Nie zgadzamy się na wyłączanie oświetlenia na boiskach typu Orlik.


Szanowna pani Prezydent,Łódź jest największym ośrodkiem piłki 6 osobowej w Polsce.
Reprezentanci naszego miasta zostali Mistrzami Polski w 2022 roku, a reprezentacja naszego kraju w tej dyscyplinie sportu zajęła 3 miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Jako przedstawiciele rozgrywek dokładamy wszelkich starań, by miasto reprezentowane było w najlepszym świetle i głównie z uwagi na to, z niezwykłą troską i obawą patrzymy w przyszłość. 

Spływają do nas informacje o konieczności ograniczenia wydatków na oświetlenie, niezbędne do korzystania z obiektów sportowych typu Orlik. 

W krótkiej i długiej perspektywie czasu wpłynie to bardzo negatywnie i szkodliwie na zdrowie mieszkańców naszego miasta, rozwój sportowy i co najważniejsze - za sprawą decyzji o odcięciu światła zniknie możliwość ogólnego dostępu do obiektów sportowych na świeżym powietrzu. W tym miejscu, warto przypomnieć, że w ostatnich latach będzie to kolejna tego rodzaju sytuacja. Już raz, w 2020 roku byliśmy zmuszeni zawiesić rozgrywki z uwagi na pandemię Covid-19. Tamten czas odcisnął piętno i niósł ze sobą szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych dla obywateli Łodzi. 

Brak oświetlenia to w rzeczywistości śmierć dla rozgrywek, w których aktywny udział bierze 120 drużyn, ponad 3000 zawodników, którzy w poprzednim sezonie rozegrali 1630 spotkań, w większości przy sztucznym oświetleniu. 

Decyzja władz samorządowych oznacza w dużej mierze ograniczenie dostępu do obiektów sportowych, których głównym zadaniem winien być bezproblemowy do nich dostęp dla każdego, kto chce aktywnie uprawiać sport. Jest to zapewne sprzeczne z polityką władz miasta, dla których atrakcyjność na scenie ogólnopolskiej jest niezwykle istotnym atrybutem. 

Rozumiemy szereg problemów jakie niesie za sobą znaczące podniesienie cen prądu spowodowane polityką władz centralnych, jednak apelujemy o szukanie oszczędności w innych miejscach.

Prosimy nie odbierajcie, znacznej części Łodzian, możliwości uprawiania sportu, dla wielu z nas jest to bardzo znacząca część życia codziennego i nie wyobrażamy sobie by zostało nam to ponownie odebrane.

W liście otwartym zwracamy się do Pani z prośbą o wycofanie się ze szkodliwej polityki wyłączania oświetlenia na boiskach typu Orlik. 

Zwracamy też uwagę również, że zgłaszaliśmy tej wiosny w budżecie obywatelskim projekt o numerze L170: Modernizacja boisk wielofunkcyjnych. W naszej opinii projekt ten w znacznym stopniu rozwiązałby aktualny problem, jednak niestety został on odrzucony.  


Z wyrazami Szacunku,
Koordynator Łódzkich Rozgrywek
Przemysław Kaczmarek

WhatsApp_Image_2022-09-08_at_12.02_.19_1.jpeg


Przemysław Kaczmarek - Playarena Łódź    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Przemysław Kaczmarek - Playarena Łódź do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...