoły i wkład nauczycieli, czy ludzie bez wykształcenia, bez elementarnej wiedzy mogliby coś osiągnąć, każdy który ukończy szkołę, zdobędzie potrzebne mu wykształcenie chętnie pluje na szkołę, chce ją naprawiać jest mi przykro, że jeżeli coś funkcjonuje, to należy to zniszczyć