Nie chcemy sadzawek, chcemy basenów!

Szanowny Panie Prezydencie,

My, mieszkańcy Bolesławca, jesteśmy zaniepokojeni planowaną inwestycją budowy kompleksu basenów zewnętrznych na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego. Stare baseny, wybudowane w latach 70', były symbolem rozmachu i potencjału naszego miasta, a nowy projekt, który miasto zaakceptowało bez żadnych konsultacji społecznych, jest daleki od tego, co potrzebujemy.

9771_image_1.jpg

 

Magistrat chce zamienić stare baseny na kilka płytkich sadzawek, które będą przeznaczone dla dzieci i osób starszych, ale co z młodzieżą? Czy mają oni korzystać z niebezpiecznych żwirowni i niestrzeżonych kąpielisk? Co z zawodowymi pływakami, którzy potrzebują basenu do pływania i skoczni? Projekt zaakceptowany przez miasto nie spełnia naszych potrzeb i nie odpowiada na nasze oczekiwania.

Dodatkowo, przeznaczenie aż 58
milionów złotych na budowę kilku sadzawek jest szokujące. Taka kwota pieniędzy publicznych powinna zostać wykorzystana w sposób bardziej pragmatyczny i zgodny z potrzebami mieszkańców.

Dlatego apelujemy do Pana, jako do głowy miasta, aby przemyślał Pan decyzję o budowie kompleksu basenów zewnętrznych i zajął się faktycznymi potrzebami mieszkańców. Rolą prezydenta jest wykonywanie woli i służenie mieszkańcom, których zapomniano w tym projekcie.

Mieszkańcy Bolesławca nie chcą sadzawek, chcą basenów olimpijskich, chcą skoczni, chcą miejsca, gdzie będą mogli trenować i doskonalić swoje umiejętności pływackie. Chcą inwestycji, która będzie służyć całemu miastu, a nie tylko wybranym grupom.

Apelujemy do Pana, by zajął się tą sprawą poważnie i rozważył możliwość zmiany projektu. Nie możemy pozwolić na marnowanie publicznych pieniędzy i ignorowanie potrzeb mieszkańców.

Z poważaniem,

Mieszkańcy Bolesławca.


Bolesławiec Petycje    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Bolesławiec Petycje do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...