NIE dla WOW przechodzącej przez środek wsi Wysoka

Quoted post

mieszkanka

#56 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-05-22 12:16

#55: kali - Re: Re: Re: Re: Re:

Jeżeli bardzo musisz mnie nazywać oszołomem i poprawi ci to nastrój, to nie krępuj się. Ja natomiast widzę twoją krótkowzroczność i patrzenie wyłącznie na twój własny interes. Mieszkańcy Wysokiej nie patrzą jedynie na swoją własną wygodę, ale myślą racjonalnie i biorą pod uwagę szerszy zakres szkodliwych czynników, które przyniesie ze sobą budowa obwodnicy w tym miejscu. Chociażby na przykład bardzo bliskie sąsiedztwo (praktycznie za płotem) planowanej budowy zespołu szkolno-przedszkolnego. Wiem, że ty masz takie sprawy w nosie, bo dla ciebie najważniejsze jest, że sobie szybko śmigniesz (czego dowodzi chociażby twoje stwierdzenie, że tobie nie jest potrzebny zjazd na Radosną), ale mieszkańcy mają prawo dbać o rzeczywistość, w której żyją na co dzień. Jeżeli jest możliwość budowy obwodnicy w innym miejscu, które będzie znacznie mniej uciążliwe społecznie i środowiskowo, to dlaczego upierać się zupełnie bezmyślnie przy wariancie "podstawowym" tylko dlatego, że ktoś kiedyś zostawił w tym miejscu wąski korytarz pod drogę? Poza tym mieszkańcy nie są wcale przeciwni budowie drogi w tym miejscu. Droga powinna powstać, ale lokalna, odciążająca wyjazdy z wioski, a nie z ruchem tranzytowym przechodzącym ludziom prawie przez środek mieszkań.Tak się składa, że właśnie sprawdzałam plany i w tym miejscu miała iść droga lokalna, z którą się liczyłam w momencie zakupu mieszkania.

Pisząc o tym, że według ciebie z tej drogi możliwe byłyby zjazdy na osiedla, najwyraźniej nie widziałeś tego kawałka ziemi, na którym ma powstać rzekoma obwodnica, albo brakuje ci wyobraźni przestrzennej (zaraz mi napiszesz, że w Berlinie tak się buduje i nie ma problemów - tylko, że my jesteśmy w Polsce i mamy polskie realia).

 

Odpowiedzi

Kali
Gość

#57 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-05-26 08:15:56

#56: mieszkanka - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Jeżeli bardzo musisz mnie nazywać oszołomem i poprawi ci to nastrój, to nie krępuj się

- nastroju mi to nie poprawi ale Wasze działania nastrój mi psują.

Ja natomiast widzę twoją krótkowzroczność i patrzenie wyłącznie na twój własny interes. Mieszkańcy Wysokiej nie patrzą jedynie na swoją własną wygodę, ale myślą racjonalnie i biorą pod uwagę szerszy zakres szkodliwych czynników, które przyniesie ze sobą budowa obwodnicy w tym miejscu. Chociażby na przykład bardzo bliskie sąsiedztwo (praktycznie za płotem) planowanej budowy zespołu szkolno-przedszkolnego.

- Tu  masz rację, aczkolwiek z tego co sie orientuję to gmina wydaje zezwolenie na budowę tej placówki  tak blisko obwodnicy. Wspolnymi siłami napierajcie na UG aby zmienił PZP i nie stawiał szkoły tak blisko od WOW.

Swoja drogą mój syn uczęszczał przez trzy lata do SP 50 (Bałtycka/Obornicka) i jakoś żyje.

Wiem, że ty masz takie sprawy w nosie, bo dla ciebie najważniejsze jest, że sobie szybko śmigniesz (czego dowodzi chociażby twoje stwierdzenie, że tobie nie jest potrzebny zjazd na Radosną),

-Ja i kilka tys kierowców  którzy tamtedy będą przejeżdzać. Zjazd dla mnie jest zbyteczny ale tak jak dla Ciebie pewnie kilka innych z których nie korzystasz. jak bedzie wiadomo nie bede go kwestionował i cieszył sie ze nie musicie stać w korkach na Zwycięskiej.

ale mieszkańcy mają prawo dbać o rzeczywistość, w której żyją na co dzień. Jeżeli jest możliwość budowy obwodnicy w innym miejscu, które będzie znacznie mniej uciążliwe społecznie i środowiskowo, to dlaczego upierać się zupełnie bezmyślnie przy wariancie "podstawowym"

- możliwośc zawsze jest zbudowania gdzie indziej ale to jest czas, pieniadze itp bo mieszkańcy nowego osiedla nie sprawdzili w PZP co tam bedzie przebiegac za kilka lat.

tylko dlatego, że ktoś kiedyś zostawił w tym miejscu wąski korytarz pod drogę?

droga w planach była :) deweloperzy buduja według PZP - Wy macie mozliwość wyboru! Kupic taniej i miec WOW pod nosem  lub szukac gdzie indziej. Wariantów przebiegi WOW jest bodajże już 5  czy nawet 6. Tylko  pamietaj, że wyberając inny niz podstwaowy zawsze pewnie bedzie szło komuś pod oknem o czym on w żadnych planach nie wiedział i TU DOPIERO SIE MOŻNA WKUR.........

Poza tym mieszkańcy nie są wcale przeciwni budowie drogi w tym miejscu. Droga powinna powstać, ale lokalna, odciążająca wyjazdy z wioski, a nie z ruchem tranzytowym przechodzącym ludziom prawie przez środek mieszkań.Tak się składa, że właśnie sprawdzałam plany i w tym miejscu miała iść droga lokalna, z którą się liczyłam w momencie zakupu mieszkania.

- a tak spytam kiedy kupiłaś mieszkanie ?

Pisząc o tym, że według ciebie z tej drogi możliwe byłyby zjazdy na osiedla, najwyraźniej nie widziałeś tego kawałka ziemi, na którym ma powstać rzekoma obwodnica, albo brakuje ci wyobraźni przestrzennej (zaraz mi napiszesz, że w Berlinie tak się buduje i nie ma problemów - tylko, że my jesteśmy w Polsce i mamy polskie realia).

-nie  napiszę że tak sie buduje w Berlinie:), tylko w powiecie wrocławskim

Wiesz jakiek klasy ma byc ta obwodnica ? bo po tym co napisałaś to widać ze nie odrobiłaś  lekcji i brak Ci merytorycznej wiedzy!

Pozdrawiam mieszkaniec powiatu wrocławskeigo, spragniony WOW:)