Myśliwy to nie morderca przyrody, to nie szkodnik.

Quoted post

Witek

#350 myśliwy, to sadysta i morderca

2016-01-19 16:12

Nie podpisałem, bo zbyt wiele przebywałem z pijanymi myśliwymi, wisziałem z jakim "szacunkiem" traktują zwierzęta, widziałem jak przepędzają z lasów spacerowiczów, widzę ambony ustawiane w pobliżu ścieżek rowerowych, dróg publicznych skierowane strzelnicami w ich kierunku. Widziałem konkursy norowania.  Nawet autor tej petycji przyznał, że ,,nie każdy może, a przynajmniej, nie każdy powinien zostać myśliwym", czyli nie każdy powinien, ale każdy może. Zbyt wiele czasu spędziłem z myśliwymi, żeby dać wiarę w te głupoty i kłamstwa, które są zawarte w petycji i w komentarzach. Nie jestem wegetarianinem, ekooszołomem, lubię mięso, doceniam smak dziczyzny, nawet nie jestem przeciwnikiem myślistwa, ale jestem przeciwnikiem "myślistwa" w takiej formie, jak to wygląda dzisiaj. Cały świat poszrdł do przodu, kiedyś jazda po pijaku uchodziła na sucho, teraz już nie, a Wy Panie i panowie w kapelutkach z piórkiem chcecie dalej znęcać się nad zwierzętami, szczuć na nie swoje psy, strzelać do psów i kotów, przeganiać ludzi z lasów, pól i łąk w imię jakiejś chorej tradycji. Chcecie biegać nachlani z bronią po lasach, mylić dzika z lisem, sarnę z człowiekiem, nie przechodzić badań okresowych, otóż nam dla Was nowinę, Polska, to nie jest wasz prywatny folwark, chociaż najwyraźniej takie macie przekonanie.

A teraz proszę bardzo, obrzucajcie mnie mięsem, błotem, czym chcecie.

Odpowiedzi

myśliwy2007

#367 Re: myśliwy, to sadysta i morderca

2016-01-19 18:48:35

#350: Witek - myśliwy, to sadysta i morderca 

 Szkoda, że przebywałeś w takim towarzystwie. Jestem myśliwym i czuję się takimi opiniami opluty. Należałem do dwóch kół łowieckich i z jednego zrezygnowałem, bo tak jak Tobie mi się nie podobało. Nie wybierałem Ci koła i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Jeśli dla Ciebie łowiectwo było jedynie mordowaniem zwierząt, to PZŁ nie chce takich członków. Dobrze wiesz, że plany łowieckie nie są sporządzane przez myśliwych, a jako myśliwy sam wzburzam się na czasami zbyt wysoką ilość zwierzyny przeznaczonej do odstrzału. Moi koledzy również. Ale są mechanizny, które stosuje się, żeby zwierzaka uratować...

Mysliwy jeden z wielu

#369 Re: myśliwy, to sadysta i morderca

2016-01-19 19:02:24

#350: Witek - myśliwy, to sadysta i morderca 

 Dlaczego ktokolwiek z nas mialby cie obrzucac miesem, blotem itd.? Masz inny punkt widzenia, ale czy wlasciwy? Racz zauwazyc ze to Ty nas - jak to sie wyraziles - obrzucasz. Moze wspomisz w swych rozwazaniach o "rowerzystach" w lesie na duzej bani, albo o quadowcach, milosnikach przyrody - crossowcach na swych "cichych" motorach. Tragedia naszego narodu jest to ze najwiecej do powiedzenia maja zawsze ci ktorzy najmniej sie znaja na sprawach o ktorych mowia i pisza. Trzymaj sie zdrowa, uruchom myslenie, a pewnie ci sie poprawi. Najlepszego!