Zmiana ustawy o zakazie handlu zwierzętami domowymi

kingorek

/ #260

2012-02-11 20:01

Witam serdecznie mam 8 letnią persiczkę bez rodowodu(przed jej kupnem odwiedziłam zarejestrowaną hodowlę o zgrozo zestresowane kotki w klatkach dlatego kupiłam kotkę mieszkającą w mieszkaniu i przyzwyczajoną do dzieci to mój przemyślany wybór) Pysia pierwszy raz miała młode w wieku 2 lat w grudniu moja mama wyjechała i jej pers przebywał u nas w domu i właśnie wczoraj urodziły się 3 kocięta jest to trzeci miot naszej kotki I czy w związku z tym moja pseudo hodowla jak by ktoś powiedział nastawiona jest na zyski dwa pierwsze mioty rozeszły się po rodzinie i znajomych Kotka mogła bym dopuszczać częściej ale nie chcę bo wiem jak ona to przechodzi zresztą pierwszy tydzień czuwamy przy niej na zmianę bo tylko wtedy siedzi przy młodych jak tylko odejdziemy to zaraz idzie spać do łóżka mojego syna Kotki są zawsze u nas w domu do samodzielnosci zazwyczaj do 12-15 tygodnia zycia a hodowle oferują kotki 6-8 tygodniowe ceny kotów i psów z rodowodem poszły do góry a sami do tej pory sprzedawali z rodowodem i bez bo kotka perska nie powinna być kryta częściej niż 3 razy na 2 lata ale w hodowlach kotki były kryte„pozaplanowo” ..I teraz jak ja bym chciała sprzedac kotka za 250 zł to popełniam przestępstwo a czy ten kot będzie inaczej kochany przez nowych właścicieli jak ten za 1200 Moja kotka napewno nie będzie juz miała młodych ale napewno jej nie wysterylizuję