Likwidacja bus pasa w dzielnicy Zagórze (Sosnowiec)

Wprowadzenie bus pasów w jednej z największych dzielnic Sosnowca, odbyło się bez konsultacji z mieszkańcami miasta. Niestety mieszkańcy, nie tylko dzielnicy Zagórze, są z tego powodu mocno niezadowoleni.


Przez Zagórze przejeżdża mnóstwo ludzi, gdyż jest to odcinek, którym ludzie docierają do licznych zakładów pracy - dotychczas przy dwóch pasach ruchu w godzinach szczytu 13-17 były tam duże korki.


Dodatkowo w Sosnowcu toczy się przebudowa trasy DK94 (obok Makro), stąd kierowcy wybierają drogę przez Zagórze, by uniknąć korków i utrudnień. 
W niedalekiej przyszłości ma również powstać kompleks sportowy - mieszkańcy nie wyobrażają sobie powrotów z imprez sportowych.


Na prostej mamy 7 sygnalizacji świetlnych, dwa duże ronda i od niedawna bus pas... W miejscu, gdzie nikt nie narzekał na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.


My, mieszkańcy Sosnowca, oczekujemy od władz miasta zmiany tej decyzji. Dlaczego realizowane są pomysły po cichu, bez zapytania mieszkańców o opinie? Pomysły, które nie wprowadzają żadnych udogodnień i są sporym utrudnieniem dla mieszkańców. Pomysły, które na pewno nie pomogą ekologii i w walce ze smogiem.

100603524_1632910160200276_484301474369634304_n.jpg

Fot. Krzysztof Jarzyna


Mieszkanka Sosnowca    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkanka Sosnowca do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook