Zmiana ustawy o zakazie handlu zwierzętami domowymi

aga

/ #257

2012-02-06 20:45

Ja rowniez posiadam psiaki z rodowodem ale i bez i w cale nie rozmnarzam ich jak w fabryce szczeniat.Moje suki nie sa kryte co cieczka i mi to nie przeszkadza kocham je takie jakie sa a nie za szczeniaki.Ludzie mysla ze to taki biznes ale niech policza ile kosztuje utrzymanie suki-trzeba ja szczepic i co najmniej raz na 6 miesiecy odrobaczyc a raz na rok zaszczepic przeciw chorobam i p.wsciekliznie.Jesli taka suczka jest w ciazy musi jesc karme dla szczeniat ktora ma wiecej bialka i wapna.Trzeba odebrac porod bo suka jest w koncu czlonkiem rodziny i tez przezywa utrate dziecka.Male trzeba odrobaczyc conajmniej 2-razy i raz zaszczepic lub dwa zalezy kiedy szczenie jest sprzedane ale rowniez ono musi dostac jesc bo bez tego nie da sie zyc,karma musi byc odpowiednia do wieku psiaka.Ludzie mysla ze psy bez rodowodu sa gorsze od tych ktore go posiadaja ale to nie prawda wystarczy dbac o czystosc rasy.Ludzie ktorzy kupili odemnie psiaki bez rodowodu sa tak samo zadowoleni co z psiaka z metryka.