Petycja w sprawie budowy 230m kanalizacji do nowej szkoły przy ulicy Kościelna Droga w Łomiankach

Drodzy Rodzice, mieszkańcy Gminy Łomianki.Czy chcielibyście, żeby na terenie Gminy Łomianki była bogatsza oferta oświatowa? Czy chcielibyście, aby wasze dzieci mogły chodzić do szkoły, w której nie ma dzwonków, a zajęcia to nie nudne lekcje, na których trzeba siedzieć cicho w ławce tylko fascynująca przygoda i odkrywanie świata poprzez doświadczenie? Czy macie już dość odrabiania prac domowych z dziećmi i siedzenia z nimi godzinami nad książkami?

Jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząco to mamy dla was dobrą wiadomość. Od Maja 2020 roku działa w Łomiankach Fundacja OakTree Montessori, która od początku swej działalności prowadzi promocję edukacji Montessori (szczegółowe informacje na temat Fundacji można znaleźć na stronie internetowej www.oaktree.pl). Niestety, obecnie ze względu na ograniczenia lokalowe, Fundacja prowadzi jedynie zajęcia dla małej grupy dzieci pozostających w edukacji domowej. Razem możemy to zmienić i cieszyć się nowym przedszkolem i szkołą, w której docelowo mogłoby się uczyć 150 dzieci!

W tym celu ma powstać budynek niedaleko skrzyżowania ulic Armii Poznań i Kościelna Droga w Kiełpinie. Pierwotne plany zakładały, że budynek zostanie oddany do użytku latem 2021 roku, ale szalona sytuacja na rynku budowlanym spowodowała, że dotrzymanie zakładanego harmonogramu nie było możliwe. Największym problemem jest budowa sieci wodno-kanalizacyjnej niezbędnej do odbioru budynku oraz pracy szkoły, a miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwia wykonanie szamba na działce.

Dlatego prosimy was o poparcie tej petycji, która zostanie przedstawiona Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Łomiankach oraz Władzom Gminy Łomianki. Chcemy, aby Spółka należąca do Gminy, pomogła w wybudowaniu brakującego odcinka sieci i doprowadziła niezbędne przyłącza do działki, na której powstaje szkoła. To tylko 230 metrów! Chcemy, aby Zakład Wodociągów i Kanalizacji wprowadził zmianę do planu rozwoju sieci wodno-kanalizacyjnej, ponieważ obecny plan nie przewiduje rozbudowy sieci w kierunku działki. Liczymy na przychylność władz ze względu na społeczny charakter inwestycji, a wasze poparcie będzie najlepszym wyrazem tego, jak bardzo takie inwestycje są potrzebne nam - mieszkańcom gminy, a przede wszystkim Naszym Dzieciom! Razem na pewno nam się uda!


Victoria Bieniek, prezes Fundacji OakTree Montessori Łomianki    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Victoria Bieniek, prezes Fundacji OakTree Montessori Łomianki do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...