W obronie dobrego imienia naukowców i nauki

Quoted post

Michal

#197 Re: Re: Re:

2014-12-07 09:32

#194: - Re: Re:  

  Dlatego, bo  obrońcy praw zwierząt posługują się tym terminiem. Zarzucają  naukowcom, że ich eksperymenty nie prowadzą do ważnych odkryć. Ponadto w tej dyskusji pojawia się zwrot "ważne odkrycie naukowe". Sądzę zatem, że ktoś kto posługuje się taką właśnie terminologą zdaje sobie sprawę co mówi. Ponadto proszę się dobrze zastanowć nad tym czy Pan/Pani zdaje sobie sprawę z tego co właściwie oznacza zgoda na "brak klarownej definicji ważnego odkrycia naukowego".  Proszę przemyśleć jakie konsekwencje ma taka konstatacja dla toczącej się tutaj debaty. Proszę równocześnie pomyśleć, o tym jak zatem nauka się rozwija. wWreszcie proszę pomyśleć o zasadności niektórych zarzutów, które wytaczają przeciw naukowcom obrońcy praw zwierząt zarzucając im, że badania, które przeprowadzają nie prowadzą do ważnych odkryć.  

Nie chcę być arogancki, ale są pewne kwestie, które nie powinny być dyskutowane przez ludzi, którzy wiedzy na dany temat nie posiadają. Ja jeśli o czymś nie mam pojęcia to nie zabieram głosu w ważnej i istotnej sprawie. Niestety zarzutem do tej, zresztą nie tylko tej debaty jest to, że zabierają w niej głos ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Jedyne argumenty jakie posiadają to niepełne informacje zaczerpnięte ze szmatławych artykułów ukazujących się w poczytnych gazetach, często o skrajnie ideologicznym nastawieniu.  Ponadto na koniec pozwolę sobie odnieść się do owych dobrych chęci o których Pan/Pani pisze. Pamiętam jeden z egzaminów na którym mój nauczyciel akademicki powiedział na moje słowa, że "ja  coś chcę", że dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.

Pozdrawiam

Odpowiedzi


Gość

#198 Re: Re: Re: Re:

2014-12-07 11:51:42

#197: Michal - Re: Re: Re:  

 Skoro zdaniem Państwa w w mediach pojawiają się nieprawdziwe informacje to pytamy.  A odpowiedzi nie otrzymujemy bo nie posiadamy wiedzy medycznej? Celowo nie udziela Pan odpowiedzi bo jej Pan jej nie zna? Proszę się wyzbyć arogancji i jej udzielić.

Pozdrawiam


Gość

#200 Re: Re: Re: Re:

2014-12-07 14:51:59

#197: Michal - Re: Re: Re:  

Pewne kwestie nie powinny być dyskutowane przez ludzi, którzy wiedzy na dany temat nie posiadają? A posłanka PO Pani Domicela Kopaczewska posiada szeroką wiedzę na ten temat? Pytam jedynie o wiedzę, której Pan wymaga aby zabrać głos w dyskusji. A nawet zadać pytanie. Tak, wiem Pani Kopaczewska uczestniczyła w posiedzeniu połączonych Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest reprezentantem narodu. Ale jaką wiedzę posiada? Według Pana nie należy czerpać wiedzy z prasy, w razie wątpliwości nie należy zadawać pytań, wreszcie nie należy się interesować. Nie za wygodne stanowisko