obowiązkowa sterylizacja i kastracja psów i kotów nierodowodowych

Quoted post

Ja

#108 Re: Re: Re:

2014-11-19 09:50

#104: Joaśka - Re: Re:  

 

Rozumiem ograniczenie psów w schroniskach i dbanie o to aby nie było niepotrzebnych miotów ale nakaz sterylizowania kundli ? To jakaś hipokryzja Mam 3 kundelki i 3 koty dachowe i nie zamienię je na żadne rodowodowe i nie ma i nie będzie takiego prawa które mnie zmusi do posiadania psa lub kota z rodowodem Dlatego też taka petycja nie wejdzie w życie

Po drugie - tam gdzie dbają o zwierzęta w UE działają organizacje które nie nakazują sterylizację zwierząt bez rodowodu lecz oferują darmową sterylkę - proszę wyjechać i popatrzeć jak to tam działa Ja wiem bo pracowałem tam

Taka ustawa przypomina mi już działającego kiedyś na Ziemi człowieka który dał sobie prawo to wytyczenia tych co mają prawo żyć i miał dość kontrowersyjną ideologię - jak i ta petycja

I jeszcze jedno - kupno psa z hodowli nie daje żadnej pewności, że zwierzę jest zdrowe Niejednemu hodowcowi odbierałem zwierzęta .

Proszę sobie wpisać w przeglądarkę -   "  Psy rasowe - Cała prawda " film dokumentalny z lektorem

Ograniczenie rozmnażania nie polega na dawaniu jednym całej możliwości rozrodu a zabieraniu jej całkowicie innym W taki sposób doprowadzicie do wyginięcia niektórych zwierząt - hipokryzja

 

Odpowiedzi


Gość

#109 Re: Re: Re: Re:

2014-11-19 10:11:29

#108: Ja - Re: Re: Re:  

 Być może i masz trochę racji. Jak ktoś chce rozmnażać, niech romnaża, ale psy mają być odrobaczone, zaszczepione i zaczipowane a nie biegać ledwo żywe i ginąć pod samochodami po wioskach.

Dlatego ok - zmieniam punkty i zasady:

kara 5000zł grzywny za niedopatrzony miot - bez szczepień i odrobaczenia, bez należytej opieki.

A w szczególności zwrot kosztów i wpłata na konto organizacji niosących pomoc.