DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO - NOWE ŚWIĘTO PAŃSTWOWE

Quoted post

kopromil

#153 Re: Re:

2014-01-22 13:52

#133: logika - Re:

"Gdy jesienią 1939 roku polscy katolicy ginęli masowo od bomb, zrzucanych przez Niemców na Warszawę, niemieccy katolicy, zachęcani do tego przez swych kardynałów i biskupów, modlili się o to, by nie ucierpiała hitlerowska Rzesza." - a skąd to cytat?

"

„Kardynał i sekretarz stanu - Pacelli (późniejszy papież Pius XII) udekorował dziś wicekanclerza von Pappena Wielkim Krzyżem Orderu Piusa (..). W darze od rządu Rzeszy, wicekanclerz von Pappen ofiarował kardynałowi sekretarzowi stanu Madonnę z białej porcelany miśnieńskiej. (…) Na wszystkich podarkach widniała dedykacja: 'Na pamiątkę konkordatu z Rzeszą, 1933' ”" - ten sam Pius XII w 1938 roku potępił nazizm i Rzeszę. Czym innym wydawała się w 1933, czym innym okazała się w 1938, gdy zaczęły się prześladowania i zalegalizowano aborcję, oraz zabijanie niepełnosprawnych.
Jak podajesz coś, to wpierw sprawdź, jak to się ma do kontekstu historycznego, dopiero potem chwal się "wiedzą".
Typowa antyklerykalna hipokryzja.

Odpowiedzi


Gość

#156 Re: Re: Re:

2014-01-22 13:57:22

Biskupem polowym Wehrmachtu był Franz Justus Rarkowski, człowiek o polskobrzmiącym nazwisku, który swoją korespondencję często kończył pozdrowieniem: Heil Hitler. Znane są również zdjęcia biskupów katolickich z wyciągniętą ręką w hitlerowskim pozdrowieniu. Dużo pisze się też o Westerplatte i obronie Poczty Gdańskiej, ale pomija się fakt, że paież Pius XII naciskał na Polskę na kilka tygodni przed wojną do ustępstw na rzecz Hitlera.

Sympatie Watykanu do faszystowskich systemów politycznych reprezentowanych przez Mussoliniego, Franco, Hitlera czy Pinocheta (noszącego na piersi ryngraf z Matką Boską, otrzymany od Redaktora Życia Warszawy, Tomasza Wołka i posła AWS, Michała Kamińskiego) są szeroko znane.

Warto na koniec przytoczyć jeszcze słowa polskiego ministra, Józefa Becka, który po zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r. powiedział w Bukareszcie: „Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą jedynie egoistycznym celom Kościoła katolickiego”.

#153: kopromil - Re: Re:

 

kamil

#157 Re: Re: Re:

2014-01-22 14:08:34

#153: kopromil - Re: Re:

Dobre. Nie znam się na historii, ale lubię ludzi, którzy ją znają. (to do kopromila, żeby nie było wątpliwości)

logika

#160 Re: Re: Re:

2014-01-22 15:18:38

#153: kopromil - Re: Re:

jeśli  piszesz   do kogoś wtrącając  swoje  3grosze  to  przynajmniej  staraj się  przeczytać  z  kim  i oczym  dana  osoba  rozmawiała  wcześniej  ,   rzeczywiście ,  jestem  antyklerykałem, ponieważ przeraża mnie  obłuda  przedstawicieli  Kościoła, jeśli chodzi  o  twój  wpis  -wiem o  tym  doskonale  tylko, że  to  już  była  tak  jakby musztarda po  obiedzie,  ta  polityka  to  okropna rzecz,  Hitler nigdy nie został ekskomunikowany, nigdy też sam nie wyraził chęci wystąpienia z Kościoła. W pierwszym rozdziale swojej książki „Mein Kampf” pisze „Likwidując naród żydowski wypełniam wolę boską i boski plan”. Pierwszą umową międzynarodową, która została podpisana przez III Rzeszę był… Konkordat ze Stolicą Apostolską. Polegała na wymianie kontroli politycznej na katolicką kontrole nad systemem niemieckiej edukacji. Działania typowe dla ateistycznych reżimów! Przysięga, którą musiał złożyć każdy niemiecki oficer, mówi: „W imię Boga wszechmogącego przysięgam lojalnie służyć Fuhrerowi”. Na klamrze każdego niemieckiego żołnierza widniał napis „Gott mit uns”, czyli „Bóg z nami”. Kościół katolicki (ściślej mówiąc Watykan) obchodził co roku urodziny Hitlera.
Pius XII jako sprzeciw wobec zbrodniarzom nazistowskim wystosował apel by nie karać nazistów. Mało tego zaczął ich ukrywać i pomagać w ucieczkach do Argentyny i innych krajów, w których byli bezpieczni. Pius XII "sprzeciwiając" się atakowi III Rzeszy na Polskę argumentował swoje stanowisko tym, że herr Hitler atakując Polskę przyczynia się do odzyskania własności KK zagrabionych przez naród żydowski.

A t e n e u m K a p ł a ń s k i e, którego redaktorem naczelnym był. . . W y s z  y n s k i.

„Ateneum Kaplanskie” numer styczniowy z 1938 r.
„Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organiźmie narodów europejskich. Głosząc idee wywrotowe, stając na czele ruchu komunistycznego, szerząc w literaturze hasła niemoralne… Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłozu chrześcijaństwa.”

„Ateneum Kapłańskie” rok 1938, zeszyt 1, str. 23
(…) Dzisiejsza Trzecia Rzesza podjęła tytaniczną probę realizacji wielkich idei, które mają przynieść odrodzenie ludzkości…” (…)
„Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację”.

„Ateneum Kapłańskie” 1937 r., zeszyt l str. 152
„Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec"

Tylko  czy  religia,  jakakolwiek   powinna   mieszać  się  do polityki  ?  Kim jest  Papież    ?  głową Kościoła   zy  politykiem   ? tak tylko pytam,  z  ciekawości

logika

#168 Re: Re: Re:

2014-01-22 17:21:19

cytat  stąd :http://forum.jaslo4u.pl/viewtopic.php?f=65&t=7541&start=30

pewnie jak  wkleisz  sam  cytat w wyszukiwarkę to też ci się wyświetli

#153: kopromil - Re: Re: