Interesy myśliwych, czy dobro polskiego społeczeństwa?


     

Szanowna Pani Beata Szydło

Prezes Rady Ministrów


Szanowna Pani Premier,

Apelujemy, aby Pani rząd nie uległ lobby myśliwskiemu, a Pani partia nie dopuściła do przyjęcia nowego Prawa łowieckiego i rozwiązań promujących partykularne interesy myśliwych kosztem polskiej przyrody, polskiego społeczeństwa i polskiego budżetu.

Przywileje lobby łowieckiego nie mogą być ważniejsze, niż oczekiwania większości Polaków; nie mogą łamać tak fundamentalnych wartości jak nakaz ochrony ojczystej przyrody, dobro dzieci i prawo własności,


Uchwalenie przez posłów PiS nowego prawa łowieckiego oznaczać będzie m.in.:

  1. Strzelanie do zwierząt 100 metrów od naszych mieszkań i domów, co stwarza oczywiste zagrożenie dla zdrowia i życia oraz zakłóca mir domowy.
  2. Wyposażenie armii 116 tysięcy myśliwych w rewolwery przy braku okresowych badań lekarskich i psychologicznych jakie muszą przechodzić inni posiadacze broni.
  3. Zmuszanie właścicieli prywatnych posesji do udowadniania przed sądem poglądów religijnych by zapobiec polowaniom na ich własnym terenie (!)
  4. Finansowanie myśliwych z budżetu państwa, pomimo, że czerpią oni zyski z zabijania ponad miliona dzikich zwierząt rocznie – zwierząt, które do momentu zabicia stanowią dobro i własność wszystkich Polaków.
  5. Dalsze używanie przez myśliwych trującej amunicji ołowianej, choć prawie wszystkie kraje Europy od niej odchodzą.
  6. Udział dzieci w polowaniach mimo negatywnej opinii Rzecznika Praw Dziecka, Ministerstwa Edukacji Narodowej, psychologów i organizacji walczących o prawa dziecka.

Pani partia obiecywała DOBRĄ ZMIANĘ, a tymczasem próbuje wzmocnić najbardziej kontrowersyjną "elitę" kraju.

Pani partia miała walczyć z grupami interesów, a tymczasem cementuje układ, którego działania godzą w fundamentalne prawo własności, a także postawy moralne, przekonania i wrażliwość większości obywateli.


Sprzeciwiamy się budowaniu Rzeczpospolitej Myśliwskiej, Polacy chcą Rzeczpospolitej Polskiej! 

Z wyrazami szacunku i nadzieją na poszanowanie woli większości,

Niech Żyją!

koalicja 30 organizacji pozarządowych

www.niechzyja.pl