Interesy myśliwych, czy dobro polskiego społeczeństwa?


     

Szanowna Pani Beata Szydło

Prezes Rady Ministrów


Szanowna Pani Premier,

Apelujemy, aby Pani rząd nie uległ lobby myśliwskiemu, a Pani partia nie dopuściła do przyjęcia nowego Prawa łowieckiego i rozwiązań promujących partykularne interesy myśliwych kosztem polskiej przyrody, polskiego społeczeństwa i polskiego budżetu.

Przywileje lobby łowieckiego nie mogą być ważniejsze, niż oczekiwania większości Polaków; nie mogą łamać tak fundamentalnych wartości jak nakaz ochrony ojczystej przyrody, dobro dzieci i prawo własności,


Uchwalenie przez posłów PiS nowego prawa łowieckiego oznaczać będzie m.in.:

  1. Strzelanie do zwierząt 100 metrów od naszych mieszkań i domów, co stwarza oczywiste zagrożenie dla zdrowia i życia oraz zakłóca mir domowy.
  2. Wyposażenie armii 116 tysięcy myśliwych w rewolwery przy braku okresowych badań lekarskich i psychologicznych jakie muszą przechodzić inni posiadacze broni.
  3. Zmuszanie właścicieli prywatnych posesji do udowadniania przed sądem poglądów religijnych by zapobiec polowaniom na ich własnym terenie (!)
  4. Finansowanie myśliwych z budżetu państwa, pomimo, że czerpią oni zyski z zabijania ponad miliona dzikich zwierząt rocznie – zwierząt, które do momentu zabicia stanowią dobro i własność wszystkich Polaków.
  5. Dalsze używanie przez myśliwych trującej amunicji ołowianej, choć prawie wszystkie kraje Europy od niej odchodzą.
  6. Udział dzieci w polowaniach mimo negatywnej opinii Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Edukacji Narodowej, psychologów i organizacji walczących o prawa dziecka.

Pani partia obiecywała DOBRĄ ZMIANĘ, a tymczasem próbuje wzmocnić najbardziej kontrowersyjną "elitę" kraju.

Pani partia miała walczyć z grupami interesów, a tymczasem cementuje układ, którego działania godzą w fundamentalne prawo własności, a także postawy moralne, przekonania i wrażliwość większości obywateli.


Sprzeciwiamy się budowaniu Rzeczpospolitej Myśliwskiej, Polacy chcą Rzeczpospolitej Polskiej! 

Z wyrazami szacunku i nadzieją na poszanowanie woli większości,

Niech Żyją!

koalicja 30 organizacji pozarządowych

www.niechzyja.pl

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Niech Żyją! do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook