AED_w_NaSygnale


Gość

/ #3

2016-09-02 12:28

Masakra z tym serialem! Nie dość że dopuścili się błędu to nie potrafią się do tego przyznać. Myślę podobnie - teraz człowiek który oglądał tą scenkę gdzieś w podświadomości będzie bał się użyć AED czym doprowadzi do zgonu pacjenta ponieważ sam będzie bał się następstw których nie ma. Za szerzenie i powielanie nieprawdy i tzw uporczywe działanie można chyba dostać jakąś karę z Kodeksu Karnego szanowni ''twórcy''. To nie jest odosobniony przypadek. Kiedyś oglądałem jakiś serial gdzie ''zademonstrowano'' założenie kołnierza Schanza. To dopiero był wyczyn! Kołnierz założono bokiem! Ten filmik widziałem na Facebooku. Szanowni ''twórcy''. Taka sentencja łacińska dla Was wypowiedziana przez Hipokratesa - sprawdźcie sobie kim był. Brzmiała ona: ''Mit primum non nocere'' - po pierwsze nie szkodzić. To zdanie powinno Wam dać wiele do myślenia. Wiąże się ono ściśle z udzielaniem pomocy poszkodowanemu lecz pasuje również do waszego błędu. Jeżeli czegoś nie wiecie - nie róbcie tego. My ratownicy medyczni pomożemy. Zapytajcie nas, fachowców o konsultacje, nawet gdy będziemy czyścic karetkę to chętnie odpowiemy. My powiemy jak jest naprawdę. Nie musicie brać za wzór opinii wydanej przez człowieka który 20 lat temu był harcerzem i ukończył kurs pierwszej pomocy zorganizowany przez PCK. Pozdrawiam.