Apel do Posłów na Sejm RP

Quoted post


Gość

#130 Do "Marcusa"

2012-10-28 12:47

Witam.
Nie wiem, może ja "nie umiem czytać ze zrozumieniem", ale "Marcusie" NIE UDZIELIŁEŚ ODPOWIEDZI na ŻADNĄ z moich wątpliwości. Moim zdaniem - projekt PO jest KOLEJNYM SKOKIEM NA KASĘ - tym razem spółdzielczą - bo innej już praktycznie w tym kraju nie ma.
Usunięcie odpowiedzialności prezesów, wybory które można bardzo łatwo zmanipulować, oddzielenie dochodowej części spółdzielni od mieszkalnej - moim zdaniem jest jednoznaczne.
Jeśli się mylę (oby tak było) to nie szermuj ogólnikami tylko "Marcusie" napisz gdzie i w czym popełniam błąd.

pozdrawiam dzidek
Ps. Widzę że tutaj też działają "prezesowskie pieski" obrzucające niektórych forumowiczów inwektywami i błotem.

Odpowiedzi

Marcus

#131 Re: Do "Marcusa"

2012-10-28 15:08:15

#130: - Do "Marcusa"

Czyli, wg Ciebie najlepiej nic nie robić, tylko dalej „biadolić” przez następne „..dziesci” lat, że jest źle, niedobrze, „to trzeba zmienić”, itd i KTOŚ TO  musi wreszcie zrobić. Tylko kto ma być tym św.Mikołajem, który te rozwiązania nam, spółdzielcom przyniesie? W ogóle nie mam zamiaru wdawać się w jałowe dysputy, nic nie wnoszące do naszej SPRAWY, dotyczace „wyższości Sw.Wielkiejnocy nad  Sw. Bożegonarodzenia i odwrotnie”, czyli nad SZCZEGÓŁOWYMI rozwiązaniami jak przekuć na formę prawną, to co jest sformułowane w „Apelu ..” i w tym co nazwane jest ogólnie „Europeizowanie ustaw o SM”. Wtedy dopiero można by było "bić pianę" i wykazywać się znajomością szczególików i opiniami różnych, prominentnych w światowej spóldzielczości, "działaczy za kasę". KTO INNY BIERZE ZA TO KASĘ,  a my jesteśmy jego elektoratem, który za wykonaną lub nie pracę , wystawi mu rachunek (przecież wybory będa).

„..- projekt PO jest KOLEJNYM SKOKIEM NA KASĘ - tym razem spółdzielczą -..” – to znaczy wg Ciebie, że przywrócenie własności i prawa władania nią tym, którzy za nią zapłacili, JEST SKOKIEM NA KASĘ? Ciekawe stwierdzenie w ustach kogoś, kto twierdzi, że broni spóldzielców. Nie będę nawet tego komentował.

PS. Tylko raz, w stosunku do konkretnego komentatora użyłem sformułowania: „.czytać ze zrozumieniem…”. Myślę, że jednoznacznie identyfikuje to „gościa”