NIE SÓL Pragi!

Warszawa, 4 lutego 2014

Sz. P. Piotr Zalewski

Burmistrz Dzielnicy Praga Północ

ul. Kłopotowskiego 15
03-708 Warszawa


Szanowny Panie Burmistrzu!

 

Kolejne dzielnice Warszawy rezygnują z zimowego solenia ulic. Przestają solić Śródmieście i Ursynów, a Żoliborz po udanym eksperymencie na ul. Czarnieckiego spytał o zdanie w tej sprawie swoich mieszkańców. Większość, bo aż 80% z nich, była za odśnieżaniem ulic bez wykorzystania soli. Takie pytanie zadał też swoim mieszkańcom ratusz Bielan. Co najmniej 97% uczestników bielańskiej ankiety wypowiedziało się przeciwko soleniu ulic, podobnie w ankiecie trwającej na stronie Urzędu Dzielnicy Praga Południe - do czasu opublikowania tej petycji blisko 90% jej uczestników wypowiedziało się za płużeniem i sypaniem piasku zamiast solenia. Pora na Pragę Północ!

 

Coraz powszechniejsze staje się przekonanie, że solenie ulic szkodzi. Sól nie tylko niszczy obuwie, przyspiesza korozję samochodów i rowerów oraz degradację nawierzchni dróg. Zabija też rośliny, w tym szczególnie potrzebne w mieście drzewa, a psom i kotom rani łapy. Stosowania soli nie da się też obronić argumentami ekonomicznymi, bowiem jest ona droższa niż zwykłe płużenie i stosowanie piasku. Szkodzi więc również budżetowi dzielnicy. Warto zrezygnować z soli na ulicach!

Ponieważ na Pradze Północ nic się w tej kwestii nie dzieje, zwracam się do Pana z prośbą o rezygnację z posypywania ulic solą. Jakiekolwiek wątpliwości pomogłoby rozwiać ogłoszenie na stronie Urzędu Dzielnicy ankiety wzorem innych dzielnic, umożliwiającej mieszkańcom Pragi wyrażenie swojej opinii w tej sprawie.


Karolina Krajewska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Karolina Krajewska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook