Prawa Psów - pies to nie niewolink

Quoted post

Orzech

#6

2011-05-17 18:04

Ludzie ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Też mam psa polującego. Co najmniej trzy razy w tygodniu jedziemy do lasu aby jamnik mógł się wybiegać, pokopać dziury i inne takie. Jednocześnie mam synka (5lat) i nawet nie próbujcie mnie przekonywać że pies na placu zabaw czy plaż jest ok. Że nikomu nic nie zrobi. To tylko zwierze i zawsze będzie miał w "podświadomości" instynkt dzikiego zwierzaka. Ponadto podejrzewam, że w tych wszystkich zakazach nie chodzi tylko o bezpieczeństwo ale raczej o porzadek jaki pozsotaje po naszych "pupilkach". Pozdrawiam.

Odpowiedzi

Ania P

#7 Re:

2011-05-17 19:01:00

#6: Orzech -  

 No to może jeszcze nie wiesz, że pies nie może wybiegać się w lesie - bo zgodnie z naszym prawem leśniczy może nawet zastrzelić psa, który nie jest na smyczy bo rzekomo straszy zwierzęta. Oby cię to nie spotkało. Oczywiście, są miejsca takie jak place zabaw, kąpieliska itd. gdzie psy nie powinny biegać luzem ani się załatwiać. Ale jak bawisz się z psem na pustym trawniku w osiedlowym parku, gdzie prawie nikogo nie ma,  a straż miejska przyjeżdża i straszy cię mandatem - to dla mnie jest skrajność. Albo jak wlepia się mandat starszej emerytce z kuśtykającym małym kundelkiem - tylko dlatego, że łatwiej od niej wyciągnąć pieniądze niż np. od  huliganów wszczynających bójkę - tego straż miejska woli nie widzieć, bo za duże ryzyko.


Gość

#25 Re: Brawo.

2011-07-19 13:21:52