Petycja w obronie polskiej szkoły

ada

/ #446 Re:

2016-07-24 18:08

#18: Bea -  

 A ja mam dziecko, które w tym roku od sześciu lat idzie do szkoły. Mówię NIE dla trzymaniu go przez cztery lata w nauczaniu początkowym.  Po trzech klasach nauczania poczatkowego już się dzieciom szkoła nudzi. Do pierwszej klasy przychodzą z zapałem, a po trzech  klasach juz ten zapał im gdzieś wyparował. Ile można ogladać każdego dnia tę samą panią, mówiącą w ten sam sposób i uczącą tymi samymi oklepanymi w I-III matodami, każego dnia przez kilka godzin.

Czy polskie dzieci to imbecyle, które potrzebują (razem z zrówką ) pięciu lat na nauczanie pisania i czytania. Sorry ale nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego mają wiedzę ogólną a dzieciom w pewnym momencie potrzebni są specjaliści. Tylko kiedy? Jak już mają  tyle lat, że nauka ich juz nudzi? To małe dziecko jest ciekawe i chłonie na prawde trudną wiedzę.

To co dobre dla dzieci Elbanowskich niekonieznie jest dobre dla dzieci innych. W takim razie po co mają po gimnazjum (ósmej klasie) przechodzić do szkoły średniej... po co im stres z tym zwiazany, zróbmy szkołę 12 lenią szkołę powszechną a póżniej studia. Stawiam na to, że jest Pani nauczycielem nauczania wczesnoszkolnego i dla Pani ta refoma bedzie korzystna.