ws. zawetowania projektu ustawy o zawodzie fizjoterapeuty z dn. 2

Quoted post

Kaaa

#18

2014-11-21 20:21

Niestety nie zgodze sie z treścia petycji.W tej chwili studia fizjoterapeutyczne nie sa zadna gwarancja wiedzy.Pracuje w zawodzie 29 lat ale od kilku lat poziom wiedzy studentow odbywajacych staże ,praktyki jest TRAGICZNY !!!

Odpowiedzi


Gość

#20 Re:

2014-11-22 00:10:21

#18: Kaaa -  

 To prawda. Studia nie dają żadnej gwarancji. Świeżo upieczony "magister" nie potrafi pracować z pacjentem, nie potrafi samodzielnie myśleć, ale za to roszczenia ma na baaardzoo wysokim poziomie. Więcej pokory. Może takie solidne "sito" zweryfikowałoby ten żenujący poziom rehabilitacji i w końcu pacjenci otrzymywaliby należytą opiekę.

Ania

#21

2014-11-22 11:04:09

#18: Kaaa -  

  Moim zdaniem za poziom taki a nie inny odpowiadają te wszystkie uczelnie z kierunkiem fizjoterapia  otwartym "bo modny" , które wypuszczaja rzesze fizjoterapeutów rocznie. Studenci jak świat światem raz się uczą a raz nie. Wiadomo, że Ci którzy chcą wiedze posiadać to sie nauczą. Potem jednak przychodzi egzamin, który powiniem odsiać tych którzy nie mają pojęcia o czym mówią od tych którzy wiedzą po co na te studia przyszli. I na tym etapie bywa róznie, bo przecież...... jak sie obleje połowę roku to się uczelni opłacać już nie będzie i co wtedy...... przykładów można mnożyć. Sama byłam studentką takich uczelni w tym magistra na AWF wg rankingów najlepszym w Polsce (nijak miejsce rankingowe się przełożyło na wiedze tam zdobytą).

Moje zdanie mniej uczelni o tym profilu, większa selekcja na kierunku, praktyki zprawdziwego zdarzenia zakończone egzaminem praktycznym po każdej i poziom wiedzy się podniesie. 

 

Patryk

#22 Re:

2014-11-22 17:14:36

#18: Kaaa -  

 Jasne, zgadzam się. TYLKO. Czy coś takiego jak SPECJALIZACJA pomogło Tobie być dobrym fizjoterapeutą? Jakoś nie wydaje mi się.


Gość

#24 Re:

2014-11-23 15:57:15

#18: Kaaa -  

 Dlatego według mnie powinno się zacząć modernizację od zmian w studiowaniu, mniejsza ilość szkół, egzamin państwowy, modyfikacja programu na studiach