NIE dla zamienienia Młynowa w parking!

Naszym zdaniem Górczewska za ul. Prymasa Tysiąclecia  (odcinek Prymasa - Młynarska) powinna mieć, jak przed zamknięciem, 2 pasy dla samochodów (był też buspas, ale jego nie będzie, bo po oddaniu metra zawężona będzie komunikacja miejska naziemna). Bardzo możliwe, że przez ogólny sprzeciw dla zwężania ul. Górczewskiej odbuduje się odcinek Prymasa - Młynarska w starym kształcie, a pas służący jako buspas zamieni w trzeci pas, czyli de facto poszerzy. W 2019 roku Górczewska na Młynowie będzie otwierana - przebudowana do wersji miejskiej, cywilizowanej i zielonej lub jeśli nic nie zrobimy, odtworzona i de facto poszerzona do trzech pasów.
 
Apelujemy, aby radni, władze Warszawy, media i wszystkie inne strony, które powinny lub mogłyby się przejąć losem Młynowa zdały sobie sprawę, że brak pilnej interwencji, to działanie na szkodę mieszkańców Młynowa. Chcemy podkreślić, że cała ul. Górczewska to temat na wielkie konsultacje i w tej petycji zajmujemy jedynie stanowisko w kwestii końcowego odcinka za Prymasa, który gdyby nosił nazwę Leszno, zapewne mógłby w roku wyborczym być traktowany ponad podziałami. Ponieważ nosi nazwę Górczewska, budzi gigantyczny lęk polityków i nieprzemyślane, emocjonalne reakcje bez próby zrozumienia specyfiki tego odcinka ulicy. Politycy, jak się wydaje, wolą nas skazać na funkcję parkingu, aniżeli nam pomóc.
 
Zaproponowany przez ratusz wariant całej Górczewskiej wzbudził wiele dyskusji, ale na nietranzytowym odcinku Prymasa - Młynarska wydaje się bardzo ciekawy (dwa pasy dla aut jak przed zamknięciem, drzewka między jezdniami i więcej drzew obok ulicy, przejścia dla pieszych, uspokojenie ruchu itp). Poszerzenie przestrzeni dla aut do trzeciego pasa nakłoni mieszkańców podwarszawskich miejscowości, żeby wybierali samochód i rozjeżdżali nasze trawniki (odrobinę dalej jest dwupasmowe Leszno, a dalej Leszno się kończy i napotyka na Solidarności, idącą przy stacji Orlen pod prąd względem Leszno). To może spowodować bardzo trudną sytuację na wolskim Młynowie i zamienić dzielnicę w parking. Nawet 10 pasów nie pomoże, gdy nieco dalej jest dwupasmowe, niemalże ślepe Leszno.
 
Zwolennicy poszerzenia przestrzeni dla kierowców o trzeci pas mówią głównie o tym, jak bardzo korki są uciążliwe - spaliny, trąbienie, agresja. Trudno to jednak uznać za argument wobec tego, że Górczewska za Młynarską nie jest przepustowa, a dodatkowy trzeci pas zachęci, aby do nas wjeżdżać i trąbić/parkować u nas.
 
Diabeł tkwi w szczegółach, niestety dyskutowana jest cała Górczewska - czyli temat gigantyczny na wielkie konsultacje, gdzie i kierowcy i mieszkańcy mają swoje racje, ale odcinek Prymasa - Młynarska powinien zostać ucywilizowany, zazieleniony i uspokojony.
 
PODPISZ PETYCJĘ, ABY GÓRCZEWSKA NA ODCINKU PRYMASA - MŁYNARSKA BYŁA ZARÓWNO DLA KIEROWCÓW JAK I DLA MIESZKAŃCÓW, ABY "NASI" RADNI PRZYPOMNIELI SOBIE O NAS I ZDALI SPRAWĘ, ŻE TO SĄ OSTATNIE CHWILE, ABY PROCEDOWAĆ PROJEKT, WEDŁUG KTÓREGO W 2019 ROKU ODBUDOWANA BĘDZIE GÓRCZEWSKA NA MŁYNOWIE!
 

Marek Kłopotowski, mieszkaniec Woli    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marek Kłopotowski, mieszkaniec Woli do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook