PROTEST PRZECIW USTAWIE NOWE PRAWO GEOLOGICZNE I GÓRNICZE


Gość

/ #1580

2012-03-21 01:25

Sam zostałem już doświadczony eksperymentami z wydobyciem gazu. Mam w lesie nad Bugiem /gmina Miedzna, pow. Węgrowski/ niewielki dom. Wiosną po uruchomienia hydroforu /pobiera wodę z głębokości 20 metrów/ nastąpiła detonacja która rozerwała zbrojony drutem przewód gumowy z wodą. Na początku, przez pół godziny woda z kranu była brunatna, a kiedy miała już czysty wygląd bardzo cuchnęło w kuchni metanem.
To kłamstwo, że metoda szczelinowania nie zagraża środowisku! Metan czuć nawet w różnych miejscach w lesie.
Przed kilku laty zasiedlono w pobliskim strumyku kilka rodzin bobrów, ale ostatniego lata wszystkie one zniknęły, podobnie jak rybki i raki.
Odwiert znajduje się ok. czterech kilometrów od mojej chałupy, ale nie jest eksploatowany. Problem polega na tym, że raz rozszczelnione złoże przez lata uwalnia metan do atmosfery, a chemikalia służące podczas procesu szczelinowania zatruwają wodę pitną i strumyki.
Część z tych chemikaliów z tzw cofki wylewano po prostu na drogi w lesie, gdzie wsiąkały one do gruntu.
zstell@wp.pl