Obniżenie uposażeń senatorskich, poselskich, ministerskich oraz Prezydenta RP

Do:

1) Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

2) Sejm Rzeczypospolitej Polskiej

3) Senat Rzeczypospolitej Polskiej

4) Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

5) Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologi

 

PETYCJA

Składam w imieniu swoim oraz osób podpisanych petycję w sprawie obniżenia uposażeń poselkich, senatorskich, ministerskich oraz Prezydenta RP do kwoty jakiej proponuje się przedsiębiorcom.

Postulat:

Celem obniżenia kosztów funkcjonowania Państwa oraz umożliwienia zapoznania się z sytuacją przedsiębiorców - proponujemy ustawodawcom możliwość zapoznania się w praktyce ze swoimi ustawami.

Zgodnie z wymogami stawianymi przedsiębiorcom postuluję o zawieszenie wypłat uposażeń posłom, senatorom, ministrom w tym Prezesowi Rady Ministrów oraz Prezydentowi RP do czasu zakończenia stanu epidemilogicznego w Rzeczpospolitej Polskiej.

Uposażenie w wysokości 2080 zł (80% kwoty minimalnego wynagrodzenia w 2020 r.), które zrekompensują utratę przychodów, może zostać wypłacone jedynie pod warunkiem wykazania spadku przychodów o 30% w danym miesiącu względem roku 2019 - liczonym według miesiąca poprzedniego od miesiąca w którym składa się wniosek o świadczenie postojowe.

Pomoc może być otrzymana maksymalnie w 3 następujących po sobie miesiącach.

 

UZASADNIENIE

Tarcze, które powstawały do tej pory nie stanowią formy pomocy, jaka uchroni przedsiębiorców przed upadłością oraz zadłużeniem się.

Nie ma idealnego przykładu zapoznania się z uchwalonymi "Tarczami Antykryzysowaymi przez ustawodawców,  niż skorzystanie z mechanizmów uchwalonych przez siebie.

Oprócz korzyści ekonomicznych dla skarbu Państwa, z  pewnosćią pozwoli to na zapoznanie się praktyczny z ustawami.

 

  KORZYŚCI

 Główną korzyścią jest ochrona budżetu Państwa przed nadmiernymi wydatkami oraz zauważenie problemu, z którymi borykają się obywatele, przedsiębiorcy, którzy codzienie zmagają się ze skutkami epidemii.

 

w imieniu swoim oraz osób podpisanych

Marcin Mazurowski

 


Marcin Mazurowski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marcin Mazurowski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...