List otwarty do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk

Quoted post

Sedzia

#49 Komentarze troli

2015-03-17 12:30

Zaczynaja sie ataki osobiste (ad persona) na Prof. Wójcika, co według mnie potwierdza informacje zawarte w jego piśmie. Szkoda, że trole nie odnosza sie do tych zarzutów..., ale cóż bronią swoich interesików!

Odpowiedzi

student KSSI

#261 Re: Komentarze troli

2015-03-20 13:59:35

#49: Sedzia - Komentarze troli 

 Jakie trole jestem studentem INE PAN i jestem zwyczajnie oburzony zaistniałą sytuacją, mianowicie wybrałem Polską Akademie Nauk  główne ze względu na posiadaną renomę, misję oraz istniejący już od roku nowatorski na skalę europejską  projekt. Dlatego, też wybrałem na 4 lata swojej przyszłej edukacji Kolegium Studiów Społecznych Instytutów Polskiej Akademii Nauk (KSSI). Program zakładał bowiem interdyscyplinarność na szeroką skalę, na przestrzeni 2 lat zdobywałem wiedze z zakresu filozofii, socjologii, prawa, ekonomi oraz psychologii, wszystko podane było w chronologiczny, spójny i interesujący sposób, było wiele egzaminów i prac do napisania, natomiast czuło się, iż uczestniczy się w ważnym/interesującym przedsięwzięciu. Poziom zajęć był wysoki, zaproponowany program był spójny i ciekawy a prelegenci nie przypadkowi ( takie odnosiłem wrażenie). Na obecną chwilę nie spotkałem się już więcej nigdzie z takim podejściem do nauki, albowiem u większość kadry naukowej  tendencje są ukierunkowane na  specjalizację w wąskich dziedzinach.

A obecnie jestem w innym miejscu to już nie jest ten sam instytut, wszystko jest niszczone a sam dyrektor instytutu szkaluje własna instytucję i przełożonych po różnych gazeta. Co to ma być, tak bronie swoich interesów a Pan pewnie pensji.