NIE dla wycinki drzew w Lublinie!

Prezydencie Lublina: Więcej zieleni, mniej betonu!!!

Prezydent Krzysztof Żuk „nie ma dylematu czy drzewa, czy rozwój miasta”. Panie i panowie radni zatwierdzają finansowanie projektów nawet nie patrząc w plany. I tak rok po roku fundujecie nam coraz bardziej betonowe miasto.

W ciągu ostatniego roku zapadły wyroki na 3256 drzew. Już naprawdę niewiele brakuje, by Lublin stał się żywą reklamą producenta betonu. Zwłaszcza w centrum miasta.

Ważą się losy kolejnych drzew. Al. Racławickie, ul. Lipowa, ul. Poniatowskiego.... W sumie ma ich zniknąć ok. 190..!!
Tego drzewostanu nie da się odtowrzyć już nigdy Tak dorodnych, produkujących tyle tlenu i absorbujących ogromne ilości wody po gwałtownych opadach drzew już nigdy nie będziemy tam mieli. Pomyślcie o tym!!

Chcemy równych nawierzchni i ścieżek rowerowych, ale nie kosztem drzew! Można budować, modernizować, rewitalizować bez wyżynania wszystkiego wokół w pień, z szacunkeim dla przyrody. My chcemy cienia, powietrza bez smogu, śpiewu ptaków nad głowami. Chcemy zieleni! "Zielonego Lublina" nie tylko w wyborczych obietnicach!!!!


To coraz bardziej zakorkowane i coraz mniej zielone miasto. Upalnym latem jest nie do wytrzymania. A klimat się zmienia i będzie jeszcze gorzej. Jaki Lublin ma na to plan? Jaka jest wizja miasta? Betonowe place, szerokie ulice, chodniki bez drzew i rośliny w donicach? Nie zgadzamy się na to!!!

Ulic w nieskończoność poszerzać się nie da, samochodów wciaż przybywa. Aby polepszyć jakość przemieszczania się po mieście rozwiązań trzeba szukać gdzie indziej.

Mówimy stanowcze NIE przebudowie Alei Racławickich, ul. Lipowej i Poniatowskiego, która wiąże się z wycinką 198 drzew. Mówimy stanowcze NIE urzędnikom, którzy zgadzają się na takie „rewitalizacje” jak Dom Słów czy Pałac Potockich, które zakładają wykarczowanie podwórka i dziedzińca.

To nie są tylko wasze drzewa. One są nas wszystkich.!!!!

I prosimy:„Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście. W żar epoki użyczą wam chłodu tylko drzewa, tylko liście. (...) Żaden schron, żaden beton”. (J. Kofta)

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Dominika Jarosz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...